'Reeks van impulsieve overvallen' Buik, billen, benen zijn 181 zeeland Van Heinkenszand naar Zierikzee Schouws Kamerkoor zoekt zangers met pit Organisatie Aemstie Alive zet gratis bus in naar parkeerplaats OVERVALLEN Politie vermoedt geen bende Nieuwjaarsreceptie Vrouwenvereniging NIEUWE FITNESSTREND Zierikzeeënaar Geert van Poppel heeft een nieuwe fitnessmethode bedacht. Het gaat om korte, intense oefeningen. Na tien minuten klopt je hart in je keel. Core Power Cupcakes maken bij kinderboerderij Puinbreker krijgt geen vergunning van Goes vrijdag 7 januari 2011 mmsmm - - - door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Ook al is het aantal woningovervallen in Zeeland, .met name op Walcheren, afgelopen ja ren enorm toegenomen, de recher che gaat er niet vanuit dat daar een bende achter zit. Het is een landelijke trend, stelt de politie, en veel overeenkomsten tussen de afzonderlijke gevallen zijn er niet. Sterker nog: „Het lijkt er juist op dat het veel impulsover vallen zijn", zegt politievoorlichter Mireille Aalders. „Overvallers lo pen voorbij een huis waar bewo ners in een soort etalage zitten, met gordijnen open, veel verlich ting en een laptop op tafel, en slaan dan toe. De gelegenheid maakt soms de dief" Daarom raadt de politie Zeeland 'een gezonde dosis achterdocht' aan. Aalders: „En als het je dan toch overkomt, werk de overvaller niet tegen. Beter kun je je energie besteden aan het onthouden van een signalement of kenteken." In Zeeland is het aantal woningover vallen in drie jaar tijd bijna verdrie voudigd. Vandaar dat de politie een speciaal overvallenteam heeft samengesteld. Dat telt tien en bin nenkort zelfs twaalf rechercheurs. Op verzoek van dat team hebben agenten gisteren getuigenonder zoek verricht in Amemuiden, waar de meest recente overval is gepleegd. Dat onderzoek vond in de namiddag plaats in de trein van Middelburg naar Arnemuiden, rond het tijdstip dat de vermoede lijke daders daar dinsdag zouden zijn gesignaleerd. Volgens eerste bevindingen van de politie zijn die daar te voet terechtgekomen, an derhalf uur nadat ze de woning aan de Verlengde Weg naar Veere hebben overvallen. In die tijd hebben de overvallers zesenhalve kilometer afgelegd: van af de woning in zuidelijke richting langs het Veerse Meer, tot aan de jachthaven van Oranjeplaat. De recherche vermoedt dat van daaruit het tweetal richting de Stei- gerweg is gelopen. 5URGH-HAAMSTEDE Bij Aemstie Alive wordt dit jaar voor het eerst een transferium op getuigd. Tussen de festivallocatie in Sportcentrum Westerschouwen en het grote parkeerterrein bij de rotonde in Westenschouwen rij den doorlopend bussen op de twee de dag (zaterdag 29 januari) van het festival. Die opzet zorgt ervoor BURGH-HAAMSTEDE De vereniging 'Vrouwen van Schou wen' houden dinsdag 11 januari een Nieuwjaarsbijeenkomst in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Het programma bestaat dit keer uit bijdragen van de eigen leden. De bijeenkomst begint 14.00 uur. Op 5 januari 2011 is ten laste van Johan Beeke, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een exploot van aanzegging veiling bete kend door t.k.-gerechtsdeurwaarder M.L. Scheepbouwer. In voormeld exploot wordt aange zegd dat de executoriale verkoop van de in dat exploot vermelde onroeren de zaken ten laste van Johan Beeke voornoemd,zal plaatsvinden op don derdag 10 februari 2011Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020 door Ton van den Nouweland Elke beweging omstaat in de romp. Dat is de kern van je lichaam. Als je daar geen stabiliteit hebt, kun je nog geen bal werpen." Geert van Poppel uit Zierikzee ont wikkelde een fitnessprogramma rond deze kern (core in het En gels). Core Power bestaat uit vijf tien oefeningen voor buik en on derrug op vier toestellen. Elk kwar taal komen nieuwe pakketjes met deze korte, intense oefeningen be schikbaar. „Core Power is mijn idee. Geboren uit de opvatting dat een leuke trai ning ook effectief kan zijn. Een voud en herkenbaarheid spelen ook een rol", vertelt Van Poppel. De Zierikzeese fysiotherapeut ver koopt fitnessmaterialen en leidt trainers op. Voor zijn werkgever reist hij met apparaten door het land. „Drie jaar geleden ben ik gaan nadenken over de wildgroei aan materialen. Ik wilde de herken baarheid terugbrengen. En dat in een programma dat goed werkt. Een jaar later had ik een plan rond vier materialen klaar: de stability ball, de halve bal Bosu, de glijmat Flowin en de nylonkoorden TRX. In 2009 heb ik die oefeningen uit gewerkt tot het systeem dat nu Co- re Power heet. Het trainen van de romp op zich, de core training, be stond al. Ik heb er een effectievere manier voor bedacht. Core Power is een combinatie van kracht- en conditietraining. Al snel voel je je spieren en klopt je hart in je keel." „Het is niet alleen voor stoere man nen bedacht", vervolgt Van Pop pel. „Negentig procent van de vrouwen komt voor de drie B's: buik, billen en benen. Daar zijn traditionele trainingen voor, maar ik Iaat ze Core Power