in het paradijs zeeland 127 Gemengde gevoelens over gratis parkeren Goes blijft voorlopig bij strooibeleid Jan Stins Opening Rabobankkantoor Serooskerke Cees Boeij Jazz-ensemble SNERT- WEEKI in VEERE BINNENSTAD Winkeliers profiteren niet direct, wel indirect zaterdag 8 januari 2011 abbhgaakuaiiimipimin—ti 'Ik wil zo snel mogelijk in die nieuwe Turkse gevange nissen kijken. Er zijn er nu negentig gebouwd. Ik ben daar voorlopig een half jaar bezig, maar als we het erg leuk vinden, blijven we misschien wel langer. Er kan een jaar aan vastgeplakt worden.' Mijn vader was politieman in We- meldinge. Opperwachtmeester Boeij. Een soort bromsnor, maar hij had wel gezag. Criminaliteit hoort er bij, we leven niet in het paradijs. Maar we moeten kinde ren wel leren om op een respect volle manier met elkaar en met an deren om te gaan." Raad van Europa De Raad van Europa heeft 47 lid staten. Vrijwel alle landen van Europa zijn aangesloten, met uitzondering van Vaticaanstad, Wit-Rusland en Kazachstan. Het orgaan werd in 1949 opge richt om de democratie en de mensenrechten in heel Europa te bevorderen. De Raad is echter geen onderdeel van de Europese Unie. De lidstaten moeten het Europees verdrag van de Rechten van de mens en het Europees verdrag ter voorkoming van marteling nale ven. De organisatie bestaat uit het Co mité van Ministers en de Parle mentaire vergadering. In het Comité hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van alle lidstaten zitting. In de Parlementaire vergadering zijn afgevaardigden uit alle parle menten vertegenwoordigd. Het orgaan zetelt in Straatsburg. leder halfjaar bekleedt een lid staat het voorzitterschap van de Raad. Het ambtelijk apparaat telt ruim 1300 medewerkers uit Europa. Sinds afgelopen woensdag is Tur kije voorzitter van de Raad. Turkije heeft het stokje overgeno men van Macedonië. Op 11 mei 2011 neemt Oekraïne het voorzitterschap over. De Raad van Europa heeft sinds de oprichting een aantal belangrij ke verdragen ondertekend waaron der het Europees verdrag ter Be scherming van de Rechten van de Mens en de Fundamentele Vrijhe den (1950), het Europees verdrag ter voorkoming van Marteling (1989) en het Kaderverdrag voor bescherming van nationale min derheden (1994). De VS, Mexico, Canada, Israël, ja pan en Vaticaanstad zijn waarne mer. foto Lex de Meester door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes past vooralsnog het strooibeleid niet aan, ook al wensen de ouders van de 14-jarige Jorian van der Hoek uit Wilhelminadorp dat. Hij brak 7 december zijn dijbeen na een val in de spekgladde Violenstraat. Een flinke aantal bewoners van de Violenstraat ondersteunt het plei dooi van de ouders van Jorian. Ze hebben, hun handtekening gezet onder een petitie om de Violen straat op te nemen in de strooirou- tes. Bewoonster Anneke Lugtig- heid overhandigde burgemeester René Verhulst en wethouder Loes VUSSINGEN - In concertzaal 't Speelhuus in Ter Reede in Vlissin- gen wordt morgenmiddag een jazz concert gegeven. Het Jazz-ensem ble onder leiding van Pierre Vala- na speelt improvisaties. Het con cert begint om 11.30 uur. Toegang is 12,50 euro. Het jazzconcert is ge organiseerd door Stichting Concer ten Vlissingen. VANDAAG EN MORGEN Zie advertentie in PZC van gisteren óf www.pzc.nl uurwerkmaker/ instrumentmaker damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Prachtig, dat gratis parkeren in de Vlissingse binnen stad, maar om nou te zeggen dat ondernemers de afgelopen weken zoveel meer klanten over de vloer hebben