iiiii PZC Onderzoek lokale bedrijventerreinen Goed voorbereid SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 ECONOMIE Mogelijk huizen in plaats van leegstaande bedrijfspanden op Schouwen-Duiveland Zeelandbrug dicht almanak Buik, billen, benen zijn passé: Core Power is nu de mode 17 Vrijdag 7 januari 2011 Kade rond de Flaauwershaven wordt een metertje hoger Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland gaat de bedrijven terreinen op het eiland onder de loep nemen. Doel is in beeld te krijgen welke locaties nog wel en welke niet meer voldoen. Slecht functionerende lokale bedrijven terreinen kunnen mogelijk opge doekt worden waarna ruimte vrij komt voor woningbouw. De Schouwen-Duivelandse bedrij venterreinen zijn verdeeld over het eiland. Het gaat daarbij vooral om kleine lokale terreinen. Alleen in Zierikzee en Bruinisse zijn wat grootschaliger bedrijventerreinen te vinden. Lang niet alle terreinen staan er, weet bedrijfscontactfunctionaris Huug Bode, even florissant bij. „Neem bijvoorbeeld het bedrijven terrein aan het Haringvlietplein in Zierikzee. Daar moet echt drin gend iets aan gebeuren." Ook op bedrijventerreinen elders op het ei land dient de hand aan de ploeg geslagen te worden volgens Bode. Op sommige, waaronder De Rote- rij in Burgh-Haamstede, wordt daar al aan gewerkt. „Wat we wil len is de terreinen attractiever ma ken voor bedrijven, maar we kij ken niet alleen naar dingen als ver lichting, bestrating en voorzienin gen maar ook naar de economi sche betekenis." Ruimte voor nieuwvestiging of hervestiging van bedrijven is er volgens Bode voldoende. „In Zie rikzee zijn we bezig met Business Park en uitbreiding van het bedrij venterrein aan de Straalweg. Bij el kaar is dat zo'n dikke 20 hectare wat uitgegeven kan worden voor bedrijfsmatige activiteiten." De belangstelling voor een plekje op genoemde bedrijventerreinen is goed volgens Bode. Specifieke ac quisitie om bedrijven van 'buiten' te interesseren voor vestiging op Schouwen vindt de gemeente niet zinvol. Bode: „Dat kan wel, maar het kost heel veel rijd en moeite en de ervaring heeft ons geleerd dat het relatief weinig oplevert. Ik merk in gesprekken met onderne mers vaak dat ze eerste privé in Zierikzee komen en later terugko men en hun bedrijf meenemen. En zien bouwen doet bouwen. Als je ziet dat ergens reuring is trekt dat aan." Het is de bedoeling dat het onder zoek naar de Schouwse bedrijven terreinen tweede helft dit jaar wordt afgerond. Vervolgens komt er een plan van aanpak. Het bedrijventerrein Haringvlietplein in Zierikzee biedt een desolate indruk. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl zierikzee - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 10 op dins dag 11 januari 2011 afgesloten voor al het wegverkeer. Rond midder nacht tot ongeveer 5.00 uur in de ochtend is de brug niet toeganke lijk wegens onderhoudswerk. Tijdens de nachtelijke stremming worden werkzaamheden aan de trajectcontrole uitgevoerd en als de weersomstandigheden het toe laten, wordt het wegdek van de brug ook schoongemaakt. Langzaam maar zeker heeft de regen de vuilwitte sneeuwresten doen weg smelten. Maar het dikke winterkleed dat er lag ligt nog vers in het geheu gen van die Zierikzeeënaar die met enige afschuw terugdenkt aan natte sneeuw-broekspijpen, bijna-valpartij- en en angstwekkend wegglijdende automobielen. En gebrek aan materi aal om die gladheid te bestrijden. De pekel is dan wel van de auto ge wassen en het platte dak bevrijd van dikke sneeuwlast, Koning Winter is nog niet uitgeregeerd, zo redeneert de man. Dus is onder meer de huis houdelijke zoutvoorraad aangevuld. De nieuwste aanwinst staat pontifi caal glimmend in de weg in de hal: een heuse sneeuwschuiver. De man is nu echt klaar voor de winter...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53