F V ~i* k 441 Afvallenkwestie van echt willen Beauty Verwenarrangement BESSESS F-ri ABONNEE VOORDEEL Thermen Roosendaal 50% korting Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? j I Nellie Cooman, oud-sprintkampioene I Wellness: 'Gezond zijn! Dan heb je zin om leuke dingen te gaan doen met je gezin en je lekker op te tutten.' Nietes: 'Als je ziek bent, heb je nergens zin in.' RECEPT VAN DE DAG Smikkelen en smullen, maar toch gezond eten? la. dat kan. Elke dag staat er op onze speciale site een nieuw recept met daarbij ook het aantal kcalotieeën. Eet smakelijk. En verantwoord! [Lees alle recepten op /.pzc.nl/wellness Thermen Roosendaal biedt u alles om de dagelijkse zorgen even helemaal te vergeten en te genieten van ontspan ning, rust, wellness en beauty. Speciaal voor abonnees de keuze uit 2 arrangementen. L, pzc.nl/wellness Opmerkingen? Tips? Adverteren? Meer iezen? Eerdere onderwerpen? Meer links? I# redactie@pzc.nl k i advertenties@wegener.nl 1? Abonneren? www.pzc.nl@abonneren vrijdag 7 januari 2011 Een actief leven draagt bij aan een gezond lichaam. Fruit en groenten zijn le vensvoorwaarden. Dat we ten we allemaal, maar doen we lang niet altijd. De verlei ding te 'snacken' is groot. door Edith Ramakers Kerst en Oud en Nieuw zijn niet de beste momen ten in het jaar om reke ning met je gewicht te houden. De oliebollen liggen voor de pak en er wordt lang getafeld. Afvallen kan wel in het nieuwe jaar. Maar als de kilo's er eind ja nuari nog niet af zijn, dan wordt de hulp nog aleens elders gezocht. „Dat is mijn ervaring", zegt Vera Wisse, (sport)diëtiste met prak tijklocaties in Vlissingen, Middel burg, Bergen op Zoom en Koude- kerke. „Ik geef advies over een ge zonde en volwaardige voeding waarbij 'fit zijn' misschien wel het belangrijkste is." De diëtiste verzorgt behandelin gen op maat, die in de meeste ge vallen vergoed worden door de verzekering. „Ik krijg vaak klanten met gewichtsproblemen die door de huisarts zijn doorverwezen. Maar ook krijg ik mensen met al lergieën of met suikerziekte of hart- en vaatziekten." Marianne Coumou uit Kapelle is gewichtsconsulente. Zij biedt een 'gewichtsmanagement program ma' aan. „Ik hoor nog aleens verha len over het bekende jo-jo-effect." Marianne verzekert klanten 'met respect voor het lichaam naar een gezond gewicht te begeleiden'. „Mijn programma is geschikt voor over- en ondergewicht met het principe no cure, no pay." Maar je moet er wel wat voor over hebben: de prijs van het driemaan delijkse programma van de ge wichtsconsulente is 350 euro, in clusief voedingssupplementen. Vol- Vera Wisse: „Fit zijn is het allerbelangrijkste." foto Rolf de Feijter gens Marianne kunnen we niet meer zonder voedingssupplemen ten, omdat ons huidige voedsel te weinig voedingsstoffen bevat. „Dus moet je supplementen slik ken om niets te kort te komen." Bij drogisterijen zijn ook voedings supplementen te koop, zoals Bio- nal Ideaalgewicht. „Maar als je dan leest dat daar senna extract in zit, dan is dat gewoon een laxeermid del", zegt Vera. Het etiket ver meldt dat je maximaal 10 dagen de capsules mag gebruiken, maar er zitten 40 pillen in. De darmen kunnen gewend raken aan die prikkel met als gevolg dat ze trager worden. De diëtiste schrijft géén supple menten voor. Ze zal ten hoogste neutrale multivitaminen aanbeve len. „Bijvoorbeeld wanneer een klant in korte tijd en in de winter veel moet afvallen." Maar anders kun je 'meer dan voldoende uit je voeding halen'. Ten minste als er niet dagelijks naar een kant- en klaarmaaltijd of fastfood wordt ge grepen. Maar kook je dagelijks met levensmiddelen uit de schijf van vier - zoals granen, groenten, fruit en aardappelen, peulvruchten en zuivelproducten én vlees of vis, olie, boter, zaden, noten en pitten - dan is er geen vuiltje aan de lucht. „Pak ook vaker de trap in plaats van de lift, de fiets in plaats van de auto en lees vooral op de etiketten van potjes en pakjes wat er in zit." Want obesitas is een probleem aan het worden. Zeker onder kin deren. „Ten opzichte van tien jaar geleden is het aantal te dikke kin deren onder vijftien jaar verdrie voudigd. Als ik een dik kind behan del, dan betrek ik er het liefst het hele gezin bij." Want wat neemt een kind in haar broodtrommeltje mee naar school? „Ouders die wei nig tijd hebben kopen vaak snelle Jelle's en vruchtensapjes. Lekker makkelijk. Maar een snelle Jelle be vat gemakkelijk 200 calorieën. Een plakje van een peperkoek voldoet toch ook. Een sapje bevat 50 calo rieën per 50 milliliter. En dat ter wijl een kind al voldoende heeft aan pakweg 1400 calorieën." Op de verpakking van liga milk breaks staat met grote letters dat daar calcium inzit. „Maar dat is na tuurlijk niet het enige. Denk al leen maar aan de vele suikers. Wat is er mis met een gewone belegde boterham? Een zak chips van 200 gram staat wat calorieën betreft ge lijk aan 13,14 onbelegde boterham men." We weten precies wat goed is voor lichaam en geest. Maar de verleiding is soms te groot om te zondigen. De diëtiste kan de hel pende hand bieden, soms de ge wichtsconsulente en af en toe zelfs een middel uit een supermarkt. Maar de klant heeft altijd het laat ste woord. „Het is haar of zijn ei gen lichaam", zegt Vera. „En als mijn klanten niet honderd pro cent gemotiveerd zijn om af te val len, dan wordt het een flop." Inhoud arrangement: Ontvangst en entree van de Thermen naar keuze; Gebruik van handdoeken en badjas; Cafe of thee complet met ovenvers appelgebak en slagroom; Gebruik van de zonnebank Heerlijke maaltijdsalade, met ovenvers stokbrood en kruidenboter; Afscheidscadeau, een zakje scrubzout voor thuis Exclusieve gelaatsbehandeling "Tresor des mer' of Hot Stone Massage Tresor de Thailande" Dit arrangement kost normaal 109,iv Abonnees van BN DeStem betalen slechts. 54,50. Dus 2 voor de prijs van één. Met bij betaling van 19,50 p.p. kunt u beide beauty onderdelen reserveren. Noodzakelijk van te vo ren te reserveren. De aanbieding is geldig tot 31 mei 2011. Thermen Roosendaal De Stok 6,4703 SZ Roosendaal Telefoon: (0165) 39 48 39 E-mail: info@thermenroosendaal.nl www.pzc.nl/abonneevoordeel Lekker ontspannen? V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66