zeeland 119 3 Core Power passé: Core Power is de mode ,n *40 voor 2011 Zeeland krijgt eigen Vluchtelingenwerk viert opening EG-adviseur in Brussel nieuw kantoor met steun sponsor vrijdag 7 januari 2011 Vijftien heftige oefeningen op vier verschillende apparaten. Elk kwartaal een set nieuwe oefeningen. Een jaargang Core Power biedt zo 240 verschil lende oefeningen. m power program Tussen de dertig en veertig fitnesscentra in Nederland gebruiken het door Geert van Poppel ontwikkelde trainingsprogramma Core Power. Geert van Poppel geeft een training Core Power in fitnesscentrum Sportworx in Zierikzee. Nederlandse sportscholen en fitnesscentra hanteren een eigen, officieuze top 20 van fitnesstrends. Daarin staat Bootcamp (Spartaanse buitenoefe ningen, zoals militairen die doen) op 1, core-training op 2 en kracht training op 3. De Nederlandse lijst is gebaseerd op de jaarlijkse Amerikaanse top 20 van voorspelde fitnesstrends door het American College of Sports Medicin. De lijst voor 2011 is samengesteld uit interviews met 2200 instructeurs in Europa, de VS, Zuid-Amerika, Azië, Australië en Afrika. In deze top 20 staat professionalise ring op één. De klant wil goed op geleide en ervaren trainers en is be reid daarvoor te betalen. Fitness programma's voor ouderen staan op twee, gevolgd door krachttrai ning. Obesitasbestrijding bij kinde ren - in de VS al jaren een hot item - staat op plaats vier. Op 5 personal training en op 6 vinden we core training, de filosofie waar op Geert van Poppels Core Power is gebaseerd. Bootcamp komt op 8, voorafgegaan door fitness ten be hoeve van gewichtsvermindering. Nieuw in de Amerikaanse top 20 (op plaats 17) is werkgerelateerde fitness. Gezondheidsbevordering door de werkgever staat er al lan ger in en vind je op plaats 12. Verder valt op de terugkeer van de belangstelling voor yoga (plaats 11) en het bekende spinning (groeps gewijs trappen op hometrainers onder begeleiding van muziek) op plaats vijftien. Pilates is na vele jaren verdwenen uit de trendy top 20. „Dat is inder daad niet geworden wat men er van had verwacht", zegt Van Pop pel. „Waarschijnlijk omdat het te specifiek is. Het zijn steeds herhaal de oefeningen. Niet zo toeganke lijk voor de klant." www.medicinenet.com (search: fit- foto Ronald den Dekker ness trends 2011 issmm&sm&sifi OS&gBgBSlgSBSüS k DOMBURG - Naast de Zeeuwse lob byist loopt straks ook een Zeeuw se Europa-subsidieadviseur door Brussel. Die functionaris wordt be taald door de waterschappen en de gemeenten. Het provinciebe stuur bekostigt zijn of haar kan toortje. B8cW van Veere zijn al met die op zet akkoord. De twee waterschap pen leggen er samen 40.000 euro voor op tafel. Het is de bedoeling dat de gemeenten samen eenzelf de duit in het zakje doen. Als alle gemeenten meedoen, komt dat voor Veere neef op 6000 euro. Daarmee kan de Europa-sub sidieadviseur twee jaar lang aan de slag. Uit het besluit van Veere kan worden opgemaakt dat Vlissingen, Middelburg en Schouwen-Duive- land in ieder geval ook meedoen. Een 'gering aantal' gemeenten be kijkt nog of de kosten wel opwe gen tegen het nut van zo'n advi seur. De nieuwe functionaris hoeft zich niet te bekommeren om het aanvragen van Europese subsidies. Dat blijven de Zeeuwse overheden zelf doen. Hij of zij moet vooral subsidiemogelijkheden in beeld brengen, zoeken naar samenwer kingspartners en adviseren over subsidieprogramma's. De functio naris komt voor twee jaar in dienst van het provinciebestuur. door Ali Pankow zierikzee - Vluchtelingenwerk (VW) op Schouwen-Duiveland heeft sinds kort de beschikking over een nieuwe kantoorruimte aan het Calandplein in Zierikzee. Tegelijk met de nieuwjaarsreceptie wordt het pand dinsdagavond fees telijk geopend, omlijst met muziek van de formatie A.M. Sessions. „Wij zijn blij dat we dit feestje kunnen verzorgen. Zo kunnen we tenminste onze vorig jaar ingezet te traditie voortzetten", zegt Daniëlle Giljam. Samen met Rick Duijvestijn is zij uitbater van Bras serie Zeelust in Westenschouwen. Het duo bood vorig jaar de men sen die in 2009 een verblijfsstatus asiel hadden gekregen een kerst- brunch aan. „Dat hadden we dit jaar weer willen doen, maar bij na vraag bleek dat in 2010 op Schou wen-Duiveland helemaal geen ver blijfsvergunningen zijn toegekend aan vluchtelingengezinnen. Daar ging onze traditie", zegt Giljam. Zij kreeg van Huibert Kilsdonk van VW de suggestie als alterna tief de opening van het nieuwe kantoor tot een feest te maken. „Dat gaan we doen. Wij zullen de nog wat kale ruimte sfeervol aan kleden met kaarsjes en tafelkleden en we verzorgen de drankjes en de hapjes. Voor de bijeenkomst zijn vluchtelingengezinnen in Zierik zee en omgeving en vrijwilligers van Vluchtelingenwerk uitgeno digd", laat Giljam weten. Zij en haar partner willen bewust iets concreets doen met de kerstge dachte. Zij lieten zich vorig jaar in spireren door hun afwashulp, nieuwkomer Vugar Abbasov. Zijn verhaal deed hen beseffen hoeveel vuchtelingen in hun leven soms moeten meemaken. Giljam is blij dat Abbasov, journalist van be roep, inmiddels werk heeft gevon den dat beter bij hem past. De nieuwjaarsreceptie van VW be gint dinsdag om 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55