gehad: nee. „Weet je", zegt Erik Malcorps van Citybloem, „het is wat lastig verge lijken met andere jaren als je be denkt dat er de laatste zaterdag zo'n dertig centimeter sneeuw lag. Maar toch: ik heb naar tevreden heid gedraaid. Gewoon, zoals ande re jaren met de feestdagen." Het initiatief van de gemeente Vlis singen moedigt de bloemist echter 'ab.soluut' aan. Net als zijn colle ga's, blijkt uit een rondgang. „Het is positief nieuws en dat kan Vlis singen volgens mij wel gebruiken", vindt Rianne de Kraker van schoe nenwinkel O'Moda. „Eigenlijk jam mer dat het maar twee weken was. Ik had toch klanten binnen, die normaal gesproken naar Mid delburg zeiden te gaan." Diezelfde ervaring heeft Elly Hulle- gie van wijnhandel Vitanova. Hoe wel zij-ook wel gemopper hoorde. „Mensen in de buurt konden niet altijd hun auto kwijt, omdat alle plaatsen bezet waren." Vooral met auto's van personeelsle den, is het vermoeden van Sandra Tramper van lunchroom La Reine. „De parkeerplaatsen waren name lijk al voor openingstijd vol." Juist om die reden haakte de ge meente Vlissingen vorig jaar na een proefjaartje gratis kerstparke- ren af Toch wilde ze nu, op ver zoek van de ondernemers, weer 'extra klantvriendelijk en gastvrij' zijn tijdens het winterfestival. Dat zou van Gerjo Polinder van fo tozaak Verschoore wel vaker mo gen. „Het levert de gemeente geen parkeergeld op, maar indirect profi teert ze wel mee. Drukte in de stad is altijd goed. Ook bij ons ach ter, op de Zeemanserve, stond het goed vol. Zelf heb ik nog geen om zetcijfers gezien en ik verwacht ook niet dat we zoveel beter heb ben gedraaid dan anders jaren, maar de klanten waren positief ge stemd over het gratis parkeren en dat is ook heel belangrijk." Bij de Jamin daarentegen klonken die geluiden niet. Sterker nog: de snoepwinkel heeft, ondanks choco ladeletters en kerstkransjes, nog nooit zo'n slechte december maand meegemaakt in Vlissingen. Dat kon Roel Kasper er eigenlijk niet bij hebben. „Ik heb door alle concurrentie om me heen een gi gantische schuld opgebouwd. Half januari gaat de tent dicht." Meeuwisse gisteren een pakket met 25 handtekeningen. Moeder Ellen van der Hoek bracht een emmer zout mee, in een po ging de gemeente te bewegen alle schoolroutes - en dus ook de klei ne straten rond scholen - op tijd te strooien. Van der Hoek heeft de ge meente én ook de school aanspra kelijk gesteld voor het feit dat de Violenstraat ongestrooid was. Die procedures lopen nog. Jorian liep 7 december bij zijn val een gecompliceerde breuk op. Hij heeft een plaat in zijn been en is voorlopig aangewezen op een rol stoel. Wel gaat hij alweer naar school, het Goese Lyceum. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland opent met trots een nieuwe vestiging in Serooskerke (W). Voortaan kunt u voor uw bancaire zaken terecht aan de Wilgenhoekweg 15. Hierbij nodigen wij u van harte uit voor de officiële opening op woensdag 12 januari a.s. om 15.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom tot 20.00 uur. www.rabobank.nl/wnb Tel. (0118) 42 80 00 Dienstverlening Serooskerke Geldautomaat 0 Chipknip EI Brievenbus Sf Adviesgesprek a Muntafstortautomaat (particulieren) Openingstijden: ma, wo en vr 09.00 -17.0Ó uur tussen 12.00 en 13.00 uur gesloten Met de opening van de nieuwe vestiging in Serooskerke, komt de kantoorfunctie van de locaties Oostkapelle en Veere te vervallen. Voor u beschikbaar blijft: Sf Geldautomaat 13 Chipknip (3 Sealbag Sf Brievenbus Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27