Domweg gelukkig in de camper reizenzó KS Lr* *"4 Zaterdag 8 januari 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 Vakantiegangers die in een ver buitenland met de camper op stap gaan, moeten zich aan tenmin ste één regel houden. Na een intercontinentale vlucht moet je de eerste nacht in een hotel sla pen en pas de volgende dag in de camper stappen. Voor ons is het de eerste keer dat we gaan camperen. We worden op gehaald bij ons hotel en naar de camperverhuurder gebracht. Een vrouw voor wie het allemaal van zelfsprekend is, laat allerlei zaken zien die voor ons vreemd zijn. Als twee scholieren herhalen we al het zojuist geleerde en maken aanteke ningen. Dan zijn we klaar om te rij den, als we tenminste nog weten hoe de handrem eraf moet. Ook het rijden met een automaat is wennen. We voelen ons klungels, maar daar gaan we dan. Van Vancouver gaan we per ferry in anderhalf uur naar Vancouver Is land. Een prachtige tocht tussen met dennenvacht beklede eilanden door. Bij een Visitor Information Center krijgen we perfect uitgelegd hoe we moeten rijden en dat we boodschappen kunnen doen bij de Safeway in het volgende dorp. De eerste de beste camping rijden we op. Onze plek is pal aan zee. Elektra en water aansluiten, bood schappen uitpakken, de koelkast aanzetten, waterpomp en lampjes aan. Lekker knus, zo'n huisje. Maar wat ruik ik daar? Een brandlucht! Alles snel weer uit, waar komt dat vandaan? Niet uit de keuken, niet uit de slaapkamer, maar van bui ten. Iemand staat op het strand een vuurtje te stoken van aange spoeld hout. We eten met uitzicht op zee en zijn domweg gelukkig in de camper. Via Victoria en Campbell River rij- Grote foto boven: Even poseren voor het plakboek. Foto's rechts: Waarschuwingsbord voor beren. Als je geluk hebt, krijg je een beer voor de lens. foto's Wiliemijn Bos iiilp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 100