Zeeland PZC Gors-cliënten mogelijk in hoeve 21,1 Goed voorbereid BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 WOONVOORZIENING Stichting wil boerderij verbouwen; gemeente eist draagvlakonderzoek Werk Westwal nog niet hervat Op naar de koningin miljoen Nog 3 dagen! Brug afgesloten almanak Tijdelijke woonwijk voor 300 nieuwe Goesenaren is klaar Oud-Vosmeer neemt afscheid van Vosmeer-6oo-jaar Vrijdag 7 januari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl s^B^mmswammBmasamassssmesgamBmasmssmmm door Frank Balkenende KLOETINCE - Er mag een woonzorg- voorziening van Stichting Het Gors komen in boerderij Hof Wel tevreden in Kloetinge, mits de zorgstichting daarvoor in de buurt draagvlak peilt. Die voorwaarde stelt het Goese college van burge meester en wethouders aan verde re medewerking. 't Gors heeft haar oog laten vallen op de boerderij voor de huisves ting van tien mensen met een ver standelijke beperking en/of een psychiatrisch verleden. De stich ting voert daarover gesprekken met de eigenaar van de boerderij, ambachtsvrouwe Van Dijk-van 't Velde. De boerderij zou inpandig moeten worden verbouwd tot tien appartementen. Ook de schuur aan de Jachthuisstraat (een voor malige wagenloods) zou de zorg stichting willen benutten, onder meer als gastenverblijf. Overigens staat volgens directeur Jaap Hulstein van 't Gors nog niet vast dat het project doorgaat. Dat hangt af of er voldoende cliënten zijn die op die plek willen wonen. Momenteel peil 't Gors de interes se daarvoor. Daarnaast is het onduidelijk of het woonproject financieel haalbaar is. Hulstein zegt dat het steeds moei lijker wordt om dit soort verbou wingen financieel sluitend te krij gen. „Er komt minder rijksgeld be schikbaar, dus is het op dit mo ment onzeker of dit plan wel kan doorgaan. We hebben de intentie, maar er moet nog het nodige wor den onderzocht", zegt directeur Hulstein. Volgens hem heeft het pas zin draagvlakonderzoek te doen als het plan concreet wordt. „Dat zijn we overigens gewoon te doen, waarbij het wel tegen de borst stuit dat het college dit als voor waarde stelt. In ons beleid zien we onze cliënten als gelijkwaardig aan mensen zonder beperking. Ze moeten overal kunnen wonen." GOES - Het werk aan de Westwal in Goes wordt voorlopig nog niet hervat. De aannemer wacht tot winters weer minder aannemelijk is, wat betekent dat dë klus eind fe bruari, begin maart pas wordt op gepakt. „Als ze nu beginnen, kun nen ze er over een paar dagen mis schien weer mee stoppen", aldus een gemeentewoordvoerster. De Westwal wordt deels heringericht, onder meer voor de parkeergarage. Het werk had eigenlijk op 17 de cember al klaar moeten zijn, maar de vroege winter gooide roet in het eten. Er is nu nog vier weken (dag en nacht) werk nodig. GOES - De top van het Goese bedrijf LUXeX- cel mag volgende week op de borrel bij de ko ningin. De uitnodiging om volgende week dinsdag in het Paleis op de Dam in Amster dam de nieuwjaarsreceptie van de vorstin bij te wonen, heeft geleid tot nog meer trots op de werkvloer. Koningin Beatrix wil het mid den- en kleinbedrijf, dat het moeilijk heeft door de crisis, een hart onder de riem steken. Voor de receptie heeft ze een aantal innovatie ve bedrijven uitgenodigd. De keus is mede ge vallen op LUXeXcel vanwege de ontwikkeling van een nieuw, digitaal 3D-printproces. Zelf spreekt het bedrijf van 'printoptical techno logy'. Met hard- en software-oplossingen wil het daarmee het komende jaar de wereld markt veroveren. LUXeXcel bestaat een jaar en telt 12 personeelsleden. Op de foto bekij ken (vlnr) medewerkers Leon Sterring, Kurt Blessing en directeur Richard van de Vrie een vrucht van het nieuwe printproces. Van de Vrie is overigens komende dinsdag in het bui tenland. Adviseur Hans Schlösser gaat naar de receptie in Amsterdam. foto Willem Mieras Mega Jackpot Trekking 10 januari Tip? redactie@pzc.nl GOES - De Zeelandbrug zal in de nacht van maandag 10 op dinsdag li januari 2011 afgesloten zijn voor al het wegverkeer. Rond midder nacht tot ongeveer 5.00 uur in de ochtend is de brug wegens werk zaamheden niet toegankelijk we gens onderhoudswerk. Tijdens de nachtstremming wor den werkzaamheden aan de tra jectcontrole uitgevoerd en als de weersomstandigheden het toela ten wordt de brug ook gereinigd. Langzaam maar zeker heeft de regen de vuilwitte sneeuwresten doen weg smelten. Maar het dikke winterkleed dat er lag, ligt nog vers in het geheu gen van die Zierikzeeënaar die met enige afschuw terugdenkt aan natte sneeuw-broekspijpen, bijna-valpartij- en en angstwekkend wegglijdende automobielen. En gebrek aan materi aal om die gladheid te bestrijden. De pekel is dan wel van de auto ge wassen en het platte dak bevrijd van dikke sneeuwlast, Koning Winter is nog niet uitgeregeerd, zo redeneert de man. Dus is onder meer de huis houdelijke zoutvoorraad aangevuld. De nieuwste aanwinst staat pontifi caal glimmend in de weg in de hal: een heuse sneeuwschuiver. De man is nu echt klaar voor de winter...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47