'Mister Big' wil geen hoofdrol Verborgen Verleden van Willeke kijktip Hij speelde lange tijd rechercheur Mike Logan in Law and order en is nu te zien in de sterke drama serie The good wife op Net 5. Zijn grootste faam verwierf acteur Chris Noth echter als Mr. Big in Sex and the city. Maar daar wordt hij liever niet meer aan herinnerd, vertelt hij aan Monique Brandt. zondag, 21.05 uur zaterdag 8 januari 2010 De cast van The good wife met in het midden Chris Noth en Juiianna Margulies. foto's CPD/CBS Als zoon van een bui tenlandcorrespon dente voor CBS bracht hij zijn jeugd jaren door in ver schillende landen. Het is de reden waarom hij nu zo verknocht is aan zijn home town New York. Voor de serie The good wife verblijft hij een groot deel van het jaar in Los Angeles, maar als hij weer terug kan, is hij dolblij. Blij is acteur Chris Noth vandaag echter vooral niet. In de lobby van het hotel waar hij deze ochtend moet opdraven op last van werkge ver CBS, komt hij bij van een zwa re nacht met zijn wakkere peuter Orion. De wat nukkige man die hier voor ons zit, lijkt in niets op de charmeur uit Sex and the city, die nog immer kan rekenen op een extreem enthousiaste schare vrouwelijke Mr. Big-fans. Miljoe nen zwijmelden mee bij één blik op de grote liefde van Carrie Brad- shaw. Die serie en de daaropvol gende speelfilms zijn onderwer pen die Chris Noth het liefst links laat liggen. Hij moet toch maar even door de zure appel heen bij ten, want we willen graag even van hem horen wat de populaire vrouwenserie heeft betekend voor zijn loopbaan als acteur. „Tja, wat zal ik zegen? Sex and the city is een fenomeen. Ik had nooit verwacht dat het zo groot zou worden. Toen ik eraan begon dacht ik, we maken een soort ondeugende politieke co medy, scherp op de snede, die ver telt over seksuele relaties op een manier zoals ik nooit eerder op tv had gezien. Maar wat er vervol gens gebeurde, was dat mijn anoni miteit compleet werd vermorzeld. De rol zelf, daar ben ik niet meer mee bezig. Als ik een rol gespeeld heb, ben ik er klaar mee. Maar op een of andere manier blijft het kij kers wel bij. De relatie tussen Car rie en Mr. Big refereert aan een per fecte chemie tussen een man en een vrouw. We hadden veel lol op de set. Misschien is dat ook wat oversloeg, onze liefde voor het spe len die maakte dat mensen onze personages zo'n leuk stel vonden die het verdienden bij elkaar te blij ven." Voor een New Yorker die in zijn stad graag anoniem over straat gaat, is de roem die aan zijn rol kleefde, nogal een minpuntje. Rus tig even naar Starbucks: afgelopen. Even met zijn maten de kroeg in: voorbij. In zijn bar The Cutting Room is de klantenkring uitge breid met mensen die hij eigenlijk niet binnen wil hebben: overen thousiaste fans die allemaal hopen Mr. Big te veroveren. Zuchtend: „Op straat wil iedereen met me op de foto. Elke dag! Soms, als het een gezin is, zeg ik ja, maar meest al is het een nee. Ik word pislink als mensen zeggen dat zulke din gen erbij horen voor een acteur. Onzin! Dit soort gedoe is niet de reden waarom iemand gaat acte ren. Nee, ik had hier nooit reke ning mee gehouden. Als puber keek ik op tegen rocksterren, niet tegen acteurs. Daarbij waren we te verlegen om een foto te vragen. Nu wordt het geëist. Vandaag de dag is beroemdheid Amerika's be langrijkste exportproduct. Maar ik denk: weten jullie dan niet wat er aan de hand is in dit land? Maak je druk over dingen die belangrijk zijn." Inmiddels speelt Noth een rol in The good wife, de veelgeprezen se rie waarin hij de voormalig officier van justitie Peter Florrick speelt, die vanwege een seks- en corrup tieschandaal is opgepakt. Zijn vrouw Alicia Florrick (gespeeld door ex-ER-actrice Juiianna Margu lies), gaat weer werken als advoca te om haar kinderen te kunnen on derhouden. Peter Florrick pro beert zeer schuldbewust de fouten uit zijn verleden goed te maken en de relatie met zijn vrouw te herstel len. Voordeel van de serie is dat hij meestal maar een dag of twee per week kwijt is aan zijn rol. „Een hoofdrol hoeft voor mij niet. Het berooft je van elke snipper privéle- ven die je nog hebt. Daarbij ben ik te oud om me kapot te werken", grijnst de 56-jarige acteur. In maart keert hij voor even terug bij zijn grote liefde: het theater. In Arthur Miller's That Championship Season staat hij op de bühne met onder anderen Jason Patrick en Kiefer Sutherland. Noth heeft het nodig, zegt hij. „Theater laat je weer voelen waarom je ooit acteur wilde worden. Ie vergeet soms hoe mooi het kan zijn door het geld en dat gedoe eromheen, de bladen, de paparazzi. Maar het haalt het meeste uit je en geeft het meeste terug. Je staat daar, zonder tech niek waarmee je je prestatie uitein delijk kunt manipuleren. Je hebt al leen je eigen vlees en bloed en fan tasie. Tv-werk is niet altijd even creatief. Op de set mis ik de feed back van het publiek, ik mis de we reld van het theater, de geur, alles eigenlijk. Maar ja, Amerikaanse ac teurs kunnen niet leven van het theater. Dus je grijpt je kans als je iets vindt waf je kunt doen, je doet dat voor een paar maanden en daarna is het weer: geld verdie nen. Maar ik mag niet klagen, als acteur in waarschijnlijk de beste se rie die op dit moment op tv is." E5 The good wife, vanavond (zater dag), Net 5, 21.30 uur. firf Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 127