binnenland 15 Wintëi ou,u bij Swiss Sense 'Fietsvraag' beter dan duur onderzoek Swiss Sense Slaapkamer-revolutie: Voedselbank zet voedselzoekers in Sta1# ZONDAG A.S.OPEN! vrijdag 7 januari 2011 ken die hij had gekregen voor het bezoek aan de rechtbank, hij wilde juist in nette kleding verschijnen, zo vertelde zijn advocate. De zitting gaat vandaag wél door, want de rechtbank heeft een bevel mede- brenging uitgevaardigd. Dat bete kent dat de verdachte desnoods on der dwang wordt vervoerd, foto ANP NIJMEGEN - Een arts die een pa tiënt met symptomen van de ziek te van Parkinson voor het eerst ziet, doet er goed aan te vragen of de betrokkene nog kan fietsen. Wie dat niet meer kan, heeft: waar schijnlijk geen Parkinson, maar een veel moeilijker te behandelen soort hersenziekte, met een veel slechtere prognose en een veel kor tere overlevingsduur. De 'fietsvraag' is volgens neurolo gen van het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen betrouwbaarder dan kostbaar en tijdrovend onderzoek, dat tot nu toe nodig is om vast te stellen of iemand de ziekte van Parkinson heeft of een vorm van het zogenoemde parkinsonisme, hersenziekten die er op lijken. De Nijmeegse artsen publiceren hun bijzonder simpele vervanging van twee hersenscans en een ruggen- prik in het gezaghebbende vak blad The Lancet, dat morgen ver schijnt. De eerste kenmerkende sympto men van de ziekte van Parkinson zijn trillen, stijfheid, traagheid en depressieve gevoelens. Vorig jaar lieten de Nijmeegse neurologen al zien dat een Parkinsonpatiënt op merkelijk genoeg nog heel lang in staat blijft om te fietsen, ook als hij al niet meer kan lopen. Maar wie geen Parkinson heeft maar een vorm van parkinsonisme, heeft problemen met evenwicht en coördinatie. „De fietsvraag is een rode vlag, een alarmteken. De ze eenvoudige vraag bespaart dui zenden euro's aan belastend onder zoek", zegt arts-onderzoeker Mar jolein Aerts. Het UMC volgde twee groepen pa tiënten met Parkinsonachtige klachten gedurende drie jaar. AMSTERDAM - De Voedselbank Am sterdam (VBA) gaat voedselzoe kers aan het werk zetten om be drijven over te halen hun onver kochte voorraden af te staan. De maatregel is nodig omdat de VBA steeds minder voedsel ont vangt en het aantal cliënten toe neemt. Vooral aan rijst, pasta, aardappelen en fruit is dringend behoefte. De schaarste speelt bij alle voed- selbanken. Als gevolg van de crisis zijn bedrij ven efficiënter gaan produceren. Toch wordt volgens schattingen nog steeds 85 procent van de over productie vernietigd. www.swisssense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 9 januari 2011 van 11.00-17.00 uur 'Bij aankoop van een Roya! Class boxspring vanaf 4500.-. Niet i.c.rrv andere acties. Zolang de voorraad strekt. "M.u.v. de Sense 2055, 2075. 2500 en 2900. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 01 Swiss ft Sense Life" Swiss Sense Life doodt ruim 99% van de schimmels, bacteriën, huissstofmijt en virussen in uw slaapkamer! Vanaf nu in iedere boxspring van Swiss Sense ingebouwd' Niet alleen in de lucht, maar ook op oppervlakken zoals tafels, vloeren, etc. worden schimmels, bacteriën, huisstofmijt en virussen gedood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5