281 zeeland Onderzoek naar verkeer bij sluizen 'Ik durf amper meer Onderwijskoepel in geldnood 70 korting </e (0^e/a/)/ier TOTALE LEEGVERKOOP Vrijwilligers helpen in wijk 'Marineer hun stembanden in de sambal' restanten tot Herenstraat 5 Middelburg zaterdag 8 januari 2011 PROVINCIE Ook brug Sluiskil bekijken door Harmen van der Werf terneuzen - De provincie begint op korte termijn met een onder zoek naar de verkeersproblemen op de wegen van en naar de slui zen bij Terneuzen. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer) wil daarbij ook de openingstijden van de brug Sluiskil tegen het licht houden. De Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland trok deze week in een brief aan de bel bij de provin cie over de toegenomen verkeers opstoppingen bij Terneuzen. Die zouden schadelijk zijn voor de eco nomie. De actie heeft Van Beveren verrast. „De Kamer van Koophan del en de Brabants-Zeeuwse Werk gevers (BZW) hadden dit begin de cember vorig jaar al aangekaart in het provinciaal platform infrastruc tuur", vertelt hij. „Het onderzoek dat we gaan doen, is daarop in het programma verkeer en vervoer 2011 opgenomen. De Kamer van Koophandel heeft blijkbaar met de brief extra druk op de ketel willen zetten. Dat mag." De provincie wil 17 januari al een bureau selecteren om onderzoek mtssmt mmmma middelburg - De renovatie van een deel van de woningen in Nieuw Middelburg is begonnen. Om wijkbewoners te ondersteu nen bij hun (tijdelijke) verhuizin gen zijn Woongoed en SWM het vrijwilligersproject 'Weer thuis in je huis' begonnen. Er worden ook andere activiteiten ontplooid, zo als wekelijkse yogalessen door yo- gadocente Rose Kugel, elke donder dagmiddag. Wijkbewoners kun nen zich aanmelden via SWM, te lefoon 0118-681603 of 06-24550087. te doen naar de verkeersbewegin gen westelijk van Terneuzen. Van Beveren vindt de studie noodzake lijk om gerichte maatregelen te ne men. „Want het gaat niet alleen om één of meer rotondes waar het verkeer stokt. Je moet de verkeers bewegingen in samenhang bekij ken, ook met bijvoorbeeld de blok- tijden voor de brug bij Sluiskil." De brug is momenteel slechts van 7.40 tot 8.00 uur en van 16.40 tot 17.00 uur dicht voor schepen, zo dat autoverkeer dan ongehinderd kan doorrijden. De Terneuzense CDA-raadsIeden Ronald Lippens en Jaap Scheele hebben eind vorig jaar nog aangedrongen op verrui ming van de bloktijden. De problemen op wegen westelijk van Terneuzen zijn gegroeid sinds april 2010 de sluiproute Braakman- weg naar Dow is afgesloten, zoals acht jaar geleden al is afgesproken. Er is een natuurgebied aangelegd. De Braakmanweg zal niet worden heropend. Van Beveren kan zich wel voorstellen dat de Lovenpol- derstraat tussen Dow en Hoek in de spits weer opengaat. Hij wil ge meente, Rijkswaterstaat en water schap betrekken bij het vinden van oplossingen. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl ANITA EN ED Thools zangduo onder vuur door stukje op Geenstijl over door Rob Paardekam Anita en Ed weten sinds gisteren wat een klein berichtje op Geenstijl al lemaal teweeg kan brengen. De populaire website maakte gehakt van de nieuwste single van het Thoolse duo en met een leken alle vaderlandse media er bovenop te springen. Het gaat allemaal over de nieuwe carnavalskraker van Anita en Ed: Op het internetforum van de PZC reageerden tientallen mensen op het nieuwe nummer van Anita en Ed. Een kleine selectie: Toontje: 'Het lijkt er op dat die Ed en Anita zelf ook niet zo'n ruime kijk op de wereld hebben. Hoe achterlijk moet je zijn om dit 'leuk' te vindenKort zichtig en beledigend. Nu waren de zangkwaliteiten van dit duo toch al