doen het nog goed zeeland 131 PZC Belofte over tolvrije tunnel is kiezersbedrog Prachtige films op dvd! te gast www.pzc.nl/webwinkel zaterdag 8 januari 2011 De bouw var» de stormvloedkering in de Oosterschelde is ook al weer geschiedenis. Dit jaar in Trugkieke te zien. Documentatiecentrum een Zeeuws filmarchief. Want in Trug kieke is wel de laatste 80 jaar Zeeuwse geschiedenis in bewegen de beelden vastgelegd. Antheunisse denkt nog wel een paar jaar door te kunnen gaan. Hij is pas over een jaar of drie, vier aan zijn pensioen toe. Op het pro gramma staat nog een uitzending over de Souburgse brug die bin nen afzienbare tijd aangepakt wordt, straks weer Koninginnedag en 25 jaar stormvloedkering met professionele beelden van Rijkswa terstaat. Want ook de opening van foto Rolf de Feijter de kering begint langzaam maar ze ker al weer tot de Zeeuwse geschie denis te horen. En zolang er nog filmpjes komen, kan hij vooruit. De jubileumuitzending met hoogte punten van Trugkieke is vandaag nog tot 10.30 in de herhalingen te zien en zondag vanaf 18.00 uur. door Kees van Beveren, CDA-gedeputeerde provincie Zeeland De PW-Zeeland heeft een verkiezingspro gramma uitgebracht voor de periode 2011-2015. Eén van de speerpunten daarin is een tolvrije Westerschel- detunnel voor Zeeuws-Vlamingen. Dat is in strijd met de Tunnelwet, het is discriminerend én het is fi nancieel niet-realistisch. Het idee van de PW om de Wes- terscheldetunnel tolvrij te maken voor Zeeuws-Vlamingen is niet nieuw. Sinds de opensteling van de Westerscheldetunnel komt dit onderwerp geregeld ter sprake. In 2008 opperden de Zeeuws-Vlaam- se gemeenten een dergelijk idee. Dat was reden voor de CDA-Sta- tenfractie in Zeeland schriftelijke vragen over dit onderwerp te stel len. De antwoorden van het dage lijks provinciebestuur laten er geen twijfel over bestaan dat het programmapunt van de PW in strijd is met de Tunnelwet. Boven dien is het bijzonder discrimine rend. In 1998 is in de Tweede Ka mer gediscussieerd over de moge lijkheid een bijzonder tarief voor Zeeuws-Vlamingen in te voeren. Toen is duidelijk uitgesproken, dat er geen speciale behandeling van de ene gebruiker ten opzichte van de andere gebruiker, enkel geba seerd op geografische gronden, mag zijn. Overigens is een derge lijk onderscheid tussen klanten van boven en onder de Wester- schelde vanuit klantenperspectief erg ongewenst. Natuurlijk zijn on ze Zeeuws-Vlamingen afhankelijk van de Westerscheldetunnel, maar omgekeerd geldt dat ook. Er zijn immers ook mensen die niet in Zeeuws-Vlaanderen wonen, maar er wel werken. De voortdurende discussies uit het verleden over de tolheffing voor de Westerscheldetunnel zijn voor Provinciale Staten van Zeeland wel aanleiding geweest tot een na dere bezinning. In 2009 is het tarie- venbeleid vastgesteld voor de pe riode 2010-2016. Dat heeft bijgedra gen aan het invoeren van de veel- gebruikerskorting per 1 januari van dit jaar. Bij de behandeling van dat voorstel in de vergadering van 18 juni 2010 heb ik, ook om rust te creëren in het tarievenbe- leid, aan Provinciale Staten een no titie toegezegd waarin de verschil lende mogelijkheden, inclusief de financiële consequenties op de lan ge termijn, zullen worden opgeno men. Deze notitie kunnen Provin ciale Staten volgens afspraak bin nenkort tegemoet zien. De Tunnelwet vervalt op 14 maart 2033. Tot die datum moet tol wor den geheven. De tolopbrengsten van de Westerscheldetunnel bedra gen per jaar ongeveer 26 miljoen euro. Deze inkomsten zijn hard no dig om de kosten van het provin ciale aandeel van de aanleg van de Sluiskiltunnel te dekken en om de aankoopkosten van de aandelen te rug te verdienen. Rekening hou dend met een tariefstijging van 2 procent per jaar en een jaarlijkse verkeerstoename met hetzelfde percentage, zijn wel rond het jaar 2030 aangeland voordat deze twee zaken zijn gerealiseerd. Ongeveer 38 procent van het aantal passan ten van de Westerscheldetunnel is afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen. Een tolvrije Westerscheldetunnel voor Zeeuws-Vlamingen zou dus ongeveer 38 procent (is afgerond 10 miljoen euro per jaar!) minder tolopbrengsten tot gevolg hebben. Volstrekt onrealistisch dus, dat idee van de PW. Tenslotte: ter onderbouwing van het voorstel de Westerscheldetun nel voor Zeeuws-Vlamingen tol vrij te maken, voert de PW als ar gument aan dat in het verleden de inwoners van Schouwen-Duive- land ook werden bevoordeeld voor het gebruik van de Ooster- scheldebrug (later de Zeeland- brug). Dat klopt niet. Ik heb voor mijn werk in de periode eind ja ren zeventig/begin jaren tachtig zelf jarenlang gebruik gemaakt van de Zeelandbrug. Voor veelgebrui- kers was er een tien-ritten-kaart te koop, hetgeen een korting oplever de ten opzichte van een enkele reis (vergelijkbaar dus met de hui dige veelgebruikerskorting voor de Westerscheldetunnel). Die tien-rit- ten-kaart was voor iedereen te koop; ook toen werd er niet gedis crimineerd naar geografische af komst. Puur kiezersbedrog dus van de PW! Quality Film Collection Speciaal voor u hebben we 5 kwaliteitsfilms geselecteerd tegen een scherpe prijs. Million dollar baby The constant gardener Magnolia Brokeback mountain Lost in translation Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Totale speelduur ruim 11 uur. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Van 40,OS Voor €20,05 Wintersale €19,95* exclusief 4,95 verzendkosten X Historische meesterwerken Spannende, meeslepende miniseries gebaseerd op historische personen en gebeurtenissen. Absolute meesterwerken die u aan de tv gekluisterd houden, op maar liefst 10 dvd's! Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Meer dan 13 uur speelduur. Van €00,05 Voor €34,05 Wintersale €24,95* "v exclusief 2,95 verzendkosten Categorie/Wintersale De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, In liet colofon van de treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31