361 sport Johnny Hoogerland rijdt de Cii Oranjemannen grijpen de machl Wielrenner Johnny Hoogerland staat een prachtig seizoen te wachten. Hij mag van zijn ploeg de Het is?1 >aar ac,eden dat de laot- Tour de France en de Giro rijden France reed. België in finale Hopman Cup na blessure Ivanovic door Johan Stobbe zaterdag 8 januari 2011 door René van Stee In de Zesdaagse van Rotter dam speelt zich een heuse soap af. Hoofrolspeler is Ujo Keisse. Hij rijdt sinds don derdag mee als spookrijder. Hoe wel de Belg (vorig jaar met Danny Stam winnaar van de koers) tot het deelnemersveld behoort, zal hij wat de internationale wieler- unie UCI betreft niet in de rang schikking worden opgenomen. Een jarenlang slepende do- pingkwestie ligt daaraan ten grondslag. Keisse werd in oktober 2008 be trapt op het gebruik van de do- pingproducten cathine (behorend tot de groep van amfetaminen) en het (een-piasmiddel). De ren ner vocht zijn schorsing met suc ces aan bij de'Belgische wieler bond KBWB. Hij zou de midde len door vervuilde voedingssup plementen in zijn lichaam heb ben gekregen. Vanaf dat moment was de beer los. Want in juli 2009 maakte het internationale sporttribunaal TAS de vrijspraak van de Belgische wielerbond ongedaan. Keisse werd alsnog geschorst voor twee jaar. Aangezien die schorsing met terugwerkende kracht inging, zou Keisse per 7 augustus 2011 weer mogen koersen. Op 12 november 2010 werd de straf van het TAS op geschort tot april 2011, want in een tussenarrest bepaalde het Hof van Beroep in Brussel dat Keisse tot die tijd mag meedoen aan wedstrijden. Daardoor ging hij van start in de Zesdaagse van Gent. Prompt won hij samen met Peter Schep die wedstrijd in zijn geboorteplaats. Zijn wraak was dus zoet. Totdat de UCI wederom een spaak in het wiel stak. De op schorting van de straf zou alleen voor België gelden. Daarom werd Keisse begin december vorig jaar geweerd in Manchester. De UCI probeerde dit ook in Rot terdam. De Belg legde zich er we derom niet bij neer. Hij stapte naar de rechter in Amsterdam. Die bepaalde dat Keisse wel mocht starten op straffe van een dwangsom van 50.000 euro per dag als hij niet toegelaten zou wor den. Frank Boelé, organisator van de Zesdaagse in Rotterdam, koos eieren voor zijn geld. Hij voelt zich voor het blok gezet in een or dinaire machtsstrijd tussen de Bel gen en de UCI. En zo is het ook. Boelé hield verder echter wijselijk zijn mond om te voorkomen dat zijn evenement nu en in de toe komst grote schade zou kunnen ondervinden vanwege de doping- perikelen rond Keisse. Het is te hopen dat de UCI, die stevig aan de bak zal moeten om te voorkomen dat kwesties zoals deze smetten blijven werpen op de wielersport, zal beseffen dat Boelé niets anders kon dan de uit spraak van de Amsterdamse rech ter te volgen en hem voor die op stelling dan ook niet zal afstraf fen. Want dan wordt de onver kwikkelijkheid rond de affaire Keisse nog veel groter dan die nu al is. Ook Keisse voelt zich het slachtoffer van een machtsstrijd. Begrijpelijk, maar niet geheel te recht. Als hij in 2008 iets voorzich tiger was geweest, zou de affaire rond zijn persoontje nooit het daglicht hebben gezien. VACANSOLEIL ste Zeeuwse wielrenner de Tour de Johnny Hoogerland heeft van Vacansoleil te horen gekregen dat hij de Tour de France mag rijden. foto Ramon Mangold/ANP MELBOURNE - Servië kan vandaag niet in actie komen in de finale van de Hopman Cup. Tennisster Ana Ivanovic heeft tijdens het toer nooi een buikspierblessure