doen." Fit- Core betekent kern. Niet alleen de romp van het lichaam. Maar ook de dieper gelegen spieren rond de wervelkolom. Het trainen van de romp en de die-- per daarin gelegen spieren voor komt rugklachten en blessures. Door het trainen van de romp ver andert de houding. De borstkas gaat naar voren en de navel is te ruggetrokken. Een 'buikje' vait zo bij een ge traind persoon minder op. www.corepower.nl nesscentra krijgen van Van Poppel een bord met vijf gekleurde banen voor warming up, lower body, up per body, core body en cooling down. Op die banen plaatst de in structeur identiek gekleurde mag neetkaartjes met oefeningen op de vier toestellen. „Zo kan de instruc teur veel variëren, maar blijft de training altijd uitgebalanceerd. Elk kwartaal verschijnen nieuwe kaart jes. Achter op de oefenkaartjes staan nog enkele varianten voor wat extra afwisseling." Van Poppel doet er niet geheimzin nig over: primair doel is de ver koop van fitnessapparatuur: „Als ik bij een sportschool ben die twee van onze producten ge bruikt, stel ik voor het derde pro duct ook te kopen. Zo kan hij zijn oefenprogramma uitbreiden." Behalve deze 'hardware' verkoopt Van Poppel het trainingsconcept en de opleiding van de instruc teurs. Core Power brak in 2010 door. Een dertigtal Nederlandse fit nesscentra zette de methode op het schema. Drie avonden per week geeft Van Poppel nog trainingen bij Sport- worx in Zierikzee. „Dat is eigenlijk meer hobby. De ideale speeltuin voor mij. Voor ik iets ontwikkel, heb ik het op klanten uitgepro beerd. Die ruimte krijg ik hier." dat bezoekers makkelijk en snel hun auto kwijt kunnen. Er worden (ook al tijdens het middagprogram ma) twee bussen met 20 en een bus met 10 plaatsen (gratis) inge zet. Vrijdag 28 januari begint Aems tie Alive met Goud voor Oud. Ook dan rijden bussen; vanaf zorgcen tra naar het feest. ZIERIKZEE Bij kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee wordt woensdag 12 januari een 'Doe-mid- dag' voor kinderen gehouden, van 14.00 tot 16.00 uur. Het programma biedt dit keer het leren maken van vrolijk versierde cupcakes. Vooraf aanmelden: 06-41128805. EINDEWEGE Harten Grondverzet 8c Huurbedrijf in Eindewege krijgt geen vergun ning voor een puinbreker aan de Noordweegseweg. Het Goese colle ge van burgemeester en wethou ders is er niet van overtuigd dat de overlast van de installatie beperkt zal blijven, zoals Emiel Harten van het bedrijf beweert Omwonenden van het bedrijf dienden in april vo rig jaar 45 zienswijzen in tegen de vergunning, die Goes toen nog voornemens was af te geven. Zij vreesden voor lawaai en stof. Het college is daar voor gezwicht. Geert van Poppel eert van Poppel is fitness- trainer, fysiotherapeut en specialist op het gebied van functionele training. Als docent van Meijers Fit Ge zond verzorgt hij opleidingen, de monstraties en workshops met de nieuwste trainingsmaterialen van dit bedrijf in het Zuid-Limburgse Roosteren. Van Poppel is het 'gezicht' van het merk Bosu, waarvoor hij sinds 2004 door heel Europa trainers op leidt. Daarnaast is Van Poppel verant woordelijk voor de ontwikkeling van het door hem bedachte trai ningsprogramma Core Power. De dertigjarige inwoner van Zierik zee is geboren in Heinkenszand. Van Poppel studeerde fysiothera pie in Rotterdam en woonde eni ge tijd in Soest. „Mijn ouders zijn in Zierikzee gaan wonen. Daarom ben ik ook naar deze stad verhuisd. In ver pleeghuis Cornelia heb ik Peter van de Zande leren kennen, die daar ook fysiotherapeut was. Sindsdien geef ik trainingen in Sportworx, het fitnesscentrum van Peter en Liesbeth van de Zan de." NOORDWELLE - Het Schouws Ka merkoor heeft behoefte aan nieu we aanwas. Het koor staat onder leiding van dirigent Wim Boer en heeft voor 20it veel optredens op de agenda staan. Om belangstellenden de kans te bieden op ongedwongen manier kennis te laten maken, houdt het Schouws Kamerkoor dinsdaga vond een open repetitie in de her vormde kerk in Noordwelle. Het koor heeft vooral behoefte aan bassen en tenoren, maar ook alten en sopranen zijn welkom. „We zouden het liefst enkele nieuwe vaste leden noteren, maar het is ook bespreekbaar om projectmatig voor een bepaalde periode met ons mee te doen", laat secretaris Aafke van Dijk weten. Het Schouws Kamerkoor is een klein vocaal ensemble, dat voorna melijk a capella zingt en dat streeft naar hoge kwaliteit. De koorleden studeren thuis hun partijen in om op de repetities de puntjes op de 'i' te zetten. Vanuit verschillende stijlperioden worden voorname lijk Engelstalige werken gezongen van onder meer: Byrd, Britten, Tal lis, Purcell en Handel. De open repetitie is van 20.00 tot 22.00 uur. In de pauze kan kennis worden gemaakt met de leden en met de dirigent. STELLING Reageer op de stelling 'Ook de 65-plusser moet betalen voor de bus' op pzc.nl/schouwen-duiveland? CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow bezocht de overzichtsex positie van installaties van Tien Hees termans: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54