PZC Driehoek in beroep tegen dwangsom Huisgenoten SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 25 30 en 31 OVERLAST Noodlijdende stichting verhuurt pand Zierikzee voor feesten en partijen Bouw Klein Zweden ligt op koers Hennepresten almanak Zaterdag 8 januari 2011 Het is niet alleen maar fikkie stoken bij de scouts Oude Zeeuwse beelden doen het nog goed bij Trugkieke tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 39«8B8^ggsaaggBgasgg door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het bestuur van vereni gingsgebouw CJV De Driehoek in Zierikzee heeft bezwaar aangete kend tegen een door de gemeente opgelegde dwangsom. De stichting verhuurt het gebouw voor com merciële feesten, terwijl het uitslui tend een cultureel-maatschappelij- ke functie heeft. Het bestuur van de Driehoek be roept zich op een in 2006 gemaak te, mondelinge afspraak dat fees ten en partijen, hoewel niet toege staan in het bestemmingsplan, ge doogd zouden worden. Het be roep van De Driehoek wordt dins dag behandeld in de gemeentelijke commissie Bezwaarschriften. Naar aanleiding van klachten uit de buurt over geluidsoverlast heeft de gemeente het gebouw gecontro leerd. Daarbij zijn verschillende overtredingen vastgesteld. Beslo ten werd op te treden tegen het feit dat het gebouw in strijd met de regels van het bestemmings plan werd gebruikt. Omdat de ge meente de indruk had dat de over tredingen structureel waren, werd op 11 september een dwangsom opgelegd van 1000 euro per over treding met een maximum van '5000 euro. Hierna is door de buurt niet. meer geklaagd. De dwangsom is nooit geïnd. „We verhuren het gebouw al voor feesten sinds we er in 2006 eige naar van werden", reageert Dirk Groenendijk, voorzitter van stich ting gebouw De Driehoek. „Die feesten hebben we nodig voor de exploitatie van De Driehoek. Als we dat niet hadden gemogen, had den we het gebouw nooit aange schaft. Toen we het van de ge meente kochten, is het ook bespro ken. Feesten mochten niet in het bestemmingsplan, maar een wijzi ging van dat plan zou jaren ver gen. In tussentijd zou de situatie worden gedoogd." Groenendijk heeft deze afspraak echter niet op papier en de ge meente bestrijdt nu het bestaan er van. Juist vanwege de moeizame exploitatie is CJV De Driehoek in financiële moeilijkheden geraakt. Afgelopen zomer sloot Delta een periode gas en licht af en eind no vember liet hypotheekverstrekker Rabobank weten het gebouw te koop te zetten. De Driehoek kan rente en aflossing niet meer beta len. Gebouw De Driehoek wordt ge bruikt door het Rode Kruis, de An- bo-kaartclub en het CJV zelf. ZIERIKZEE - Het gaat rap met Klein Zweden. In september werd het 'Högsta Punkten' van het appartementencomplex aan de Emil Sandströmweg bereikt en de bouw is nu in de afwerkingsfase beland. Het is de bedoeling dat voor de bouwvakvakantie de toekomstige bewoners de sleutel uitgereikt krijgen. Voor een plaatsje in Klein Zweden is bijzonder veel belangstelling. Zo'n 230 potentiële huurders mrnmmmmm i meldden zich. Inmiddels zijn alle 86 apparte menten toegewezen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl LEWEDORP - De politie heeft don derdagavond aan de Korenweg in Lewedorp een vuilniszak met hen nepresten gevonden. Ze denkt dat de resten afkomstig zijn van een wietkwekerijtje waar kortgeleden geoogst is. De politie zoekt men sen die rond Lewedorp en Nieuw- dorp iets verdachts hebben gezien of die iemand vuilniszakken in een auto hebben zien laden. Zij kunnen zich melden op het politie bureau of op nummer 0900-8844. Onlangs is hij naar Rotterdam ver huisd, vanuit Terneuzen. Voor het eerst is hij weg onder moeders vleu gels. Ja, zoiets moet eens gebeuren, hoe vervelend het ook is voor - wel licht - alle partijen. Sinds zijn ver trek laat zoonlief helaas weinig meer van zich horen. Hij moet het dus naar zijn zin hebben in zijn door va der en moeder mede-ingerichte stu dentenflatje. Laatst belde hij dan toch. Hij nam er de tijd voor, vertel de uit en te na over de vele weder waardigheden in de grote stad. Ook de huisgenoten van zijn étage pas seerden één voor één de revue. Uit zijn relaas viel op te maken dat hij het wel met hen kon vinden, behalve met één. „Hé", krijste hij plotseling, „daar loopt ie weer, onze muis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59