niet meer zeeland 13 Kritiek PW op politie Hoe gezond leef jij? Test jezelf! commentaar Fileleed Overvallen in Zeeland op Google Maps ft - -;- vrijdag 7 januari 2011 Het lijkt gezeur als je iets zegt over een kwartiertje filerij den in Zeeland. Want in de rest van Nederland is het toch allemaal veel erger? Dus doe niet moeilijk. Toch klaagt het bedrijfsleven terecht over de dagelijkse verkeersop stoppingen bij Terneuzen. Ze duren gelukkig niet al te lang, maar ze kunnen net de door slag geven. Mensen houden ba nen vol dankzij vlotte kilome ters door het rustige Zeeland. Zeeuwse bedrijven nemen werk aan op een flinke afstand in de veronderstelling dat er de eerste kilometers vrijwel nooit files zijn. Met de kleine onge makken rond Terneuzen en de onzekerheid over het herstel van de Vlaketunnel verandert dat beeld. Zeeland dreigt een sterk punt kwijt te raken. Daarom moet de verkeersafwik keling rond Terneuzen snel worden verbeterd. En bij de Vla ketunnel moeten betere omlei dingen komen. Want als die van de zomer niet gerepareerd is, staat Zeeland nog veel meer fileleed te wachten. Kijk op: www.pzc.nl/wellness MIDDELBURG - De Zeeuwse korps chef Letty Demmers heeft volgens de PW Zeeland voor haar beurt gesproken in de kwestie van het boerkaverbod. „Deze opstelling kan gewoon niet", reageert Lucas Hartong op de steunbetuiging van Demmers aan haar Amsterdamse collega Ber nard Weiten. „Er is nog niet eens een wet en mevrouw kondigt al aan dat ze er weinig voor voelt om er uitvoering aan te geven. Dat wordt nog wat als de politie in Zee land straks selectief gaat shoppen in de Nederlandse wet." Demmers deelt de opvatting van Weiten dat de politie, mocht het kabinet be sluiten tot het instellen van een verbod op het dragen van boer- ka's, niet zonder meer vrouwen in die dracht moet arresteren. Als ze gewoon met kinderen over straat lopen, volstaat een waarschuwing, vindt Demmers. Volgens Hartong wordt de wet juist ingevoerd om dat je niet weet 'óf er een vrouw onder die boerka zit'. VIDEO De première van 1953 De Musical is op 1 februari in Middelburg. Wij film den alvast tijdens de repetitie. Kijk op www.pzc.nl/cultuur STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie MIDDELBURG - De Zeeuwse politie zet informatie over overvallen op Google Maps. Het gaat om locaties waar overvallen gepleegd zijn en waar overvallen opgelost zijn. Daar komen bijzonderheden bij zoals plaats, adres, datum en bij zonderheden van het onderzoek. Zo werkt de politie aan betrokken heid van burgers en bedrijven in de hoop dat hun hulp bijdraagt aan het voorkomen en oplossen van overvallen. Getuigen kunnen de politie bellen op nummer 0900-8844 of ano niem via 0800-7000. Bij spoed is 112 het vereiste nummer. De politie is alert, maar zij kan hulp goed gebruiken, zo geeft ze aan. Daarom is het belangrijk dat mensen de kenmerken van de da- der(s), andere opvallende zaken en een eventueel kenteken van een auto onthouden. Ook een goed signalement kan de politie helpen de dader te achterhalen. Het overzicht op Google Maps, een gezamenlijk initiatief van de zuidelijke politiekorpsen, is te vin den via de website van Politie Zee land: politie.nl/zeeland. Op die website staan nog veel meer infor matie en tips over het voorkomen en oplossen van overvallen. Nieuwjaarsbijeenkomst Provinciaal Bestuur van Zeeland, Nieuwe Kerk, Middelburg www.zeeland.nl tot 30 minuten vertraging veroor zaakt de ochtendspits tussen de tunnel en de sluizen bij Terneuzen. moet als door een ongeluk of an der incident de wegen die nu nog open zijn, afgesloten moeten wor den. „Dan is er wel een calamitei- tenweg, maar kan die al dat ver keer verwerken dat hier vandaan komt? Dan staat het tot aan Hoek vol!" Relativerend: „Maar ik maak me niet al te druk. Dat heeft geen zin. Als ik op de radio hoor dat er op de A16 twee kilometer file staat, denk ik: dan valt het hier nog best mee." rijkste knelpunten op te lossen. Het probleem ontstond april vorig jaar toen de secundaire toegangs routes naar Dow Terneuzen op last van de provincie werden afge sloten. Daarmee werd gehoor gege ven aan de roep van de Zeeuwse Milieu Federatie tot ontwikkeling van een aaneengesloten natuurge bied achter de Braakmankreek, zegt Danielle Steijn-Laing van Wa terschap Scheldestromen. „Dat speelt al sinds de jaren negentig. Afgesproken was dat het plan zou worden uitgevoerd zodra de land bouw in dat gebied weg was." Drie jaar geleden gingen de water schapswegen door de Braakman en de Lovenpolderstraat achter Hoek bij wijze wan proef tijdelijk dicht en dat heeft nauwelijks tot In de ochtend- en avondspits loopt het verkeer bij Terneuzen vast. problemen geleid, aldus Steijn. Vol gens haar valt de huidige verkeers drukte dan ook niet volledig af te wentelen op de afsluiting. „Je heb ook te maken met de bloktijden van de Sluiskilbrug en andere knel punten rond het sluizencomplex." Naar het idee van de werkgeversor ganisaties ontstaat er met de aan leg van parallelstroken, rotondes en plaatsing van verkeerslichten op aansluitingen van de N62 en N252 een betere doorstroming. De huidige enkelstrooks rotonde aan het eind van de tun nelweg en de 'provisorische inrichting' van de kruising van de N252 met het slui zencomplex schieten in elk geval tekort, zegt Mare Volleman van de handelskamer. De vergelijking met groter fileleed in de Randstad gaat volgens hem mank. „Als je met de auto op ski vakantie gaat, sta je nog langer vast...! Waar het om gaat, is dat het verkeer bij Terneuzen vooral 's och tends gemiddeld twintig minuten vertraging oploopt. En dat is hier gewoon niet nodig!" Dat geldt wat hem betreft ook voor de dagelijkse congestie rond Goes. Een extra af slag in de A58 is volgens de Kamer van Koophandel bittere noodzaak. En dan is er momenteel nog het tijdelijke probleem met de Vla ketunnel. Rijkswaterstaat zoekt naarstig naar een oplossing voor dat het toeristenseizoen begint. Bernard Smits uit Lamswaarde: „Voor een transport betekent 30 minuten vertraging heel veel, zeker als je moet laden of lossen." foto's Mark Neelemans Dat is in verhouding mis schien wel zo, maar de be reikbaarheid van de bedrij ven in Zeeland was altijd een groot goed en dat moet beslist zo blijven, vindt de Kamer van Koop handel. De handelskamer dringt in een gezamenlijke brief met MKB Zeeland en de Brabant Zeeuwse Werkgeversvereniging bij Gedeputeerde Staten aan op maatregelen om de belang- Morgen in de bijlage Spec trum een reconstructie van de problemen met de Vlaketunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3