zeeland 119 ganzen en zwanen Protest tegen ruimen van graven Terneuzen Middenstandsvereniging in Sluis na lange tijd weer 'blij' met gemeente Rijk moet dijkversterking betalen' Nachtuuln houden feesten voor iedereen Toneelvereniging treedt zes keer op vrijdag 7 januari 2011 wel als trek- als als standvogel ma nifesteren, zitten er ook bij duizen den. Daarnaast zijn er nog behoor lijke aantal Canadese ganzen, wil de eenden en tal van andere water vogels te herkennen voor voge laars. De boswachter raadt ook minder doorgewinterde natuurliefhebbers aan af en toe eens achter de gluur- muur in Braakman-Noord te gaan staan. Auto parkeren bij de afzet ting voor het pad aan de Braak- manweg en rustig richting kreek lopen. „Zo lang je niet te veel la waai maakt en in het donker niet uitbundig met zaklantaarns of flits lichten in de weer bent, heb je een prachtig uitzicht op alle watervo gels in de kreek. Je kunt bijna al tijd wulpen en soms zelfs de zeld zaam in Nederland overwinteren de kemphaan spotten." Voor de zilverreiger, die de afgelo pen jaren de weg naar de Braak- Boswachter Peter Maas is blij 'een zelden te spotten fuut in vlucht' te zien. mankreek goed wist te vinden, is de strenge winter minder aange naam. Wandelaars zagen er de af- DE STELLING Zo erg is het niet dat inwonertal Zeeuws-Vlaanderen daalt, stem: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HULST - Alle kosten die gemaakt moeten worden om dijkvakken te versterken, moeten betaald wor den door het Rijk. Dat betoogt de Hulster raadsfractie Algemeen Be lang Groot Hulst (ABGH) in een brief aan minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu. De fractie reageert daarmee op uit spraken van dijkgraaf Toine Pop- pelaars van het waterschap Schel- destromen dat het waterschap be reid is een kwart van de kosten te betalen om dijken te beveiligen te gen een superstorm. Ook in Lim burg moeten dijken worden aange pakt, tegen hoge waterstand in de rivieren. Maar daar wordt volgens ABGH terecht gesteld dat zaken van landsbelang nooit door de plaatselijke bevolking mogen wor den bekostigd. Zeeland wel laten meebetalen en Limburg niet zou volgens de fractie een schending zijn van de rechtsgelijkheid. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het plan van de ge meente Terneuzen om op de ge meentelijke begraafplaatsen alle gra ven te ruimen waarvan de termijn is verlopen moet van tafel. Dat vindt Murk van Stralen uit Sas van Gent. „Het maakt de kloof tussen arm en rijk groter en is daarom dis criminerend en niet sociaal. Boven dien ligt dit onderwerp heel gevoe lig bij mensen." De Sassenaar, die eerder ook al aan dacht vroeg voor het ruimen van graven aan de Canadalaan in Sas van Gent, zegt de afgelopen week tientallen reacties te hebben gekre gen van nabestaanden die, net als hij, boos zijn. Hij wil een actie groep formeren en zoveel mogelijk reacties van medestanders verzame len. Dat moet uitmonden in de overhandiging van een petitie aan het gemeentebestuur. De gemeente heeft jarenlang gra ven met een verlopen termijn nooit geruimd. Daardoor zijn veel begraafplaatsen nu bijna vol. De op lossing is om die meer dan 7.000 graven alsnog te ruimen. Juist vanwege de gevoeligheid van het onderwerp wil de gemeente volgens wethouder Jaap Bos uiterst zorgvuldig te werk gaan. Algemene graven worden voor tien jaar in ge bruik gegeven. Die periode kan niet verlengd worden, maar er kan wel gekozen worden voor herbegra ven in een particulier graf, met een optie voor tien, twintig of dertig jaar. Daarin