61 binnenland Het dorp Pensioensite plat door grote toeloop Inspectie verscherpt toezicht op ziekenhuisapotheek Den Bosch SPANJE PORTUGAL GRIEKENLAND DE NIEUWE BROCHURE! KRAS.NL Ajaxfans veroordeeld voor antipolitieshirt Jeugdtrainer SV Hatert blijft vastzitten Hugo Borst stopt met tv-werk en column Machiavelliprijs voor Bert van Marwijk Atmosfeer houdt zichzelf schoon vrijdag 7 januari 2011 Rondreis Rome, Sorrento Capri Vertrek: 6/4 t/m 19/10 al jaren een KRAS.NL-topper! met Rome, Sorrento, Napels en Pompei incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, excursies en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/38305 Rondreis Spanje Portugal Vertrek: 13/4 t/m 12/10 prachtige landencombinatie in één reis! verlenging in Lissabon of Cascais mogelijk! incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, excursies en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/38310 Rondreis De Idyllische Cycladen Vertrek: 3/5 t/m 28/6, 6/9 en 13/9 ontdek deze schitterende archipel! met o.a. Mykonos, Naxos en Santorini incl. vlucht, verblijf, ontbijt, Overtochten, excursies en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/35658 Vraag nü gratis de brochure 'Rondreizen Fly-drives' aan met ons complete aanbod voor zomer 2011! Zie www.kras.nl/brochures waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm 9 m Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calainiteitenfonds. amsterdam De politierechter in Amsterdam heeft drie Ajaxfans 330 euro boete opgelegd omdat ze een T-shirt droe gen met de opdruk 1312. Deze code is tegen de politie gericht, omdat de cijfers volgens de volgorde in het alfabet voor ACAB staan. Dat betekent volgens het Openbaar Mi nisterie all cops are bastards, ofwel: alle agenten zijn klootzakken. haarlem Het voorarrest van de 19-jarige trai ner van een jeugdelftal van de Nij meegse voetbalclub SV Hatert, die vastzit voor een zedenzaak, is met zestig dagen verlengd. Dat heeft de rechtbank in Haarlem gisteren be slist. De jeugdtrainer werd 24 no vember aangehouden omdat hij verscheidene jongens uit het elftal zou hebben uitgelokt tot ontucht. amsterdam Voetbalcriticus en schrijver Hugo Borst stopt per direct met zijn tele visiewerk. Vermoeidheid en ge brek aan inspiratie zijn aanleiding voor zijn besluit, liet hij gisteren weten. Ook maakt hij na vijftien jaar een einde aan zijn zaterdagse voetbalcolumn in het AD. De vier de serie Over vaders en zonen (VPRO) gaat niet door. den haag Bert van Marwijk krijgt de Machia velliprijs 2010, een prijs voor een opmerkelijke prestatie op het ge bied van publieke communicatie. De bondscoach van het Nederlands elftal krijgt die prijs vanwege zijn 'uitzonderlijke communicatieve kwaliteiten', zo meldt de jury. Zij roemt hem ook omdat hij sportivi teit en teamgeest uitdraagt wag en ing en De atmosfeer houdt zichzelf conse quenter schoon dan door sommige wetenschappers werd aangeno men. Met die conclusie is een ein de gemaakt aan de controverse dat het zelfreinigend vermogen van de atmosfeer gevoelig is voor verande ringen in het milieu. Dat staat in het wetenschappelijke tijdschrift Science. MOERDIJK - Moerdijk, dorp in ver drukking. Zo is het sinds in 1970 besloten werd tot de aanleg van een enorm industriecomplex. En zo zal het wel altijd blijven. Voormalig havenschapsdirecteur Udo Uiterwijk fluisterde toenma lig gedeputeerde Onno Hoes ooit in het oor dat hij beter het hele Hugo Borst foto CPD De ravage bij Chemie-Pack op het DEN HAAG - De website mijnpen- sioenoverzicht.nl was gisteren door