binnenland 17 Moerdijk wacht na brand op de volgende klap Minder 'AH opnieuw de fout in met prijsvergelijking' geweld tegen politie MIDDELLANDSE ZEE CRUISE JK?" ''Hal WL'D L -IP, Superscherpgeprijsde ALL INCLUSIVE CRUISE! KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm vrijdag 7 januari 2011 dorp kon verhuizen, dan was de weg vrij voor een nog grotere zee haven. Zo ver is het nog niet gekomen. De i,2oo inwoners laten zich ook "niet zo maar wegdrukken, zegt Andrea Tolenaars die een paar jaar een bloeiend kruidenierszaakje runt. „Boven het dorp hangt altijd wel een ondefinieerbaar luchtje. Ik heb er vaak hoofdpijn van. Maar hier weggaan? Geen haar op mijn hoofd." Woensdagavond tijdens de grote brand bij het chemische bedrijf Chemie-Pack, zag ze de smerige wolk overdrijven. Andrea Tolenaars: „Dat was geen normale lucht. De wind heeft ons gered, maar hoe zal dat een volgen de keer gaan?" Buiten is loonbedrijf Verkooijen bezig de rioolputten in het dorp leeg te pompen. „Opdracht van ho gerhand", meer kunnen de twee mannen niet zeggen. Het zijn die veiligheidsmaatregelen waardoor de inwoners het idee hebben dat het milieu een flinke knauw heeft opgelopen. Op het industrieterrein Moerdijk flakkeren daags na de verwoestende brand nog af en toe wat brandjes op. Ad Vermeulen trotseert de stank. De Moerdijkse dorpsraadvoorzitter doet voor de vele camera's zijn ver haal. Acht keer steekt Ad Vermeulen hetzelfde verhaal af Eén lange scheldkanonnade richting over heid, die alles maar toelaat op het mega-industrieterrein op een steenworp afstand van zijn dorp Moerdijk. industrieterrein Moerdijk na de felle brand die er woensdag urenlang woedde. foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - Het aantal geweldsin cidenten tegen politie, brandweer en ambulancepersoneel tijdens de jaarwisseling is bijna gehalveerd ten opzichte van het jaar ervoor. Tijdens oud en nieuw in 2009 wa ren er nog 303 incidenten tegen werknemers met een publieke taak, dit jaar waren dat er 173. Dat meldt het ministerie van Veilig heid en Justitie. In totaal vonden tijdens deze jaar wisseling 3968 incidenten plaats. In de meeste gevallen ging het om vernieling (2057), maar ook brand stichting (924), mishandeling (582) en openlijke geweldpleging (314) kwamen voor. Vorig jaar wa ren er bij elkaar nog 4328 inciden- .ten. Alleen het aantal zware mishande lingen is gestegen. Dit jaar gebeur de dit 91 keer, vorig jaar 68 keer. Het aantal aanhoudingen bleef na genoeg gelijk: 1525 vorig jaar en 1546 tijdens de afgelopen jaarwisse ling. Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven noemt het 'een positieve trend'. Volgens hem werkt het zero-tolerance-beleid. Toch zijn de cijfers geen aanleiding voor tevredenheid, zegt Teeven. Dat is hij pas als alle agen ten, brandweerlieden, ambulance broeders en andere medewerkers met een publieke taak ongestoord hun werk kunnen doen. DEN HAAG - Albert Heijn is op nieuw de fout in gegaan bij een prijsvergelijking met concurrent C1000, zeggen betrokken super marktondernemers. Bij de vergelij king in de Bonusfolder van deze week tussen twee kassabonnen zijn volgens hen zeker twee artike len fout geprijsd. De blunder komt een week nadat de supermarktke ten ook al de mist in ging met een kassabonnenvergelijking van een pakket boodschappen bij AH en C1000. AH ontkent, maar super- marktdeskundige Gerard Rutte noemt de foute vergelijkingen 'on voorstelbaar knullig'. „Ze moeten ophouden met die onzin van prijs vergelijking. Op deze manier is dat natuurlijk verre van geloofwaar dig." Op de vergeleken kassabonnen voor de campagne van deze week rekent AH voor een rol Bolletje-be schuit 57 cent, terwijl dit product al maanden voor 59 cent in de schappen zou liggen. Ook zou de prijs voor een pakje Becel Light bij C1000 te hoog zijn. Naast foute prijzen heeft AH een dag voor de prijsmeting op 14 december een aantal artikelen in prijs verlaagd, ontdekten supermarktonderne mers. Daarnaast doet C1000 kond van de foutieve vergelijking in een interne brief „Naar onze mening gebruikt AH oneigenlijke midde len om een goede prijsperceptie bij de klant op te bouwen". schrijft C1000, dat overigens geen rectificatie eist, zoals vorige week. AH ontkent dat de prijzen fout zijn vermeld. Bolletje kost volgens een woordvoerster al sinds 25 okto ber 57 eurocent, Becel Light is pas 21 december, dus een week na de vergelijking, bij C1000 een cent goedkoper geworden. Over de prijsverlagingen daags voor de ver gelijking, zegt de woordvoerster: „Prijsaanpassingen zijn bij ons aan de orde van de dag." 8-daagse zeecruise per MS Sovereign" INCLUSIEF 7 nachten cruise alle maaltijden en diverse drankjes aan boord Ontdek het Middellandse Zeegebied per cruiseschip! Het comfortabele MS Sovereign*vaart een prachtige route naar o.a. Frankrijk, Italië, Tunesië en Spanje. Geniet van de Italiaanse stad Napels, bruisend Barcelona én Livorno, vlakbij de kunststad Florence! Bovendien is uw verblijf aan boord op basis van all inclusive, wat inhoudt dat alle maaltijden en diverse drankjes aan boord al zijn inbegrepen. En, zoals u van ons gewend bent, is de prijs natuurlijk superscherp. U cruist al mee vanaf slechts 899! Aarzel niet en boek snel! waarom zou je meer betalen Dag 1: vliegreis naar Rome, transfer, inscheping Civitavecchia. Dag 2: de Italiaanse stad Napels nabij de Vesuvius vulkaan. Dag 3: La Goulette, optioneel naar de Arabische stad Tunis. Dag 4-5: na een dag op zee aankomst in bruisend Barcelona met o.a. de Sagrada Familia en de gotische wijk Ciudadela. Dag 6: Villefranche aan de Franse Cöte d'Azur. Optionele excursies naar sfeervol Nice en het Vorstendom Monaco. Dag 7: ontdek de Italiaanse kunststad Florence, nabij Livorno. Dag 8: ontscheping Civitavecchia, transfer Rome, terugvlucht. ZEECRUISE PER MS SOVEREIGN* Dit elegante en moderne schip beschikt o.a. over restaurants, zwembaden, jacuzzi's, fitnessruimte, casino, spa en theater. Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7