opgelo pen. Omdat er geen vervanger mag worden opgeroepen neemt België de plaats in de eindstrijd in van Ivanovic en Novak Djokovic. Vanwege de blessure is ook de deelname van Ivanovic aan de Au stralian Open (vanaf 17 januari) on zeker geworden. Het team van de Verenigde Staten is tegenstander van België in de fi nale. Bethanie Mattek-Sands stelde gisteren de fmaleplek veilig door het benodigde punt binnen te ha len tégen het team van Groot-Brit- tannië. Mattek-Sands won het en kelspel van Laura Robson: 6-4 6-2. Mattek-Sands vormt in de Hop man Cup een koppel met John Is- ner. België wordt vertegenwoor digd door Justine Henin en Ruben Bemelmans. COLLALBO - Havard Bokko, Ivan Skobrev en Enrico Fabris waren op voorhand de grote kanshebbers om de geblesseerde Sven Kramer na vier jaar op te volgen als Euro pees kampioen allround. Maar de beoogde troonopvolgers toonden geen van allen aan dat ze gretig zijn. De Nederlandse youngsters Jan Blokhuijsen en Koen Verweij waren dat wel. Zij leiden na de eer ste dag van het EK allround in Col- lalbo. Het jonge tweetal - Blokhuijsen is 21, Verweij 20 - stapte in het schil derachtige Italiaanse bergdorp in het voetlicht dat de afwezige Kra mer ter beschikking heeft gesteld aan zijn opvolger. „Dat Sven er niet bij is, is voor die jongens dui delijk een voordeel", zei Blokhuij- sens coach Gerard Kemkers. „Ter wijl ik juist had verwacht dat Bokko, Fabris en Skobrev zouden profiteren. Maar die vond ik bere kenend rijden. Lafjes zelfs." Het toonde aan dat de druk van rij den voor "de eerste plaats een com pleet andere is dan rijden voor plek twee. Dat was de afgelopen ja ren de wetenschap waarmee de uitdagers van Kramer aan een EK of WK begonnen. Deze keer ligt op de plek waar Kramer vier jaar geleden zijn mondiale zegetocht begon een gouden kroon voor het oprapen. Maar de favorieten wa ren geen van allen overtuigend. Blokhuijsen was dat wel, Verweij ook. Beide jongelingen reden twee solide afstanden en stegen in de fa- vorietenlijst met stip. Voor extra zenuwen zorgde dat niet. „Natuur lijk zal er morgen extra spanning zijn", zei Blokhuijsen. „Dat is al leen maar goed. Met adrenaline in mijn lijf, sta ik alleen maar scher per aan de start." Verweij: „Ik zit lekker in mijn vel, heb plezier. Nee, hier ga ik niet ze nuwachtig van worden." De afwe zigheid van Kramer biedt een unie ke kans. „Want Sven is nog altijd een treetje hoger voor iedereen", zei Verweij. Dat ze verrassend voor de dag kwa men, wilden beide oranjemannen wel toegeven. „Winnen van Bokko op de 500 meter en vlakbij Sko brev op de 5 kilometer, dat ver wacht je niet", wist Verweij. Blokhuijsen: „Ik had wel verwacht dat ik beter zou zijn dan op het NK, want ik ben helemaal fit. Maar meteen 36,3 op de 500 meter had ik niet verwacht." De nieuw komer in de TVM-formatie kreeg na de openingsafstand nog even de schrik van zijn leven. Hij trapte een blokje weg en dat staat de laat ste jaren gelijk aan diskwalificatie. „Ik had het gevoel dat ik binnen de lijn zat, maar schrok toen ik de scheidsrechters ineens naar de beelden zag kijken." Blokhuijsens gevoel bleek juist. De blokjes lagen op de lijn en niet ernaast, zoals dat hoort. „Ze keken naar een kickfi- nish, niet naar mij", concludeerde de klassementsleider opgelucht. Zo werd het oranje boven in het Italiaanse bergdorp, waar de avond al vroeg in de middag viel. Achter Blokhuijsen en Verweij staan Wouter Olde Heuvel (vijfde)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36