2o zeeland Naaktrecreatie mag op meer plekken Dijkwerk gaat Gors-cliënten mogelijk in boerderij Kloetinge weekenddiensten vrijdag 7 januari 2011 UITSPRAAK Niet gemeente maar rechter gaat over verbod door Martijn de Koning biervliet - Het is aan de rechtbank om te bepalen waar het verboden is om naakt te recreëren, en niet aan de gemeenteraad. Dat is het ge volg van een uitspraak van de recht bank in Middelburg, eerder deze week. De rechter sprak een man vrij die afgelopen zomer was bekeurd we gens naaktrecreatie op het strand bij de Paulinapolder, tussen Bier vliet en de Braakman in Zeeuws-Vlaanderen. Dat strand is door de gemeente Temeuzen niet aangewezen als naaktstrand en daarom is het daar, stelt de gemeen te, niet toegestaan ongekleed te zijn. Andere gemeenten, waaron der Sluis, redeneren ook zo. De wet is echter niet sluitend op dit punt, vond de bekeurde man. Die stelt immers dat naaktrecreatie, naast door de gemeenteraad aange wezen plekken, ook mogelijk is op Voor ongeklede recreatie geschikte plaatsen'. De rechter in Middelburg maakte daaruit op dat het aan het Open baar Ministerie is om te bewijzen dat een bepaalde plaats ongeschikt is voor naaktrecreatie. In het geval van de Paulinapolder slaagde de of ficier van justitie daar niet in, on der meer doordat de plek niet druk bezocht wordt en vanaf de openba re weg niet zichtbaar is. De bekeur de man werd daarom vrijgespro ken. De uitspraak heeft; als gevolg dat een rechter voor ieder strandvak apart kan bepalen of dat geschikt is voor naaktrecreatie, bevestigt een woordvoerster van de rechtbank. Als de rechtbank in zo'n geval posi tief beslist, krijgt de gemeente er (vaak tegen wil en dank) dus een naaktstrand bij. De Naturisten Federatie Nederland (NFN) is blij met de uitspraak en ziet er reden in om ook de gemeen te Sluis te vragen meer naaktrecrea tie toe te staan dan enkel op het daarvoor aangewezen strandgedeel- te bij Groede. Sluis heeft onlangs juist aangegeven strenger te gaan controleren, nadat er klachten kwa men over naaktrecreatie ter hoogte van de radartoren, tussen Cadzand en Nieuwvliet. Daar wordt naaktre creatie al jaren gedoogd. Zeeuws-Vlaanderen is voor de natu ristenvereniging een belangrijk ge bied, omdat hier veel interesse is in naaktrecreatie, met name door Vla mingen. De federatie gaat Sluis offi cieel verzoeken de gedoogsituatie weer in te voeren of het strand ter plaatse aan te wijzen als naakt strand. Terneuzen krijgt van de NFN het verzoek om bij de Paulina polder niet meer te controleren op naaktrecreatie. kloetinge - Er mag een woonzorg voorziening van Stichting Het Gors komen in boerderij Hof Wel tevreden in Kloetinge, mits de zorgstichting daarvoor in de buurt draagvlak peilt. Die voorwaarde stelt het Goese gemeentebestuur, 't Gors heeft haar oog laten vallen op de boerderij voor de huisves ting van tien mensen met een ver standelijke beperking en/of een psychiatrisch verleden. De stich ting voert daarover gesprekken met de eigenaar van de hoeve. De boerderij zou inpandig moeten worden verbouwd tot tien apparte menten. Ook de schuur aan de Jachthuisstraat (een voormalige wagenloods) zou de zorgstichting willen benutten, onder meer als gastenverblijf. Overigens staat vol gens directeur Jaap Hulstein van 't Gors nog niet vast dat het project doorgaat. Dat hangt af van de fi nanciën en of er genoeg cliënten zijn die er willen wonen. Volgens Hulstein heeft het pas zin draagvlakonderzoek te doen als het plan concreet wordt. „Dat zijn we overigens gewoon te doen, waarbij het wel tegen de borst stuit dat het college dit als voor waarde stelt. In ons beleid zien we onze cliënten als gelijkwaardig aan mensen zonder beperking. Ze moeten overal kunnen wonen." informatie van het waterschap Watervergunning Goud Grondverzet C.V. in Waarde Op 3 januari 2011. is een watervergunning op grond van de Waterwet vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de wasplaats bij de inrichting van Goud Grondverzet C.V. aan de Weelweg 10e op de wegsloot langs de Weelweg in Waarde. Het besluit ligt vanaf 10 januari 2011 tot en met 21 februari 2011 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; - degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt Van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is g waterschapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl ZEEWERINGEN Flaauwershaven wordt voorziet door Joeri Wisse kerkwerve - Als een warm mes door de boter zakken de stukken damwand in de klei van de Flaau wershaven. De dikke stalen profie len, elk twaalf meter lang, vormen samen een damwand die stevig ge noeg is om een superstorm te trot seren die theoretisch eens in de 4000 jaar voorkomt. Deze week zijn de kustverster- lcingswerken aan het haventje bij de Heerenkeet begonnen. Dat is bijzonder, omdat het werk mid den in het stormseizoen, dat loopt van oktober tot 1 april, wordt uit gevoerd. Omdat echter de oude damwandconstructie blijft staan, kan er nu gewoon doorgewerkt worden, legt projectleider Jan de Pagter uit. Gisteren heeft de aanne mer het eerste stuk damwand gje- plaatst „Ze staan ongeveer een me ter voor de oude damwand. Het haventje wordt dus een stukje klei ner", lacht De Pagter. Het voormalige landbouwhaventje is in een hoek aangelegd. 1\vee halfronde dammen beschermen de bootjes tegen de golven van de Oosterschelde. Aan die dammetjes wordt niets gedaan, zegt Anneke McGovern van projectbureau Zee weringen. „Die maken geen deel DAMWAND Projectbureau Zeeweringen slaat nieuwe damwand in haven Flaau- wers: www.pzc.nl/video. MEEST GELEZEN Vrachtwagen veroorzaakt schade. Prioriteit reconstructie wijk Buijse. Van de Velde haalt uit naar provincie. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zie voor meer regionieuws: www.pzc.nl/schouwen-duiveland De stukken damwand worden de bodem in getrild. De aannemer is hier Zaterdag 8 en zondag 9 januari 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na te lefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienst- sluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, 4 Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur ge zelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56