de enorme toeloop enige tijd onbereikbaar. Al uren voordat de site gistermiddag officieel werd ge lanceerd, logden mensen massaal in om de hoogte van hun pen sioenopbouw te bekijken. „De site is gisteren al bezocht door enkele honderdduizenden men sen", aldus een woordvoerder van initiatiefnemer Stichting Pensioen- register. De pensioensite, die te raadplegen is met behulp van een DigiD, de persoonlijk inlogcode voor over heidsdiensten, is volgens de woord voerder gebouwd op 500.000 be zoekers per maand. Met de websi te worden de administraties van ongeveer zeshonderd pensioen fondsen en -verzekeraars gekop peld. Kleine en grote pensioenbedragen - soms al in de jaren vijftig opge bouwd - worden opgeteld en ge combineerd met AOW-rechten. „De website geeft grafisch en in cij fers weer welke pensioenrechten er zijn opgebouwd", zegt Francine Giskes, voorzitter van de stichting die dit pensioenregister afgelopen jaren opbouwde. Giskes: „Er staat een optelsom van bedragen die in één of meerdere regelingen zijn op gebouwd. Ook staat er wat de pen sioenuitkomst kan zijn, als de werknemer tot zijn pensionering bij zijn huidige werkgever blijft." In de tijd dat de site werd ge maakt, is de crisis in de pensioe nen losgebarsten en is het pen sioen onzekerder geworden. „De opdracht tot het opzetten van de ze site is al in 2006 in de wet vast gelegd, en het heeft ons tweeën- halfjaar gekost om alle pensioenge- gevens goed te ontsluiten. Maar mensen kunnen in ieder geval op zoeken hoe ze er nu voorstaan. En als hun pensioenregeling veran dert, wordt dat ook meteen ver werkt", zegt Giskes. „Bovendien hoop ik dat mensen de gegevens gebruiken bij belangrijke beslissin gen in hun leven, zoals een huwe lijk of het kopen van een huis." DEN BOSCH - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft giste ren de Ziekenhuisapotheek Noord oost-Brabant (Zanob) in Den Bosch onder verscherpt toezicht gesteld. Een van de redenen is dat de steriele bereiding van infuuszak- ke'n voor onder meer chemothera pie niet gegarandeerd kon worden. De problemen spelen al enkele maanden. De productie van de in- füuszakken voor kunstmatige voe ding en chemokuren was al eerder naar elders verplaatst. Volgens een woordvoerster van de apotheek heeft de IGZ nu ingegrepen omdat ook het kwaliteitsbeleid van de in stelling niet op orde bleek te zijn. Vplgens de woordvoerster onder vinden de patiënten geen enkel na deel van de problemen. De Inspectie heeft verder gisteren aangekondigd strenge boetes uit te gaan delen aan bedrijven, artsen, apothekers en schoonheidsklinie ken die afslankmiddelen verkopen die gemaakt zijn met het zwanger schapshormoon HCG. De boetes kunnen oplopen tot anderhalve ton per eerste overtreding. Sommige zwangere vrouwen staan via hun urine hormonen af voor de productie van een medi cijn dat andere vrouwen kunnen gebruiken bij vruchtbaarheidsbe handelingen. Deze geneesmidde len worden echter ook gebruikt door de schoonheidsklinieken om klanten gewicht te laten verliezen. Volgens de inspectie staat niet vast dat de middelen werken als af- slankmedicijn. Bovendien mogen medicijnen niet voor iets anders te gebruikt worden dan waarvoor ze zijn geregistreerd. De apothekersorganisatie KNMP waarschuwt mensen om geen anti- virale middelen zoals Tamiflu te kopen via internetapothekers, van wege de prijs en de kwaliteit. De apothekers raden mensen ook af om preventief virusremmers zoals Tamiflu te gebruiken. Dat kan resis tentie in de hand werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6