zit volgens Van Stralen de ongerechtigheid. „Alleen herbe graven kost al een paar duizend eu ro. Mensen met een smalle beurs kunnen dat niet betalen. Die heb ben geen andere keus dan een alge meen graf dat na tien jaar geruimd wordt." Van Stralen zegt te begrijpen dat er bij ruimtenood maatregelen nodig zijn. „Maar niet dat alvast alle graf zerken worden weggehaald, terwijl de gemeente die graven nog lang niet nodig heeft." Hij roept mede standers op om zich via murk@zeelandnet.nl bij hem te melden. ecsmasms foto's Mark Neelemans door Martijn de Koning gelopen weken soms pardoes één uit een boom vallen, bezweken aan de strenge vorst. SLUIS - De gemeente luistert steeds beter naar de ondernemers in Sluis. Tot die positieve conclusie kwam Sancho Jansen, voorzitter van de Middenstands Vereniging Sluis, gisteravond in zijn nieuw- jaarsspeech. „Sinds een aantal maanden wordt er gecommuni ceerd, en meegedacht. Natuurlijk zijn er verschillende ideeën, maar dat is beter dan wanneer je het ge voel hebt dat er niet naar je geluis terd wordt", zei Jansen. Dat belooft goeds voor de komen de tijd, vond hij. Daarin moet on der meer beslist worden over de hoogte en vorm van de parkeerta rieven in Sluis. De middenstands vereniging en een deel van de ge meenteraad hebben daar nog niet dezelfde ideeën over. Ook positief was Jansen over de bijdrage van de gemeente Sluis aan de Oesterparty in het belfort, afgelopen september. Dat werd door veel mensen, inclusief een AARDENBURG Carnavalsstichting De Nachtuuln houdt vrijdag 14 en zaterdag 15 ja nuari schuurfeesten in de loods van de familie Van Overloop aan de Paardenmarkt. De jeugd begint vrijdag vanaf 13.15 uur met het Dol le Dwaze Jeugdprinsenschuurbal. 's Avonds om 19.30 uur staat een boerenmaaltijd op het programma, gevolgd door een 'goud van oud party'. De prins wordt ook gepre senteerd. 's Zaterdags is er om 14 uur een leutfeest voor ouderen. Om 19 uur begint een discofeest voor de jeugd en om 21 uur volgt een club FM dance tribute. aantal raadsleden, als 'geld over de balk gooien' gezien. Jansen be grijpt dat niet. „Als je 'opening oes terseizoen sluis' op google intikt, vind je meer dan vijftien pagina's geschreven artikelen over die dag. Dat is niet in geld uit te drukken." Dat gaat ook op voor de 'gratis re clame' die Sluis kreeg dankzij tal van prijswinnaars afgelopen jaar, meende de voorzitter. Hij wees on der meer op Peter Simpelaar (bes te bakker van Zeeland), Maike Boerdam (musical award) en voor al de enorme reeks aan onderschei dingen voor Sluise restaurants en koks. Jansen was niet alleen maar posi tief Nog niet alles is koek en ei tus sen ondernemers en gemeente, vindt hij. Jansen wees erop dat de voorlichting beter kan, dat er nog veel onnodige en ingewikkelde re gels zijn en dat de gemeente meer verantwoordelijkheid moet ne men. „Zo hebben we de afgelopen twee weken maar weer zelf sneeuw geruimd in het centrum." SINT JANSTEEN Toneelvereniging Camere van Rhe- torica Sint Jan ten Steene brengt de ze maand zes keer het toneelstuk Maar verlos ons van het kwade op de planken. Dat gebeurt op 15 en 16 ja nuari in De Warande in Sint Jan steen, op 21 en 22 januari in De Hal le in Axel en op 29 en 30 januari in Den Dullaert in Hulst. Alle voor stellingen beginnen om 20 uur, be halve die van 30 januari; die gaat om 14.30 uur van start Kaarten zijn te bestellen via www.toneelsteen.nl of door te bel len naar 0114 316703. Ze kosten 7 eu ro, kinderen betalen de helft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39