Nederlander hervindt reislust in 2011 i economiej 15 Bomen Kopen voor een vliegreis Nieuw Ideal mikt op betalen via smartphone Skiplezier in Tirol! VAKANTIEBEURS Reisorganisaties spreken van voorzichtige opleving WIJZER www.pzc.nl/webwinkel |J7| 4- of 5-daags arrangement Götzens, 229,- p.p. zaterdag 8 januari 2011 mBÉmammmmmmm DEN HAAC - Nederlandse vakantie- gangers hervinden langzaam hun reislust en trekken daar weer meer geld voor uit. Reisorganisaties spre ken van een voorzichtige opleving na drie magere jaren als gevolg tan de crisis. „Aan de vooravond van de Vakantiebeurs vertonen de eer ste boekingsresultaten voor de zo mer een stijgende lijn. Dat is voor het eerst in drie jaar", aldus brancheorganisatie ANVR. De toeristische sector doet het tien procent beter dan een jaar ge leden, bevestigt een woordvoerster van reisorganisatie TUI (onder meer Arke, Holland International en Kras). „We zijn nog lang niet op het niveau van voor de crisis, maar de weg omhoog is ingezet". Het aantal boekers dat al vroeg in de winter de zomervakantie re gelt, is weer wat toegenomen, con stateert De Jong Intra. De afgelo pen jaren zijn mensen juist steeds later gaan boeken. „Door de vroeg- boekers komen we dit jaar prima uit de startblokken." Tijdens de cri- LIJNDEN - De Turkse reisorganisa tor Corendon wil al zijn klanten overhalen om hun C02-uitstoot per reis af te kopen, door voor 2,50 euro een boom te kopen. deze manier wil het bedrijf de komen de drie jaar één miljoen bomen planten in Turkije. Tijdens de vakantiebeurs volgende week presenteert de reisorganisa tie haar groene droom. Dick Gussen van Corendon: „Vlie gen betekent een enorme belas ting voor het milieu, maar op va kantie gaan we toch. Uit een on- derzoêk onder onze klanten bleek dat slechts de helft bereid is om de uitstoot te compenseren. Daarom hebben we gezocht naar een goed kope en concrete aanpak. Niet dat je geld steekt in een fonds, maar dat je simpelweg voor 2,50 euro een boom koopt die in Turkije wordt geplant. Een retour Antalya www.wijzerantiekeklokken.nl ANTIEKE KLOKKEN i verkoop - restauratie Tel: 0118 Tel: 0118 614053 sis trok de consument de porte monnee alleen voor de 'heilige' zo mervakantie, extra tripjes werden geschrapt. Stedenreizen en andere korte uitstapjes zitten nu weer in de lift, merken de aanbieders. Turkije is in 2011 de populairste Middellandse Zeebestemming, vooral Griekenland valt terug. Ver der van huis zijn Curasao en de VS, met name New York, in trek. Ook de opmars van het 'luxe' kam peren zet door, verwachten de reis organisaties. koop je af met twee bomen, dus dat valt reuze mee", verklaart Dick Gussen. Bij grote maatschappijen als de KLM is het ook mogelijk CO2 af te kopen, maar de belangstelling daar voor nam vorig jaar juist af Het zijn vooral bedrijven die hun C02-uitstoot alkopen. De KLM werkt met C02Zero, waarbij het geld wordt gestoken in projecten voor schone energie. DEN HAAC - Mobiel afrekenen via de online-betaalmethode Ideal wordt gemakkelijker. De eigenaar van Ideal, Currence, wil volgend jaar met een aangepaste internet pagina komen voor smartphones. Daarbinnen moet het mogelijk worden om via een eigen applica tie van de aangesloten banken be talingen te doen. Volgens een woordvoerder is er veel vraag naar zo'n applicatie, zowel bij webwin kels als consumenten. Betalen met Ideal op een mobiele telefoon kan in principe nu al, maar dat gebeurt dan via internet. Volgens de zegsman is dat 'niet ideaal' omdat van een internet- scherm op een mobieltje weinig over blijft. Vandaar dat er plannen voor een applicatie zijn. Ideal is de afgelopen jaren steeds populairdergeworden, blijkt uit onderzoek van Currence. Vorig jaar waren er een kleine 70 mil joen online-betalingen, een stij ging van ruim 50 procent ten op zichte van 2009. Ideal heeft daar mee een grote voorsprong op bij voorbeeld creditcardbetalingen en PayPal voor internetaankopen. De omzet die met Ideal werd behaald bedroeg in 2010 5,2 miljard euro (plus 50 procent), wat neerkomt op gemiddeld 75 euro per transac tie. Nederland is daarmee koplo per in Europa. In Duitsland en Oostenrijk bestaan vergelijkbare betaalsystemen, maar het aantal transacties is daar veel lager. Dat komt onder meer doordat het ban kenlandschap er meer versnipperd is. Duitsland kent een paar hon derd banken, in Nederland kun nen consumenten bij negen ban ken terecht voor betalingen via Ideal, waaronder sinds kort ook Van Lanschot Bankiers. categorie reizen/autovakanties Lezersprijzen* 09/01-13/02 €229.- 27/02 - 03/04 229,- •prijzen in p.p. Prijzen gelden van do-zo (4-daags arrangement) en van zo-do (5-daags arrangement). Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. |a| pharosreizen.nl Een zeer aantrekkelijk geprijsd arrangement bij de olympi sche skistad Innsbruck. Het moderne skigebied Götzens/Muttereralm (hoogtes tot ca. 1800 m) is ideaal voor beginners en lichtgevorderden. Het beschikt over ca. 6 km blauwe, 5 km rode en 2 km zwarte pistes. Een extra troef is het prachtige uitzicht op Innsbruck! Gevorderden kunnen terecht in het grote skigebied Axamer Lizum. Uw verblijf U verblijft in Hotel Edelweiss in het centrum van Götzens, ca. 7 km van Innsbruck. Met de skibus rijdt u in ca. 10 minuten naar skigebied Mutterer Alm. Uw kamer beschikt over satelliet-tv, kluisje, bad of douche met toilet. Kinderkorting: Ot/m 5 jaar: gratis 6 t/m 12 jaar: 50% korting Meer informatie en boeken: Ga naar onze webwinkel of bel met Pharos Reizen via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) metzoekcode 40024 Inbegrepen: 3 of 4x overnachting met ontbijtbuffet 3 of 4x driegangenkeuzemenu welkomstdrankje dagelijks gebruik zwembad, Whirlpool, sauna, stoombad gratis gebruik skibus 3-daagse skipas voor skigebied Muttereralm en Götzens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15