Criminaliteit hoort erbij, we leven niet 261 zeeland LPV wil in Nollebos pad voor mountainbikers Kristin Boeij Training 'kind en echtscheiding' MQ^E. zaterdag 8 januari" 2011 w TURKS GEVANGENISWEZEN Middelburgers Cees en Kristin Boeij gaan een halfjaar naar Ankara. Hij gaat werken in het gevangeniswezen daar. 'We gooien het roer om. Ik ga me verdiepen in de cul tuur en ik wil ook de taal leren. We hebben ook tijd om verder in het land te kijken. Niet alleen in Ankara. Eenmaal terug in Nederland kan ik als coach gaan wer ken voor Turken in Nederland.' door Annemarie Zevenbergen Hij heeft nog geen Turkse bajes van bin nen gezien, maar dat gaat snel gebeuren. Niet als 'klant' trou wens, maar als deskundige. Want oud-gevangenisdirecteur Cees Boeij (62) vertrekt morgen met echtgenote Kristin (59) naar Anka ra. Op uitnodiging van de Raad van Europa gaat hij zich daar bezig houden met de verbetering van het leef-en werkklimaat in Turkse gevangenissen. De bedoeling is dat het stel er een halfjaar blijft. Maar: „Als het erg goed bevalt, blijven we misschien langer", aldus de Middelburger. Die vrijheid heeft het paar. Hij is met pensioen en Kristin is met in gang van het nieuwe jaar gestopt als beleidsmedewerker bij de ge meente Middelburg. Kristin: „We gooien het roer om. Spannend, ik ben heel benieuwd wat er allemaal over me heen komt. Ik ga er blanco naartoe en ga me zo veel mogelijk verdiepen in de cultuur. Ik wil ook Turks le ren." „Ik heb een coaching- en counce- lingopleiding gevolgd. Misschien kan ik straks als we terug zijn Tur ken in Nederland coachen. Van op- voedproblemen tot scholing." Een kolfje naar de hand van de afgestu deerde orthopedagoge, die er ook wel wat voor voelt om in de Turk se gevangenissen haar steentje bij te dragen. Turkije is nu bezig met de hervor ming van het strafrecht en het bou wen van nieuwe gevangenissen.. Het land telt 121.000 gedetineer den. Cees Boeij: „Er zijn nu 90 nieuwe gevangenissen gebouwd, daar wil ik er heel snel een paar van zien. Er zijn nu nog 452 oude gebouwen. Je hoort kritiek over martelingen, maar daar kan ik nu nog geen oordeel over vellen." De in Kortgene geboren Cees heeft een ruime ervaring in bin nen- en buitenlandse gevangenis sen. Hij kent de bajesklant net zo goed als diens bewaarder. Hij werk te onder meer in Bulgarije, Geor gië, de Antillen, Estland en Alba nië als extern deskundige. In Ne derland was hij onder meer direc teur in Haarlem en in Amsterdam. Nu zit hij op steenworp afstand van Torentijd; 'een leuke bajes'. „Er heerst een relaxte sfeer. Ze doen het wel goed, denk ik." „Ik wist al snel tijdens mijn rech tenstudie dat ik de penitentiaire kant op wilde. Ik heb tijdens mijn studie een keer voor de rechter ge staan om te voelen hoe dat is. Die intimiderende sfeer in de rechts zaal. Het ging toen om niets, een kapot achterlicht. Maar tijdens het requisitoir van de officier van justi tie dacht ik op een gegeven mo ment 'jee, jee, ik ben een staatsge vaarlijke crimineel'." „Je moet je afvragen wat wil je met gevangenisstraf Alleen straf fen en verder niets, of ook een al ternatief bieden. Dat betekent de gedetineerde een kans geven op een leven na de bajes. Dus werken aan opleiding en sociale vaardighe den. Dat zo'n jongen niet gelijk gaat meppen, maar eerst leert na denken." Het is zijn stokpaardje. Hij debiteert zijn standpunten over de rol van opvoeders, onder wijs en het nut van sociale dienst plicht met verve. „Er is nu een ge brek aan acceptatie van gezag. Cees en Kristin Boeij verruilen Middelburg voor het Turkse Ankara. Het paar gaat er een half jaar wonen omdat hij er in het gevangeniswezen gaat werken. MIDDELBURG - Indigo Preventie be gint eind januari in Middelburg met een serie bijeenkomsten voor kinderen die moeite hebben met de echtscheiding van hun ouders. De training 'kind en echtschei ding' is bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Tijdens tien wekelijkse bijeenkomsten (op dinsdagmiddag na schooltijd) le ren de kinderen in een groepje spe lenderwijs met hun gevoelens en de nieuwe situatie om te gaan. Belangstellenden kunnen zich aan melden via 0218-625113 of preventie@indigozeeland.nl. mode interieur accessoires servies and more NIEUWE COLLECTIE ZUSSS! Nieuwe Burg 39 Middelburg VLISSINGEN - Nu het Nollebos in Vlissingen toch op de schop gaat, kan er meteen een mountainbike- parcours worden aangelegd. Dat voorstel doet de LPV aan het colle ge van B en W. Het Nollebos wordt met twaalf hectare uitgebreid. Dat is nodig als natuurcompensatie in het gebied Westduin. Tegelijkertijd constateert de LPV dat Zeeland zich profileert als fiets- provincie en dat mountainbiken een populaire en snel groeiende sport is. „Onder meer Bergen op Zoom, Goes, Burgh-Haamstede en Noord-Beveland speelden daar reeds op in door de aanleg van MTB-parcours. Maar ook op Wal cheren groeit de behoefte aan een dergelijk parcours", merkt de par tij op in vragen aan het Vlissingse college van B en W. De„LPV stelt voor een route van acht tot tien kilometer aan te leg gen 'in het uitgebreide Nollebos. Dat zou kunnen in samenwerking met de MTB-verenigingen in de buurt en met de Nederlandse Tourfiets Unie (NTFU). De LPV wil van het college weten of dat wil onderzoeken of een mountainbikeparcours past bin nen de plannen voor natuurcom pensatie en wanneer zo'n baan dan kan worden aangelegd. IN ZEELAND 1Overvallers waren te voet (foto) 2. Er zal altijd geprobeerd worden om aan geld te komen EN VERDER Verschillende PZC-redacteuren hou den weblogs bij. Hun verhalen zijn te lezen op www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ill'.HMJ.II.liHglIlïïi;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26