niet geweldig. Misschien moeten ze maar eens een paar dagen (vooral hun stembanden) in de sambal wor den gemarineerd.' Yochem: 'Op zo'n manier zou ik niet bekend willen worden' Rene: 'Ik snap de stampij echt niet. Er wor den vólop liedjes en grappen ge maakt over Marokkanen, Turken, Belgen, Nederlanders, Duitsers en al le geloofsovertuigingen. En dan je zelf druk maken om zo'n lied?' C.H. Inees: 'Storm in een glas water noemen we dit. Vroeger op school zongen we: Klein Chineesje sjing sjang sjong, waar ga je naar toe met je ding dang dong?' Vos: Wat een flauwekul. Dit moet toch ge woon kunnen? In carnavalstijd ze ker. Vrouwen met grote borsten had den toch ook geen problemen met het liedje Grote bloemkolen? De Chinees. Volgens website Geen stijl - uiteraard is dit van a tot z ver zonnen - staat de hele Chinese ge meenschap in ons land op z'n ach terste benen, omdat de tekst van het liedje beledigend zou zijn. Het Centraal Comité Chinezen zou zelfs opheldering hebben geëist van commissaris van de koningin Karla Peijs. Verder zouden restaurants in Ter neuzen uit protest hun zaken slui ten op zondagavond en zou de kroepoek niet langer gratis zijn. Ook, zo verzint Geenstijl erop los, werden in Vlissingen demonstra tief Chinese kalenders in brand ge stoken. Een verbouwereerde Ed Kouwen- hoven wist niet wat hem gisteren overkwam. Zijn telefoon stond de hele dag roodgloeiend. Radio 538 berichtte over de kwestie, De Tele graaf hing aan de lijn en Ed was zelfs te gast in de populaire Coen 8c Sander Show op 3FM. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", stelt de Tholenaar. „En dat alle- 4- - m door Luc Oggel kruiningen - De Stichting Samen Onderwijs Maken (SOM), waar ook de zes Reimerswaalse openba re basisscholen onder vallen, hangt aan een zijden draadje. Zon der maatregelen is er in 2014 een tekort van zes ton. De SOM is twee jaar geleden ont staan uit een fusie van openbare scholen in Reimerswaal en in de West-Brabantse gemeenten Ber gen op Zoom, Woensdrecht en Steenbergen. De stichting kreeg toen een bruidsschat mee van de gemeenten. De Reimerswaalse raad uitte juni vorig jaar al haar be zorgdheid over de financiële situa tie. De begroting 2010 werd afge keurd. Vooral bij de loonkosten van het stichtingsbestuur, die een opmerkelijke stijging lieten zien, werden vraagtekens gezet. Het col lege wilde de stichting nog het voordeel van de twijfel geven, hoe wel de zorgen werden gedeeld. Intussen is helder dat de proble men structureel zijn, omdat de SOM te veel mensen in dienst heeft. Circa 85 procent van de kos ten betreft personeelskosten. Het bestuur poogt de stichting te red den, maar personeel ontslaan is moeilijk omdat de SOM een werk- gelegenheidsgarantie biedt. De vak bonden moeten instemmen met ontslagen, daarover wordt nu on derhandeld. De SOM verwacht in maart afspraken te kunnen maken met de bonden over een sociaal plan, maar tot 2012 zullen er geen gedwongen ontslagen vallen. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder is geschrokken van de tekorten. „We hebben vo rig jaar al uitleg gevraagd. Toen werd gezegd dat het goed zou ko men. Dat blijkt dus niet zo te zijn. Wij laten dit niet op zijn beloop en gaan hier zeer kort op zitten." Overigens was bij de fusieplannen al bekend dat SOM een kwetsbare stichting zou blijven. Volgens de norm moet zo'n organisatie met een overkoepelend bestuur twee duizend leerlingen tellen, SOM heeft er 1300. Reimerswaal had de bruidsschat gekoppeld aan een op dracht tot schaalvergroting. In 2008 kwamen Anita en Ed in het nieuws toen een fan hun gezichten op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28