Zeeland PZC Dethon moet zelf oplossing zoeken Discobus stopt onmiddellijk ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 2S 28 en 29 SUBSIDIE Rijk kort meer dan een miljoen euro op bijdrage sociale werkvoorziening Vreugdevuur voortijdig geblust Ook Waterdunen Nee naar Raad van State Doopjurken staan symbool voor 'de Verbinding' Sas van Gent kruipt uit diep dal weer omhoog Zaterdag 8 januari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten terneuzen - Het arbeidsreïntegra- tiebedrijf Dethon moet de forse korting op de bijdrage van het Rijk zelf opvangen. Dat is het standpunt van het college van bur gemeester en wethouders van Ter- neuzen. Dethon heeft een extra rekening van bijna een miljoen euro op het bordje van de Zeeuws-Vlaamse ge meenten gelegd. Het tekort in de begroting loopt zo hoog op, om dat de regering de geldkraan voor de sociale werkvoorziening deels dichtdraait. Het idee daarbij is dat meer mensen bij reguliere werkge vers aan de slag moeten. Hoewel in de gemeenschappelijke regeling is afgesproken dat de ge meenten eventuele tekorten van Dethon aanvullen, vindt Terneu zen het te gemakkelijk om de be zuinigingen op de gemeenten af te wimpelen. Volgens B en W heeft Dethon geen moeite gedaan om binnen de begroting naar oplossin gen te zoeken. Dethon moet zelf zoeken naar creatieve oplossingen om de beleidswijziging in de orga nisatie in te passen, aldus het colle ge. Terneuzen kan een dergelijke forse lastenverzwaring ook niet be talen, stellen B en W. Als de gemeenteraad ermee in stemt, krijgt Dethon straks een ver zoek in de bus om vóór 1 april met voorstellen te komen hoe het be drijf de door het kabinet ingevoer de verlaging van het budget denkt te kunnen opvangen. De gemeen te .biedt aan daarover te willen meedenken. Het Rijk gaat er vanuit dat sociale werkvoorzieningbedrijven kun nen besparen op loonkosten door meer mensen bij reguliere werkge vers te plaatsen. Dat klopt wel, meldt het Terneuzense college aan de gemeenteraad. Terneuzen doet mee aan door het vorige kabinet gestarte proefprojecten, waarbij al ervaring is opgedaan met het on derbrengen van WSW-werkne- mers bij gewone bedrijven. „Tot nu toe zijn door de jobhunters van het WSP (Werk Service Punt) 12 personen bij reguliere werkge vers geplaatst en blijkt dat een ze kere besparing op de WSW bud getten mogelijk is", schrijven B en W aan de raad. „Gemiddeld is een bedrag van 10.000 euro per plaat sing bespaard." Wethouder Co van Schaik, tevens Dethon-voorzit- ter, heeft eerder verklaard dat door de bezuinigingen geen ontslagen zullen vallen bij Dethon. WESTDORPE - De jaarlijkse kerstboomver branding op het scoutingterrein in Westdorpe kreeg gisteravond een abrupt einde. De brand stapel kerstbomen lag nogal dicht bij het ge bouw van de scouting en toen de wind ook nog eens vuurvonken in de richting van het gebouw blies greep de brandweer in, om te voorkomen dat er schade zou ontstaan. Met twee blusspuiten werd het vreugdevuur voor tijdig geblust. De vooral jeugdige kijkers von den het wel jammer, maar de warme chocola demelk maakte veel goed. foto Peter Nicolai «jggaaBBH^i» BRESKENS In navolging van Stichting Red on ze Polder stapt ook actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee! naar de Raad van State. De groepen gaan in beroep tegen het besluit van Provinciale Staten om bij Bres- kens recreatie- en natuurpark Wa terdunen te realiseren. Het is nog niet duidelijk wanneer de Raad van State de zaak in behan deling neemt. CADZAND-BAD CADZAND-BAD - Vervoersbedrijf Ve- olia stopt met onmiddellijke in gang met de discobus van en naar dicotheek Joy in Cadzand-Bad. Aan leiding is een ernstig incident dat afgelopen weekend heeft plaatsge vonden rondom de discobus. Er is een bierflesje door de zijruit van de discobus gegooid. De gemeente Sluis heeft begrip voor dit besluit, maar beraadt zich op korte termijn over de vraag hoe het verder moet. Daarbij zullen de mogelijkheden in kaart worden gebracht om het vervoer van en naar de discotheek toch voort te zetten. Het stopzetten van de discobus heeft ook gevol gen voor het vervoer naar het Schuurfeest dat op 15 januari plaats vindt in Aardenburg. De gemeente Sluis schakelt hiervoor een ander vervoersbedrijf in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49