221 zeeland (y Oogarts opent nieuwe kliniek PW: tunnel gratis voor Z-Vlaming Fietshelm voor alle groepen 1 tot en met 4 van Zeeuwse basisscholen 50Plus doet mee aan verkiezingen Personeel ADRZ ontevreden Cel geëist tegen internetoplichter vrijdag 7 januari 2011 De hele maand januari ontspannen... Op www.pzc.nl/wellness vindt u tips, weetjes en interviews GOES - De PW wil de Westerschel- detunnel tolvrij maken voor inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen door middel van een speciale t-tag. Dat staat in het programma dat de par tij gisteren presenteerde voor de Statenverkiezingen in maart. Dat verkiezingsprogramma heet 'Zeeland aan Zet!' Die naam roept herinneringen op aan de strategi sche toekomstvisie met dezelfde ti tel die het provinciebestuur in 1990 onder aanvoering van de toenmalige CDA-gedeputeerde Jaap Ventevogel de wereld in zond. In de hoofdpunten van het PW-programma wordt verder on der meer gepleit voor een strenge begrotingscontrole, verlaging van het provinciale deel van de motor rijtuigenbelasting, een tweede kerncentrale en geen ontpoldering of onder water zetten van grond. Zestien man en vrouw sterk gaat de PW de verkiezingen in. Al eer der maakte de PW bekend wie de eerste drie op de lijst zijn: lijsttrek ker Peter van Dijk uit Kattendijke, nummer 2 (en gedeputeerde-kan didaat) Ruud Haaze uit Arnemui- den en nummer 3 Wim Markusse uit Sint-Maartensdijk. De anderen tot en met de tiende plaats zijn: 4 Hanny Thomaes uit Hoofdplaat, 5 Ruud Muste uit Hulst, 6 Cock Vromans uit Koude- kerke, 7 Harry Kleinen uit Bergen op Zoom, 8 Ad Bouwens uit Aagte- kerke, 9 Harry van den Dool uit Middelburg en 10 Lieselotte Over- devest uit Kattendijke. MIDDELBURG - Voor de Statenver kiezingen op 2 maart heeft zich een nieuweling gemeld: soPlus. De partij, die in alle provincies mepdoet, presenteert maandag in Den Haag de kandidatenlijst en het programma. 50Plus is een initiatief van ]an Na gel, voormalig PvdA- en Vara-co- ryfee en oprichter van de partij Leefbaar Nederland. De partij ging aanvankelijk door het leven als On afhankelijke Ouderen en Kinder Unie. Het streven van soPlus is er voor een belangrijk deel op gericht door middel van de Statenverkie zingen een positie in de Eerste Ka mer te verwerven. Zo kan de par tij invloed uitoefenen op de lande lijke politiek. soPlus mikt op twee zetels in de Staten van Zeeland. DORDRECHT - Een 19-jarige man uit Oud-Beijerland die via internet een slachtoffer uit Middelburg voor 100 euro in de boot nam, heeft gisteren bij de Dordtse recht bank acht maanden gevangenis straf horen eisen, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het Middelburgse slachtoffer dacht op 17 juli vorig jaar voor 100 euro een blackberry te kopen, maar ging de mist in. De verdach te bood via veilingsite Marktplaats MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs geeft aanstaan de maandag het startschot voor het fietshelmenproject 2011.'Het pro- GOES - Het personeel van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) is ontevreden over zijn werkgever. Dat blijkt volgens een interne nieuwsbrief uit een onder zoek onder medewerkers. Medewerkers hebben een lage be trokkenheid bij de organisatie, minder dan gemiddeld vertrou wen in het management en een la ge waardering voor de communica tie. Het ziekenhuis tekent aan dat het ADRZ grote veranderingen doormaakt. Afdelingen van de zie kenhuizen in Goes, Zierikzee en Vlissingen worden de komende maanden samengevoegd. spelcomputers en smartphones voor lage prijzen te koop aan, in casseerde aanbetalingen, maar le verde de spullen nooit. Zo maakte hij ruim twintig slachtoffers. De officier van justitie eiste naast de celstraf dat de jongeman zijn slachtoffers schadeloos stelt. De verdachte heeft het grootste deel van de geëiste straf al in voor arrest uitgezeten. