Van alles en nog wat kan' n SCHOONHEID MOOI in 2011 met dermalogica m www.knappinwemeldinge.nl Kijk op www.pzc.nl/wellness PZC zaterdag 8 januari 2011 WELLNESS/NIETES Wat draagt bij aan jullie welbevinden en wat zeker niet? Lisa, Amy Shelley, junior zangtrio Wellness: Lisa: 'Het klinkt misschien wat raar, maar als mijn haar goed zit, dan voel ik me ook helemaal top.' Shelley: 'Kleding waarin je je goed kunt bewegen. Dan hoefje je nergens onzeker over te voelën!' Amy: 'Als ik lekker uitgesla pen ben. Ik zie er dan een stuk beter en vrolijker uit en ik heb dan voldoende energie voor de dag.' Nietes Lisa: 'Zonder Blackberry voel ik me uit balans. Stel je voor dat plotseling ie mand wil sms'en.' Shelley: 'Als ik geen mensen om me heen heb, vind ik het nogal saai.' Amy: 'Wanneer ik het koud heb, voel ik me totaal niet fijn. Ik geniet dan minder van wat er om me heen ge beurt!' VANDAAG: Wat zijn de kapsels, de kleu ren, de kleren en de accessoi res van het nieuwe jaar? Een eerste verkenning. Gelukkig is geen jaar hetzelfde. door Annelies Vlaanderen Alles kan, in 2011. Alles kan. Wanneer hebben we dat meer gehoord? Vorig jaar, het jaar ervoor, tien jaar geleden. Er is ook een verkla ring voor en die heet: individualis me. We zijn sinds de jaren tachtig meer nadruk gaan leggen op ons zelf als individu, in plaats van als onderdeel van een groep of ge meenschap. Groepscodes in kle ding zijn er haast niet meer. Kijk maar eens op straat, op kantoor of in het theater. We kleden ons zo als we ons prettig voelen. Tegelijkertijd stuurt de mode ons, bewust of onbewust, een beetje. Vooruitstrevende tieners (m/v) lie pen vorig jaar in broeken met afge zakte kruisen, de bandplooibroek maakte bij jonge vrouwen een voorzichtige comeback en de zo mer stond helemaal in het teken van slippertjes. Gelukkig is geen jaar hetzelfde. De website trendystyle.net heeft al vast tien trends gedestilleerd op het gebied van ZOMERMODE: 1Jaren '50 en '60: knipoog naar het verleden. De A-lijn komt te rug. 2. Neonkleuren: oranje, lime, framboos en paars. Met elkaar combineren. 3. Flaphoeden: concurrentie voor de mannenhoeden van 2010. 4. Ultralange jurken: met blote schouders en veel variatie in prints en ontwerpen. 5. Superhoge óf ultraplatte hak ken. 6. Superhoge splitten in jurken en rokken: ook aan de voorkant. 7. Lakmaterialen: kleurige regen- Nagels in 2011 hebben meerdere kleuren, op voorwaarde dat er symmetrie in zit. Geen rommeltje, dus. Op de lippen komen felle kleuren. Kijk wel uit, het staat niet iedereen. illustratie Fabiënne de Lange jassen en lakschoenen. 8. Hoge taillebroeken: broeken worden wijder en tailles kruipen omhoog. 9 Kant: uitloper van de wintermo de. Nu in wit. 10. Spijkergoed: supervrouwelijk of stoer, gebleekt- öf donker: alles kan... Wat hoort daar voor COSMETI CA bij? Moeten we dit jaar wel of niet het accent op de lippen leg gen, kunnen we de paarse en de i groene nagellak weer achter in de kast schuiven en lopen we nog steeds niet voor gek met de hype van de afgelopen jaren, de smokey eyesi Vragen waar Nathalia van der Ark, directeur van Esthetica Opleidin gen in Breda, wel raad mee weet. Al begint ze niet hoopgevend: „Van alles en nog wat kan." Bijzon derheden dan? Eerst de nagels. Ge woon af en toe knippen, dat is er niet meer bij. Vergeleken met vroe ger krijgen ze veel meer aandacht Nathalia: „French manicure is al heel lang dé nagellakmethode voor je vingernagels, maar zet nu door naar de teennagels." Ze signa leert ook een verheugende ontwik keling: „Acryl- en gelnagels zie je nog meer dan afgelopen jaar, maar ze zijn niet meer zo lang." Nog één nageltrendje: „Nagels in ver schillende kleuren, maar dan wel symmetrisch. Niet zomaar de ene nagel blauw en de andere wit. Fi guurtjes erop, zoals bloemen en strepen, kunnen ook." Voor het overige ziet ze niet veel veranderingen. „Naturel make-up blijft. Maar dan ook weer niet zo naturel dat je een blotebillenge zicht hebt. Smokey eyes kunnen nog steeds en voor wie durft en kan: een knalkleur op de lippen." En wat kwasten of smeren we op onze oogleden? „Pastels, warm en zacht. Denk aan roze, lavendel en paars, beige, koraal en zalm." Jonge vrouwen kunnen meer kan ten uit. Nathalia: „Ze kunnen expe rimenteren met felrood boven de ogen, strak afgebakend, bijna zoals op kindertekeningen. Ook felroze, blauw en groen kan. Wel heftig, dus pas ermee op." Helemaal uit zijn de lijntjes rond de lippen, en dat was het wat be treft de cosmetica. Houden we nog een beetje ruimte over voor de nieuwe KAPSELS. Wat dat betreft kunnen we het ook kort houden Alles mag. Half lang, bob, pony's en lokken. Knot en staart verschijnen ook volop in het modebeeld. Mannen dragen hun haar kort en uit het gezicht. Nieuw: ze hoeven geen halve gel- pot meer in hun haar te smeren. Hoe natuurlijker, hoe beter. Het kan best een mooie zomer worden. www.trendystyle.net Meer lezen? Eerdere onderwerpen? Meer links? Opmerkingen? Tips? redactie@bndestem.nl 1 hljHmtm Adverteren? advertenties@wegener.nl Abonneren? www.bndestem.nl@abonneren "the moment your skin changed forever!" Bêl voor GRATIS Face Mapping I» Wilhelminastraat 76b 4424 BD Wemeldinge Sklncarecentero-impno onn city spa Telefoon: 0113 622 309

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48