opruiming telco allure-dag was één groot hoogtepunt!' Goes zeeland 121 Ji allure bouw Politie: 'Geen bende achter vele overvallen' met heel veel keus lange vorststraat - goes Kookcursus mannen ecologische boerderij van de reepe 'Rijk moet versterken van dijken betalen' 'De Piraat' donateurs en vrijwilligers Gemeente zit achter mislukt aanzoek Lof camperclub voor Middelburg is er voor UW qemak! BIGGEKERKE De Zeeuwse Zomeruniversiteit heeft een kookcursus voor mannen op het programma staan. Vanaf woensdag 12 januari kunnen zij te recht op de ecologische kookboer- derij Krommenhoek in Biggekerke. De cursus is bedoeld voor mannen die weinig kookervaring hebben. In een kleine groep worden 2- en 3 gangenmenu's gemaakt. De cursus bestrijkt drie lesavonden. Er zijn nog plaatsen vrij. Opgeven kan via telefoon 0118 - 634800 of e-mail. zeeland@volksuniversiteit.nl SCHOENMODE I HULST Alle kosten die gemaakt moeten worden om dijkvakken te verster ken, moeten betaald worden door het Rijk. Dat betoogt de Hulster raadsfractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) in een brief aan minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Mi lieu. De fractie reageert daarmee op uitspraken van dijkgraaf Toine Poppelaars van het waterschap Scheldestromen dat het water schap bereid is een kwart van de kosten te betalen om dijken te be veiligen tegen een superstorm. Wilt u meer informatie over de ins en outs met betrek- king tot de bouw van uw droomhuis (op uw eigen kavel}? Kom dan op maandag 10 januari naar onze informatiemlddag/- avond in Van Der Valk Hotel Goes! - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle vrijdag 7 januari 2011 B da's thuiskomen www.allurebouw.nlwww.conceptwonen.nl Bestel t www.derodepilaren.nl llnfo:0113-250515 KNOKKE Het publiek bij de voetbalwedstrijd Cercle Brugge-Standard Luik, afge lopen weekeinde, keek z'n ogen uit toen ene Frank zijn vriendin Natha lie via de stadionmicrofoon ten hu welijk vroeg, maar de jongedame vervolgens 'nee' zei en het stadion uitbeende. Het mislukte aanzoek werd een hit op YouTube, maar blijkt nu in scene gezet door de ge meente Knokke-Heist. Die wilde met de stunt de 'zoenbox' promo ten. Die staat in het Valentijns- weekeinde op het strand. door Maurits Sep middelburg - De Nederlandse Kampeerauto Club heeft Middel burg uitgeroepen tot de op twee na beste gemeente voor kampeer auto's. Alleen Gouda (winnaar) en Huizen zijn nog vriendelijker. Middelburg heeft de derde plaats vooral te danken aan de snelheid waarmee zij vorig jaar aparte plaat sen voor kampeerauto's heeft ge maakt, zegt voorzitter Willem Hel wegen van de NKC. „In drie we- ken tijd zijn drie extra camper- plaatsen gemaakt langs de Kanaal- weg. We doen er in sommige ge meenten ook wel eens drie jaar over." De camperclub is ook erg blij met de vijf andere camper plaatsen op het parkeerterrein op het Hof van Tange. „Die liggen na melijk dicht bij het centrum van de stad en daar willen de mensen toch naartoe." Om nog hoger te eindigen op de ranglijst moet Mid delburg vooral meer camperplaat sen maken, zegt Helwegen. door Wendy van den Hurk middelburg - Ook al is het aantal woningovervallen in Zeeland, met name op Walcheren, afgelopen ja ren enorm toegenomen, de recher che gaat er niet vanuit dat daar een bende achter zit. Het is een landelijke trend, stelt de politie, en veel overeenkomsten tussen de afzonderlijke gevallen zijn er niet. Sterker nog: „Het lijkt er juist op dat het veel impulsover vallen zijn", zegt een politiewoord voerder. „Overvallers lopen voor bij een huis waar bewoners in een soort etalage zitten, met gordijnen open, veel verlichting en een lap top op tafel." Daarom raadt de po litie 'een gezonde dosis achter docht' aan. Aalders: „En als het je dan toch overkomt, werk de over