Agri markt eerste keus in Oostburg Sas van Gent kruipt uit 70% korting 28 Clubs Eede onder dak 'Belgisch en Nederlands zwemdiploma ongelijk' TOTALE LEEGVERKOOP DPO Gemeente ongevoelig voor mening AH Wagenbouwers vieren feestje in Sas van Gent restanten tot Herenstraat 5 Middelburg zaterdag 8 januari 2011 door Martijn de Koning OOSTBURG - Het Sluise college blijft de komst van een Agrimarkt naar Oostburg verkiezen boven een forse uitbreiding van Albert Heijn. Een aantal zienswijzen op het distributieplanologisch onder zoek (dpo), eerder uitgevoerd door bureau RBOI, verandert niets aan de mening van burgemeester en wethouders. Bij de gemeente Sluis ligt een ver zoek van Agrimarkt om zich te ves tigen in het centrum van Oost burg, op de huidige plaats van ge bouw Den Hoekzak. Daarnaast heeft Albert Heijn de wens met duizend vierkante meter uit te breiden. Om uit te zoeken hoe het beste om te gaan met die verzoeken, liet de gemeente vorig jaar een dpo uit voeren. Conclusie: instemmen met beide initiatieven zou Oost burg teveel supermarktoppervlak te brengen en de concurrentie met supermarkten in onder meer Bres- kens en IJzendijke te groot maken. Er moet dus gekozen worden voor één van de twee plannen. RBOI adviseerde voor Agrimarkt te kie zen, onder meer omdat er in Oost burg nu geen supermarkt is uit de 'middelste prijsklasse' (AH is duur der, Aldi en Lidl goedkoper) en omdat het centrum van Oostburg nog wel een 'trekker' kan gebrui ken. Albert Heijn is het daar niet mee eens en diende bezwaar in. De winkel, die overigens al heeft aan gegeven niet zo fors uit te willen breiden als er een Agrimarkt komt, geeft aan ook veel produc ten uit het 'middensegement' te verkopen. Bovendien zou de komst van een Agrimarkt nadelig zijn voor supermarkten in omlig gende kernen. Dat vindt ook C1000, dat super markten heeft in Breskens, IJzen dijke en Aardenburg, en Spar, dat onder meer een aantal Attent-win- kels heeft in omringende dorpen. Lidl vindt zelfs dat er helemaal geen markt is voor extra super marktruimte in Oostburg. Het Sluise college houdt echter vast aan haar standpunt. Volgens B en W lijden supermarkten in omringende plaatsen slechts 'enig' omzetverlies. De Stadsraad Oost burg en Ondernemend Oostburg zijn overwegend positief over het voorstel. De gemeenteraad praat deze maand over het plan. 1920 1948 door Harmen van der Werf De vlag ging begin de ze week niet uit in Sas van Gent. Al was daar wel enige reden toe. Sas van Gent ziet al tientallen jaren het inwoner tal dalen. En niet zomaar een beet je. Van de 5010 bewoners die de stad telde anno 1973, zijn er welge teld nog slechts 3688 over. Toch is er goed nieuws. Sas van Gent boek te over 2010 voor het eerst sinds tij den een bescheiden groei, met wel geteld 35 inwoners. Frank Cappaert, kapper in Sas van Gent en actief betrokken bij de Heemkundige Kring, heeft het ge lezen, het gunstige bevolkingscij fer dat de gemeente Terneuzen be gin deze week bekend maakte. Maar de vlag uitsteken? „We zijn daar te nuchter voor." Al is hij niet ontevreden. Eén positief cijfer over één jaar zegt op zich niet zo veel, onderkent Cappaert, maar - belangrijker - hij heeft ook het ge voel dat het beter gaat. „Voor oude ren zouden er meer woningen moeten komen", begint de kapper kritisch. „Ik hoor van oudere klan ten nogal eens dat ze naar Terneu zen verhuizen, omdat ze daar wél een flatwoning kunnen krijgen." Cappaert heeft z'n kritiek nog niet gespuid of hij slikt die alweer enigszins in. „Aan de Canadalaan, bij het toekomstig multifunctio neel centrum, komen wel 24 zorg- woningen. Dat is heel positief. Mooi is ook dat in het multifunc tioneel centrum een nieuwe school komt, plus culturele en sportvoorzieningen. Sas van Gent wordt daarmee aantrekkelijker voor jonge gezinnen. Het is toch leuker om je kinderen naar een EEDE - Alle voormalige gebruikers van dorpshuis Hof van Eede die nog niet onder dak waren, kun nen desgewenst in voormalig res taurant l'Herberie terecht. Gemeente en bestuur van de Sint Jozefschool, dat ook lokalen ver loor aan de brand die het dorps huis verwoestte, hebben geen be zwaar dat de verenigingen buiten schooltijd van het gebouw gebruik maken. De besturen van de afzon derlijke verenigingen moeten nog wel met hun leden bespreken of ze van het aanbod gebruik maken. Beheerster Ellen Dhondt is blij dat alle gebruikers vanaf woensdag weer hun activiteiten kunnen hou den. Biljarters, kaarters en ande ren die 's avonds wel eens een alco holische versnapering gebruikten, moeten daar een tijdje van af zien. „In l'Herberie mag geen alcohol worden geschonken. Die borrel schenken we hopelijk zo snel mo gelijk in een nieuw dorpshuis." SAS VAN GENT - Carnavalsstichting De Betekoppen en wagenbouwver eniging De Ventjes uit Sas van Gent houden zaterdag 15 januari het jaarlijkse wagenbouwersbal. Het feest vindt plaats in café Resa- da en begint om 20 uur. Alle be zoekers doen automatisch mee aan een loterij. De plaatselijke dweilband Te Geen Naom levert een bijdrage, net als een verrassingsact. Tijdens Tullen voor de punten' presenteren bouw clubs hun plannen aan het pu bliek. Wie dat het beste doet, wint een prijs. Inschrijven voor de carnavalsop tocht in Sas kan overigens op 11 en 12 februari, eveneens in Reseda. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het is in eerste instan tie aan de badmeester of-juffrouw om te bepalen of een kind in het diepe gedeelte van een zwembad kan. Of zo'n kind Belgische zwem- brevetten op zak heeft, speelt daar bij geen rol. Dat stelt het Sluise col lege in reactie op een brief van raadslid William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang). Gijsel wees er eind vorig jaar op dat personeel van zwembad De Eenhoorn in Oostburg kinderen met Belgische zwembrevetten soms niet automatisch in 'het die pe' laat. Hij vergeleek dat met een Nederlander die wel een rijbewijs heeft, maar toch niet in België mag rijden. B en W wijzen erop dat die verge lijk mank gaat. „Kinderen met een Belgisch zwembrevet kunnen ge woon in Nederlandse zwembaden terecht", stelt het college. Wel zijn de Belgische en Nederlandse zwemdiploma's onvergelijkbaar, vindt de gemeente. De Nederland se diploma's stellen hogere eisen aan de zwemmer dan die van de zuiderburen. Overigens, zo staat in de brief aan Gijsel, is de manier waarop in De Eenhoorn gewerkt wordt geen zaak van de gemeente. 1 Oude kanaalarm in hartje historisch Sas van Cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52