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. ject is een vervolg op het initiatief van de Provincie Zeeland en het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. door Nadia Berkelder Het is best spannend om te zien hoe het gaat lopen, zegt oog arts Torsten Stol wijk, terwijl hij de deur van de nog kale behandelka mer in zijn oogkliniek open zwaait. „In Etten-Leur heb ik ook zo'n kliniek. Daar loopt het heel goed, maar daar zit ik in een ge bied van veertigduizend mensen zonder oogarts. Dat is hier toch an ders." De Stolmedkliniek is de eerste ech te privékliniek in Zeeland van een specialist die geen banden heeft met de bestaande ziekenhuizen. De kliniek zit in het kantoorge bouw pal aan de rotonde aan het Tiendenplein bij de toegangsweg van Goes. De apparatuur staat er, maar patiënten zijn er nog niet: Stolwijk hoopt eind januari de eer sten te kunnen ontvangen. Men sen kunnen in de kliniek terecht voor alle oogheelkundige zorg: voor onderzoek, en voor behande lingen als ooglidcorrecties, traan wegoperaties, hoornvliesbehande lingen en het plaatsen van plugjes bij mensen die last van droge ogen hebben. „Ik ben een jaar of vier geleden be- Dit jaar volgen de leerlingen van de Zeeuwse basisscholen in de rest van de provincie (groepen 1 tot en met 4). gonnen met de klinieken", zegt Stolwijk. „Dat was in Rucphen; ei genlijk omdat ooglidcorrec-ties niet meer vergoed werden door de ver zekering. Mensen gingen daarvoor naar het buitenland. Ik besloot om die zelf aan te bieden en er toch ook verzekerde zorg bij te doen. Daarna kwam er een tweede kli niek in Etten-Leur. Op dit mo ment zijn daar zesduizend men sen in behandeling." De wachttijd bij de kliniek is hoog uit een week. „In het ziekenhuis kan het maanden duren voordat je aan de beurt bent. Ons voordeel is dat we hoogopgeleide mensen in dienst hebben die vooronderzoek doen. We werken intussen met twaalf mensen: optometristen, oogartsen, orthoptisten - iemand die scheel zien behandelt -, assis tenten en secretaresses." Wie naar de Stolmedkliniek gaat, krijgt de behandeling - net als in een ziekenhuis - gewoon vergoed. „Ik heb contracten met alle verze keraars", zegt Stolwijk. „Mensen zijn vrij om te kiezen of ze hier be handeld willen worden of in het ziekenhuis." Dat het een oogarts is die een pri vékliniek begint, is geen toeval. Juist een oogkliniek is erg geschikt voor een vestiging los van het zie kenhuis. „Dat geldt ook voor der- De fietshelmencampagne is een be langrijk project, omdat uit onder zoek blijkt dat een fietshelm bij een ongeval het risico op hoofdletsel Oogarts Torsten Stolwijk foto Marcelle Davidse matologen of keel-, neus- en oor artsen. Een andere specialist, een orthopeed bijvoorbeeld, heeft meer ondersteuning nodig: een klasse-één operatiekamer bijvoor beeld, of een chirurg of een anes thesist. Alleen voor staaroperaties moeten wij naar het ziekenhuis; de rest vindt hier plaats." Stolwijk is niet de enige oogarts die zijn heil buiten het ziekenhuis zoekt. „Toen ik begon, was ik de eerste. Nu zijn er ongeveer tien vergelijk bare initiatieven." Een kleine kliniek heeft voorde len, vindt Stolwijk. „Als er iets no dig is, bijvoorbeeld een nieuw ap- fnBBaMBnBGMMHMmBMnBresHHSMaamaKsaraHHMaHHMMBaiG&BSBnaaHaaraBsai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58