zeeland 127 Trouwjurken voor geboorte 'de Verbinding' M^jgE. Jan Stins v\ u o JW SNERT- WEEKEND in VEERE Bewoners Kerkstraat willen af van bomen Kerstbomen vandaag in brand in Sluiskil Bidden voor de vrede in O.LV.-kapel College wil snel begin van aanleg wegen Gemeente: wél juiste gegevens in detailhandelsvisie Cadzand-Bad Nieuwjaarsgroet Heikant zaterdag 8 januari 2011 Voorzitter Joke Steeneveld van de kerkenraad van de Verbinding kreeg 36 doopjurken in bruikleen. De doopjurken, allen met een eigen verhaalzijn vandaag van 12 tot 16 uur te zien in de protestantse kerk van Schoondijke. Veel doopjurken werden (en worden soms nog) gemaakt uit trouwjurken. Een aantal van de geëxposeerde doopjurken doet in sjieke uitstraling niet onder voor de uitdossing op de 'mooiste dag van haar leven'. uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurv/erk restauraties Lid /Re&eauratoren Nederland 7 voormensen die vakwerk kunnen waarderen z-L damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl VANDAAG EN MORGEN Zie advertentie in PZC van gisteren of www.pzc.nl AARDENBURG NIEUWE COLLECTIE ZUSSS! Nieuwe Burg 39 Middelburg mode interieur accessoires servies and more In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken aan de Gentsevaart in Kapellebrug wordt vanmiddag ge beden voor de vrede. Dat gebeurt door middel van een rozenkransgebed. De bijeenkomst, waarvoor ieder een wordt uitgenodigd, begint om 14.30 uur. SLUISKIL Bewoners van achttien woningen aan de Oude Kerkstraat in Aarden burg verzoeken de gemeente Sluis de kastanjebomen in hun straat te kappen. In de herfst zorgen die er voor dat hun straat glad wordt, stel len ze. Bovendien vinden ze dat ze te weinig plek hebben om hun au to te parkeren. De bomen zouden mooi plaats kun nen maken voor parkeerplaatsen. De fractie van Nieuw Gemeentebe lang vroeg afgelopen zomer ook al aandacht voor deze zaak. KAPELLEBRUG De Sociaal Kultureel Initiatief houdt vandaag een kerstboomver branding op Groenoord in Sluiskil. De brandweer houdt een oogje in- het zeil. De bomen kunnen vanaf 17.00 uur vanmiddag worden inge leverd. Ook mensen van buiten Sluiskil die hun boom kwijt willen kunnen die brengen. Na afloop is er voor iedereen chocolademelk in de brandweerkazerne. Omdat SKI geen sponsors kon vinden die een deel van de organisatiekosten wil den betalen is er dit jaar geen plaat selijke verloting. SLUIS Het college van B en W van de ge meente Sluis dringt per brief bij de provincie aan op snelle realisering van de rondweg Aardenburg en de reconstructie van de N61. De ge meente wijst erop dat zij aan alle verplichtingen heeft voldaan en dat er dus op korte termijn begon nen moet kunnen worden. „Vertra gingen zijn ons niet aan te reke nen", stelt het college. Joke Steeneveld zet een pop met de doopjurk van Margreeth Leeuwenburg in een bevallige pose op een expositietafel. Bij een pop van bescheiden afme ting kan het knoopje in de nek dicht. Bij de uit de kluiten gewassen zoon van Leeuwenburg ging dat destijds moeilijker.. foto's Peter Nicolai door Martijn de Koning cadzand-bad - De detailhandelsvi sie over Cadzand-Bad, die onder zoeksbureau RBOI vorig jaar maak te, is accuraat in elkaar gezet. Dat stellen B en W van Sluis. In het kustdorp staan allerlei ont wikkelingen op stapel. De visie geeft aan wat de mogelijkheden zijn voor het winkelaanbod als Cadzand-Bad straks in een nieuw jasje steekt. In het rapport wordt als basis uit- gegaan van de huidige situatie. De i omschrijving daarvan klopt voor f geen meter, liet verhuurbedrijf Neptunus de gemeente Sluis eer- der in felle bewoordingen weten. IZo zouden er bij de onderverde- K ling van winkels in branches telfouten zijn gemaakt. Ook zou de gemelde oppervlakte van veel bedrijven niet kloppen. Het be stuur van de Ondernemersvereni ging Cadzand schaarde zich later achter de brief van Neptunus. Burgemeester en wethouders be weren dat de gegevens wel degelijk kloppen. Er is gebruik gemaakt van cijfers van gegevensleverancier Locatus, zoals gebruikelijk bij dit soort onderzoeken. De gemeente erkent wel dat er 'enige vertraging'- in de verwerking van de feiten kan zitten. Verder rekent Locatus in winkeloppervlakte en niet in be- drijfsoppervlakte. Het Sluise colle ge ziet dan ook geen reden de zaak opnieuw te bekijken. De gemeenteraad praat deze maand over de detailhandelsvisie. heikant - Inwoners van Heikant kunnen elkaar vanmiddag de nieuwjaarswens overbrengen in brasserie Du Commerce. Het plaat selijke feestcomité pakt, in het ka der van de leefbaarheid en sociaal contact in de kern, dit evenement op. De bijeenkomst begint, onder het genot van een hapje en drank je, om 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51