381 sport Een kwart eeuw PZC Sainz blijft winnen in Dakar Rally JUBILEUM Organisatie van soccertoernooi bereikt Krabbendijke door met Neels en Dierkx Notaris Stolker en Van Waterschoot winnen VW-Venlo huurt Funso Oj'o van PSV Temperamentvolle wijnen van Bodegas Lopez Mercier www.pzc.nl/webwinkel i zaterdag 8 januari 2011 Zeven winterkampioenen in het Zeeuwse voetbal www.pzc.nl/blogs Met de finaledag bereikt de 25e editie van het Zorgsaam soccertoernooi vandaag de apotheose. Voor de organisa toren is het een prachtige mijlpaal, bij een toernooi dat ooit werd opgestart om de winterstop wat in te kleu ren, maar uitgroeide tot een voor velen onmisbaar evene ment. In de loop der jaren is er wel veel veranderd bij het sóccer. Een beschouwing over een kwart eeuw bin nen en buiten de boarding. We schrijven de finale van de negende edi tie. Hoek-Terneu- zen, een prachtig af fiche, draait in Sas van Gent uit op een fenomenale eindstrijd. Door tijdstraffen staat Terneuzen op een gegeven moment nog met slechts twee veldspelers en een keeper bin nen de lijnen, maar Hoek slaagt er tijdens die periode niet in te sco ren. Het heeft iets heroïsch, zeker als de finale in 2-2 eindigt en shoot- outs de beslissing moeten breng en. Underdog Terneuzen wint, de afgeladen zaal geniet van meesle pend soccer en na afloop volgt een swingende feestavond. Dat was óók het soccer, 's Och tends om negen uur met je tas de Vlaanderenhal binnenstappen, om soms vijftien, zestien uur later in polonaise weer naar buiten te komen. Iedere club kwam met de sterkst mogelijke ploeg, geen ge zeur over eventuele blessures, ge nieten van de rivaliteit tussen de verschillende supportersgroepen en het spelen van een finale voor zo'n dertienhonderd man publiek. En vervolgens niet naar huis, want een paar uur later stond Peter Koe- lewijn te zingen dat er iemand van het dak af moest komen. De vaak heerlijke sfeer in Sas van Gent is in Terneuzen niet meer geëvenaard. Het is een logisch ge volg van onder meer de accommo datie. De hal in De Vliegende Vaart beschikt over één grote tribu ne. Verder kijken veel toeschou wers vanuit de kantine, vanachter het glas. De taferelen in de Vlaanderenhal staan daarentegen bij veel liefheb bers nog op het netvlies. De ruim te achter het doel het dichtst bij de kantine was steevast 'gereserveerd' voor de H-side uit Hoek. De hoofd klasser kwam tot eind jaren negen tig nog met de beste spelers, was altijd de te kloppen ploeg en zag de fans in het net achter het doel hangen. De rivaliteit tussen de H-side en de aanhangers van pak 'm beet Ter neuzen, HW'24, Zaamslag of Ter- neuzense Boys, die links op de gro te tribune vertoefden, zweepte de voetballers op. Hoe vaak hebben winnende teams niet voor één van de tribunes staan dansen? Een beetje jennen, om zo de sfeer nog wat te verho gen. Het hoorde er allemaal bij. Dat die taferelen minder vaak voorkomen, hangt ongetwijfeld samen met de afwezigheid van de beste spelers van Hoek. Hun rol is overgeno men door het tweede elftal, dat vier jaar geleden tot de finale reik te. Maat dat team roept bij heel weinig mensen een gevoel van ri valiteit op. Het spel is in de loop der jaren ook veranderd. Het werd de afgelopen tien jaar vaak harder, met spelers die geregeld tegen de houten boarding werden gebeukt. Het meer zakelijke, snelle spel heeft bij een aantal teams plaatsge maakt voor trucjes en gebrei. Ter wijl het soccer vooral een spel is voor slimme ploegen, die de orga nisatie bewaken en venijnig toe kunnen slaan. Tijdens de voorrondes, eind de cember, viel het niveau vaak tegen. Vandaag, als het kaf van het koren is gescheiden, zullen de krachtsver schillen zeker vanaf de kwartfina les kleiner zijn. Er is nog steeds een grote groep voetballers die naar het soccertoer