zeeland 121 door in stormseizoen Goes allure-dag opruiming teK0 Jl allurebouw van een nieuwe damwand Kustversterking en verbouwing lopen gelijk op Haventje aan de Oosterschelde bestaat 150 jaar 'De Piraat' Van Griekse kunst tot Nieuwe Wilden Drie tennisbanen te huur voor het goede doel Werk Westwal Luzac nadert de honderd leerlingen met heel veel keus vrijdag 7 januari 2011 nog ongeveer twee weken mee bezig. föto Ronald den Dekker Beter konden ze het niet tref fen, eigenaren Richard en Marion Snijders van restau rant De Heerenkeet. Tegelijkertijd met de kustversterking in de Flaau- wershaven, vindt de verbouwing van hun restaurant plaats. Op tweede kerstdag werd er nog smakelijk gegeten in het restaurant aan de Flaauwershaven, nu is het binnen één kale en stoffige bedoe ling. Ook buiten is goed te zien dat de ondernemers midden in een grote verbouwing zitten. Terwijl de nieuwe damwanden in de grond worden getrild, leggen bouwvakkers een paar meter ver derop de laatste hand aan de fun dering van de uitbouw. „Morgen komen ze beton storten", zegt Ri chard Snijders. Het project kent een strakke plan ning. „We willen 1 mei weer gas ten kunnen ontvangen", zegt Ri chard resoluut. „We zijn erg blij dat ze niet in mei en juni aan de haven aan het werken zijn. Daar mee zou je de start van het sei zoen missen en dat is een belang rijke tijd voor ons." De Heerenkeet profiteert volop van de opknapbeurt van het ge bied. De uitstraling van de haven wordt er beter op en het fietspad, waar het op zomerse zondag haast filerijden is, loopt in een vloeien de lijn langs het nieuwe terras. Al 150 jaar meren schepen aan in de Flaauwershaven. In i860 kreeg de gemeen teraad van Kerkwerve toestem ming van de provincie om een plankier aan te leggen voor bet ver schepen van landbouwproducten. Pas vijftig jaar later, in 1910, werd er een havendam aangelegd. De dam werd in 1936 voor de som van 20.000 gulden verlengd. Een ge denksteen aan het begin van de dam herinnert hier nu nog steeds aan. De historie van de Heerenkeet gaat nog veel verder terug. In de ru briek de Raadkaart in de PZC, meldt een lezer dat reeds in 1763 een herbergier toestemming kreeg om zich er te vestigen. De Heeren van Schouwen controleerden regel matig vanuit het etablissement de staat van de dijken. Het huidige ge bouw dateert van 1948 nadat het oude café in 1942 op last van de Duitsers werd afgebroken. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle zierikzee - Margreet Leijdekker geeft vanaf dinsdag 11 januari in dertien avonden van steeds twee uur een basiscursus kunstgeschie denis in Zierikzee, aanvang 20 uur. Doel van de cursus is de deelne mers wegwijs te maken binnen ve le eeuwen kunstgeschiedenis, of wel vanaf de Griekse kunst tot aan de 'Nieuwe Wilden'. Leijdekker il lustreert de lesstof met talrijke dia's. De cursus wordt afgerond met één of meerdere excursies. De kosten voor deelname bedra gen 120 euro, inclusief reader en koffie of thee in de pauze. Info en aanmelding: telefoonnr. 0111- 415317 of 0111-417839. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: i www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 burgh-haamstede - Voor de twee de keer stelt Sportcentrum Wester- schouwen op zaterdag 22 februari drie tennisbanen beschikbaar voor het goede doel tijdens de spinning- marathon voor het Sophia Kinder ziekenhuis. De banen zijn tijdens het evene ment voor minimaal 40 euro per uur te huur. Het geld dat binnen komt gaat volledig naar het zieken huis toe: dit jaar wordt het besteed aan onderzoek naar nierziektes bij kinderen. Mensen die belangstelling hebben kunnen contact opnemen met Sportcentrum Westerschouwen: 0111-652351 of srcwest@zeelandnet.nl. *-• Wilt u meer informatie over de ins en outs met betrek- king tot de bouw van uw droomhuis (op uw eigen kavel)? Kom dan op maandag 10 januari naar onze informatlemiddag/- avond in Van Der Valk Hotel Goes! CONCEPT WONEN da's thuiskomen www.ailurebouw.nlwww.conceptwonen.nl GOES - Het werk aan de Westwal in Goes wordt voorlopig nog niet hervat. De aannemer wacht tot winters weer minder aannemelijk is, wat betekent dat de klus eind fe bruari; begin maart pas weer wordt opgepakt. „Als ze nu begin nen, kunnen ze er over een paar dagen misschien weer mee stop pen", aldus een gemeentewoord voerster. De Westwal wordt deels heringericht, onder meer voor de parkeergarage. Het werk had eigen lijk op 17 december al klaar moe ten zijn, maar de vroege winter gooide roet in het eten. GOES - Het Luzac Lyceum en Colle ge in Goes nadert de 100 leerlin gen. Dat is een groei ten opzichte van het startjaar van 26 procent. Het Luzac meldt dat het dicht bij de doelstelling van 100 tot 110 leer lingen is. De privéschool is dit sei zoen ook begonnen met het gym nasium en de bijbehorende klassie ke talen. Verder is een 'classroom English' ingesteld, met extra uren Engels. lange vorststraat - goes met een stalen rand. Ook komen er stalen reddingstrappen. De oude meerpalen die eerder de ze week uit de haven zijn gehaald, worden bij wijze van aankleding teruggeplaatst op het havenpla teau. In de haven zelf komen nieu we meerpalen. Aan wal komen oude elementen, zoals de betonnen muraltmuurtjes en de oude treklier terug. „Die ko men wel een stuk hoger te staan dan nu", zegt de Pagter. „Nu kun je nog goed zien dat het havenpla teau richting het restaurant sterk afloopt. Straks wordt alles even hoog." De nieuwe hoogte van het plateau is nu al te zien. In de hoek van de haven, waar het werk is be gonnen, steekt de nieuwe dam wand dik een meter boven de oude damwand uit. Aannemerscombinatie Zeeuwse Stromen is, als alles volgens plan ning verloopt, half maart, begin april klaar in Flaauwershaven. McGovern: „Dat sluit aan op het eind van het stormseizoen, dus be ginnen we meteen met de verster king van de gewone dijk." Het gaat om het dijkvak tussen de Schelp- hoek en het Pikgat. Kijk voor een video van het werk in Flaauwershaven op www.pzc.ni/schouwen-duiveland uit van de primaire waterkering." Over de bouw van de nieuwe dam wand zelf doet de aannemer onge veer twee weken, schat De Pagter in. Daarmee is het werk nog lang niet af „Daarna wordt de dam wand van een betonnen deksloof, zeg maar een muts, voorzien." Als die eenmaal is uitgehard, worden er stalen ankers aan bevestigd. Vijf tien a twintig meter landinwaarts worden die vastgekoppeld aan een ankerplaat. Hierdoor krijgt de dam wand extra stevigheid. Als ook die werkzaamheden zijn afgerond, is een kwestie van afwer king. De deksloof die de rand van de kade vormt, wordt afgewerkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57