zeeland E 3 Bermbom pwBudgetPC INTER BORG commentaar Koninklijk opslaggebouw Vlissingen www.lowbudgetpc.nl Zeven scholen kandidaat onderwijsprijs 'Boerkaverbod ook in Zeeland gehandhaafd' Zeeland niet dé fietsprovincie Wat kost dat eigenlijk, zo'n nieuwjaarsbijeenkomst? ZeelandZeep zaterdag 8 januari 2011 In Afghanistan is weinig verschil tussen een politie agent en een militair. De politieteams die het kabi- net-Rutte wil gaan trainen wor den er niet voor niets 'kleine soldaten' genoemd. Zeg maar paramilitairen. Hoewel de nieu we missie mede met ontwikke lingsgeld wordt betaald, is er weinig vreedzaams aan. Dat be grijpen de Taliban ook wel. Te rug naar Afghanistan is dus praktisch gelijk aan terug naar de oorlog. Bij zo'n ingrijpend besluit hoort een stevig politiek draag vlak. In dit geval helemaal, om dat de Nederlandse bevolking weinig voor de missie voelt. Maar dit kabinet ontkent de mi litaire component glashard. Ver der heeft premier Mark Rutte de schijn tegen dat hij meer door de diplomatieke druk van de Navo-partners wordt bewo gen dan door zorg voor de Af ghaanse bevolking. Met dit besluit heeft Rutte een zware politieke bermbom ingegraven die hij zelf nog moet zien te passeren. middelburg - De provincie wil het opslaggebouw voor reserve-onder delen voor de twee schepen van het fiets-voetveer tussen Vlissin gen en Breskens naar prinses Ama- lia noemen. Dat is een voor de hand liggende keus omdat de veerboten de na men van haar ouders dragen: Prins Willem-Alexander en Prin ses Maxima. Het dagelijks provinciebestuur heeft Paleis Noordeinde toestem ming gevraagd voor dit doel de naam van de prinses te mogen ge bruiken. BETERE COMPUTERS VOOR BETERE PRIJZEN NIEUWE PC'S, LAPTOPS, COMPUTERONDERDELEN EN REPARATIE HERENSTRAAT 17, 4331JS MIDDELBURG TEL.: 0118-617057 middelburc - Zeeland doet voor de tiende keer mee aan de Natio nale Onderwijsprijs, die elke twee jaar wordt uitgereikt. Dit jaar dingen zeven Zeeuwse scholen mee. Onderwijsgedepu- teerde George van Heukelom maakt woensdag de genomineerde bekend. De keus is uit de Holt- kampschool in Goes, de Regen boog in Nieuwdorp en de Zomer school in Vlissingen (in de catego rie primair onderwijs) en het Rey- naertcollege in Hulst, Nehalennia SSG in Middelburg, Calvijn Colle ge in Tholen en Scheldemond Col lege in Vlissingen in de categorie voortgezet onderwijs. middelburg - Mocht het kabinet besluiten tot instelling van een boerkaverbod, dan zal ook in Zee land de wet worden nageleefd. Dat benadrukken de korpsbeheerder, hoofdofficier van justitie en korps chef in een gezamenlijke persver klaring naar aanleiding van de commotie rond de uitspraak van de Amsterdamse hoofdcommissa ris Weiten. De Zeeuwse korpschef Letty Dem- mers viel hem eerder deze week bij. Ze vindt een boerkaverbod op zich geen reden om vrouwen in die kleding te arresteren, als een waarschuwing ook volstaat. 8B§Bg8^B8S«8gga8g«B«M38aMB%aB8388«!EgB83B^ - Ajgr4I^EJ2|H meubelmakerij 1911 KEUKENS OP MAAT BIJZONDER IN VORJVl Klarinetweg 14 Industrieterrein Mortiere Middelburg Tel. 0118-650004 www.inter-borg.nl middelburg - Zeeland is niet dé fietsprovincie van Nederland ge worden. Tenminste niet volgens de site fietsen.123.nl. Dat zou Gel derland zijn, met op de tweede plaats Noord-Brabant en als derde Zuid-Holland. De site maakt die ranglijst aan de hand van het aan tal fietsroutes dat daar wordt aan geklikt per provincie. Gedeputeer de Kees van Beveren vindt het jam mer, maar ligt er niet van wakker. „Misschien hadden fietsers in Zee land andere bronnen om aan infor matie over fietsroutes te komen, zoals de site van de provincie." De nieuwjaarsbijeenkomst van de provincie vindt deels plaats in de Nieuwe Kerk. Die moet worden gehuurd: Bovendien moet een installatie voor beeld en geluid worden ge huurd. Kosten: 12.500 euro. Omdat er in de kerk niet genoeg stoelen zijn, moeten ook die worden gehuurd, net als tafels, servies en glaswerk. Kosten: 2300 euro. Advertenties, uitnodigingen en aankleding voor en van de bijeenkomst. Kosten: 4500 euro. De muziek, optredens van Jasper van Dam me en Myriam Gaasbeek. Kosten: 1500 eu ro. Drankjes en hapjes voor de gasten, naar schatting tussen de acht- en negenhonderd personen. Kosten: 6500 euro. De provincie laat elk jaar een kunstenaar een ontwerp maken voor een relatiegeschenk. Ongeveer een derde van die geschenken wordt uitgedeeld tijdens de bijeenkomst. Kosten: 10.000 euro. Totaal: 37.300 euro. Zeeuwse volkslied. Achterin Jan-Peter Balkenende. foto's Marcelle Davidse Na het Zeeuws knopje in 2008, Zeeland in kruissteken in 2009 en de ZeeBand in 2010 is ZeelandZeep het relatiegeschenk 2011 van de provincie. Susan Heeren (73), Middelburg: „De mensen zijn vriendelijk, de natuur is prachtig, je hebt alle ruimte. Waar om zou je hier niet willen wonen?" Marcel Urgert (40) Middelburg: „Je kan het zoeken in Amsterdam, het grote alles, maar in Zeeland heb je van alles wat en dan in het klein." De zeep kan in stukjes gebroken worden en in een juten zakje gedaan worden. Zo kan het, met een kaartje eraan, weer cadeau gedaan worden aan anderen. Uit het doosje komen een flyer, een stuk zeep, kaartjes en een paar juten zakjes tevoorschijn. De zeep is onder meer gemaakt van enkele typische Zeeuwse ingrediënten zoals Oosterscheldewater, wier en Zeeuwse zoutkorrels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3