nooi uitkijkt en er alles aan doet om tot de uitverkorenen te beho ren. De echte liefhebbers mag je ze noemen. Ali Eryürük, lordy Bak- v ARICA - Op de Spaanse autocoureur Carlos Sainz (foto) staat voorlopig geen maat in de Dakar Rally. Sainz, bijge naamd 'El Matador', boekte gisteren alweer zijn vierde zege in de 33e editie van de befaamde woestijnrally. De Spanjaard was in zijn Volkswagen Touareg op de klasse mentsproef over 456 kilometer tussen Iquique en Arica negen tellen sneller dan Nasser Al-Attiyah uit Qatar, die ook in een Volkswagen rijdt. Bij de motoren ging de overwinning naar de Portugese motorcoureur Ruben Faria, die daarmee op de 456 kilo meter lange klassementsproef alsnog zijn eerste over winning binnenhaalde in de Dakar Rally. De coureur van KTM won eerder de etappe van maan dag, maar raakte die zege kwijt omdat hij een tijdstraf kreeg. foto Cezaro de Luca/EPA KRABBENDIJKE Het bestuur van voetbalvereniging Krabbendijke heeft het contract met trainer Dennis Neels en assis tent-trainer Bart Dierkx met één jaar verlengd. Het duo is aan het eerste seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. Krabbendijke staat momenteel der de in de derde klasse B. De ploeg heeft 23 punten gepakt in tien wed strijden. HULST Op de eerste speeldag na de jaar wisseling gaven Notaris Stolker en Van Waterschoot elkaar in de strijd om de koppositie in de eerste klas se vrouwen van de bedrijfsvolley- balcompetïtie in Hulst opnieuw niets toe. Beide teams moesten wel een verliespunt incasseren. In de eerste klasse mannen won koplo per PartyMax. Ook concurrent BVH/Outokompu boekte een zege. VENLO Funso Ojo speelt tot het einde van het seizoen voor WV-Venlo. De Limburgers huren de 19-jarige mid denvelder voor een halfjaar van PSV. De Belg debuteerde tijdens het sei zoen 2008-2009 in het eerste elftal van PSV. Ojo moest het sindsdien doen met invalbeurten. Dit sei zoen kwam hij in de competitie twee keer in het veld. BON La Mancha wijnen Bodegas Lopez Mercier "Expresion" La Mancha 2009 Verrukkelijke fruitige Spaanse rode wijn. Glazend rood van kleur met een fruitige geur van zwarte kersen. De smaak is intens fruitig, soepel, met impressies van rijp zwart rood fruit en kruiden. De afdronk is warm, goed in balans en verleidelijk fruitig. Gemaakt van 100% Tempranillo. Adviesprijs 5,50 Lezersprijs€3,50 Bodegas Lopez Mercier "Torre de Rejas" La Mancha 2009 Vriendelijke en fruitige droge Spaanse witte wijn" Heldergeel van kleur. Frisse geur met nuances van groene appels, citrusfruit en vers gemaaid gras. Droog van smaak, fruitig en im pressies van tropische vruchten. De afdronk is fris met hinten van vers geplukte appels. Adviesprijs 5,50 Lezersprijs€3,50 categorie wijnen Bodegas Lopez Mercier "Torre de Rejas" La Mancha 2009 Een heerlijke zachte, frisse en elegante Spaanse rosé. Helder, donkerroze van kleur. Uitbundige geur met impres- j sies van granaatappel en bes- senfruit. Verleidelijke smaak met veel elegant sap en een mooie frisheid. Kruidige en fruitige afdronk. Adviesprijs 5,50 Lezersprijs 3,50 Hierbij bestel ik: (aantal) x 6 flessen Bodegas Lopez Mercier (rood) 2009 a 3,50 per fles (aantal) x 6 flessen Bodegas Lopez Mercier (wit) 2009 a 3,50 per fles (aantal) x6 flessen Bodegas Lopez Mercier (rosé) 2009 a 3,50 per fles Verzendkosten: Vanafvier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik'Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener Media BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING Stuurde volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'wijnen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg Brabants Dagblad gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant ei brabantsdagblad.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56