valler niet tegen. Beter kun je je energie besteden aan het onthou den van een signalement of kente ken." In Zeeland is het aantal wo ningovervallen in drie jaar tijd bijna verdrievoudigd. festijn en het muzikale evenement Night of the Vox vormen slechts een kleine greep uit de evenemen ten waarop de bewoners zijn ge trakteerd. „Niet alles wat we in eerste instan tie bedachten, is uitgevoerd, hoor", stelt Tholenaar. „Er zat ook een hoop luchtfietserij bij. Zo wil den we de uitreiking van de Four Freedoms Award naar Oud-Vosse- meer halen. Onmogelijk, natuur lijk. Of het theaterspektakel op pontons in het Schelde-Rijnka- naal. Dat was ook geen haalbare kaart." Hommel vindt het allemaal niet erg. „Het is prima om in te zet ten op tweehonderd procent. Als dan niet alles haalbaar blijkt, en het moet iets bescheidener, zit je nog altijd op honderd procent." Uiteindelijk zijn alle evene menten die als haalbaar werden bestempeld ook gerealiseerd. Daar werd vooraf nog best even over getwijfeld. Bij de zoektocht naar sponsors zat het economische tij immers niet mee. Toch lieten de Vosmeerse en Thoolse bedrijven zich van hun beste kant zien. Dat geldt trou wens ook voor de inwoners. De club van zeshonderd, bestaande uit mensen die maandelijks een be drag doneerden, mocht 160 gezin nen inschrijven als lid. De meeste lof mag wat Hommel en Tholenaar betreft echter gaan naar de bijna driehonderd vrijwilli gers, die zich hebben ingezet om het feestjaar tot een succes te ma ken. „Want we hadden er veel no dig, hoor", stelt Hommel. „Parkeer wachters, mensen voor achter de kassa, kledingnaaisters, inwoners die 's nachts de decors bewaak ten... ik kan nog wel een uur door gaan. Het is eigenlijk nooit een pro bleem geweest om aan voldoende mensen te komen. Het enthousias me was enorm." Een van de doelstellingen van het bestuur was het neerzetten van en kele zaken waar Oud-Vossemeer tot in lengte van jaren plezier van heeft. Dat lijkt gelukt. Uit het eve nement Night of the Vox is een Aan het sportieve evenement de Tholympics deden in juni teams uit bijna alle Thoolse kernen mee. blijvend koor ontstaan en het thea terspektakel heeft de toneelvereni gingen nieuwe leden opgeleverd. Bovendien blijven de Roose- velt-lessen op de basisscholen be staan en wordt in het dorpshuis voortaan elk jaar het Groot dictee der Thoolse taal gehouden. Hoewel de Stichting Oud-Vosse- meer 600 jaar binnenkort wordt opgeheven, is de kans groot dat er toch iets uit voortvloeit. In welke vorm weet Hommel nog niet, maar hij zegt het doodzonde te vinden als alle expertise verloren zou gaan. „We zijn begonnen als een clubje amateurs, maar onder tussen zouden we met gemak een evenementenbureau kunnen be ginnen", stelt hij. Het clubje men sen dat eventueel verder gaat, zou zo nu en dan, bijvoorbeeld bij bij zondere gelegenheden, nog eens een evenement kunnen organise ren. „Maar het is nog prematuur", benadrukt de voorzitter. „We gaan eerst het feestjaar laten bezinken. Daarna zien we verder." Een hoogtepunt van het afgelopen jaar kunnen en willen Tholenaar en Hommel niet noemen. Eén eve nement noemen, zou het andere tekort doen. „Wel is het zo dat ik kippenvel kreeg bij winterwonder- land", stelt Hommel. „Dat was het eerste evenement. Je bent er jaren mee bezig en dan wordt het op eens werkelijkheid. Dat hebben we toch maar mooi geflikt, dacht ik toen." Vanavond, tijdens de afsluitende feest avond, wordt bekendgemaakt hoeveel geld het afgelopen jaar is opgehaald voor het goede doel: een scholenpro ject in Brazilië. De website www.vos- meer600jaar.nl blijft nog heel 2011 in de lucht, zodat mensen de vele foto's die erop staan nog kunnen bekijken. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren CONCEPT WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51