nieuwe Goesenaren is klaar zeetand 119 bedHjfegrondtn Toch controles op illegale bewoning 2010 erg in trek in vakantiepark De Oesterbaai Coese Rosanne Goud kampioen met duif Walcherse kunst in Kerkje van Ellesdiek Kerkdienst van oud-katholieken Cees Veerman spreekt over landbouw Lezing over epilepsie in ziekenhuis vrijdag 7 januari 2011 B Het nieuwe AZC in Goes heeft nog het meeste weg van een naoorlogs wijkje met duplexwoningen. foto's Willem Mieras De woningen hebben vier slaapkamers en een kleine huiskamer. Acht mensen in een appartement delen een kleine keuken. kruiningen - Het afgelopen jaar was zeer gunstig wat betreft de ver koop van grond op Reimerswaalse bedrijventerreinen. De gemeente spreekt zelfs van een 'recordver koop'. Vooral bedrijventerrein Nis- hoek bij Kruiningen was in trek. Daar werd in één jaar in totaal bijna 60.000 m2 grond verkocht aan acht gegadigden. Daarnaast werd op het bedrijventerrein Ol- zendepolder in Yerseke nog een perceel van 4500 m2 verkocht. In 2009 werd 'slechts' 7000 m2 be- drijfsgrond aan de man gebracht. 2 De grond is vooral uitgegeven aan I Reimerswaalse ondernemingen. Ook was er belangstelling uit t West-Brabant en de Bevelanden. door Lilian Dominicus wemeldinge - De gemeente Kapel- Ie gaat toch handhavend optreden op vakantiepark De Oesterbaai in Wemeldinge. In eerste instantie zal het gaan om controles op per manente bewoning waar dat niet is toegestaan. Dat heeft wethouder Jon Herselman (WD, toerisme) gisteren laten weten. Het gemeentebestuur doet dit op verzoek van de Vereniging van Ei genaren, die om handhaving had gevraagd. In eerste instantie wilde het college van burgemeester en wethouders dat naast zich neerleg gen. Daarop heeft de VvE een be zwaarschrift ingediend. Dat is de ze week gegrond verklaard. „We hebben geen zin dwangsommen te betalen", verklaart Herselman. De gemeente wil echter mogelijk in de toekomst permanente bewo ning op het vakantiepark toestaan. Dat staat haaks op het voornemen om binnenkort te handhaven. Her selman: „Wij voeren inderdaad op dit moment een tweesporenbe leid." Uit onderzoek door de Recron en de Kamer van Koophandel is geble ken dat het huidige villapark niet kan voldoen aan de eisen van de moderne vakantieganger, maar dat er te weinig financiële middelen zijn om daar echt iets aan te doen. De bungalows zijn alle in particu lier bezit en lang niet alle eigena ren zijn lid van de VvE. Daardoor staan de neuzen bij beslissingen meestal niet dezelfde kant op. De ene eigenaar verhuurt aan buiten landse werknemers, een ander al leen aan toeristen en een enkeling woont er zelf permanent. In sommige huisjes mag dat, die hebben in het verleden van de ge meente een gedoogbeschikking ge kregen, in andere mag het weer niet. De raad zal in februari beslissen over vervolgstappen in de kwestie. ZUTPHEN Tijdens de Nederlandse kampioen schappen van de Algemene Neder landse Bond van Vogelhouders in de Hanzehal in Zutphen is de Goe- se Rosanne Goud Nederlands kam pioen geworden in de categorie tro pische duiven. De diamantduif waarmee Goud, lid van de vogelver eniging Inter Scaldis in Yerseke, zo hoog scoorde, heeft ze zelf ge kweekt. In de Hanzehal in Zutphen zijn tot en met zondag de 5000 mooiste vo gels van Nederland nog te zien. ELLEWOUTSDIJK Cursisten van de stichting Kunst educatie Walcheren stellen vanaf morgen hun werk tentoon in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewouts- dijk. De expositie wordt morgen middag geopend door de directeur van het centrum: Dany le Due. De 24 cursisten tonen allemaal één of twee werken. Ze zijn te bewon deren tijdens de open middagen op 22 en 30 januari en op 13 en 26 februari. Dat kan uiteraard ook tij dens activiteiten van 't Kerkje. De entree is gratis. GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland, deel van de oud-katholie ke kerk van Nederland, houdt zater dag een kerkdienst in de dagkapel naast de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat te Goes. Pastoor R. Robinson, be last met de pastorale zorg voor de oud-katholieke statie Zeeland, zal in deze eucharistieviering voor gaan. De dienst begint om 10.30 uur. In Zeeland vindt elke tweede zaterdag van de maand een oud-ka tholieke viering plaats BIEZELINGE Oud-minister van Landbouw prof. dr. Cees Veerman houdt op woens dag 19 januari in De Heyzon in Bie- zelinge de moderne landbouw te gen het licht. Tot omstreeks 1930 was de land bouw verankerd in de natuurlijke kringlopen van zaaien en oogsten, nu hebben wetenschap en diesel motor de opbrengsten sterk ver hoogd. Aanvang 20.00 uur, kaartverkoop (6,50 euro) in gemeentehuis en bi bliotheken Kapelle. GOES De Epilepsie Vereniging Nederland houdt op woensdag 19 januari een lezing over epilepsiezorg in Zee land. Sprekers zijn mevrouw Weck- huysen (epileptoloog van de Stich ting Kempenhaege), de heer Doel man (neuroloog van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ)) en de heer Westerweele (epilepsiecon- sulent van het ADRZ). Aanvang 19.00 uur in het ADRZ, locatie Goes. Aanmeldén en meer informa tie bij Bep Lentink, e-mail: Middenoost@epilepsievereniging.- nl, telefoon: 0318-420351. Website: www.epilepsievereniging.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49