Zeeland PZC Naaktrecreatie mag op meer plekken T"' Onderwijs aan elk Georgisch kind ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 UITSPRAAK Rechtbank vindt verbieden van ongekleed zonnen zaak van rechter en niet van gemeente Den Dullaertwijk blijft Driekoningentocht trouw Nog 3 dagen! miljoen Vrijdag 7 januari 2011 Braakman is ideale slaapplek voor vogels Van Terneuzen naar Michigan verhuizen is niet zo'n grote stap Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning 1 BIERVLIET - Het is aan de rechtbank om te bepalen waar het verboden is om naakt te recreëren, en niet aan de gemeenteraad. Dat is het ge volg van een uitspraak van de recht bank in Middelburg, eerder deze week. De rechter sprak een man vrij die afgelopen zomer was bekeurd we- f gens naaktrecreatie op het strand bij de Paulinapolder, tussen Bier- vliet en de Braakman. Dat strand is door de gemeente Terneuzen niet aangewezen als naaktstrand en daarom is het daar, stelt de gemeen te, niet toegestaan ongekleed te zijn. Andere gemeenten, waaron der Sluis, redeneren ook zo. De wet is echter niet sluitend op dit punt, vond de bekeurde man. Die stelt immers dat naaktrecreatie, naast door de gemeenteraad aange wezen plekken, ook mogelijk is op 'voor ongeklede recreatie geschikte plaatsen'. De rechter in Middelburg maakte daaruit op dat het aan het Openbaar Ministerie is om te bewij zen dat een bepaalde plaats onge schikt is voor naaktrecreatie. In het geval van de Paulinapolder slaagde de officier van justitie daar niet in, onder meer doordat de plek niet druk bezocht wordt en vanaf de .openbare weg niet zichtbaar is. De bekeurde man werd vrijgesproken. De uitspraak heeft als gevolg dat een rechter voor ieder strandvak apart kan bepalen of dat geschikt is voor naaktrecreatie, bevestigt een woordvoerster van de rechtbank. Als de rechtbank in zo'n geval posi tief beslist, krijgt de gemeente er (vaak tegen wil en dank) dus een naaktstrand bij. De Naturisten Federatie Nederland (NFN) is blij met de uitspraak, en ziet er reden in om ook de gemeen te Sluis te vragen meer naaktrecrea tie toe te staan dan enkel op het daarvoor aangewezen strandgedeel- te bij Groede. Sluis heeft onlangs juist aangegeven strenger te gaan controleren, nadat er klachten kwa men over naaktrecreatie ter hoogte van de radartoren, tussen Cadzand en Nieuwvliet. Daar wordt naaktre creatie al jaren gedoogd. Zeeuws-Vlaanderen is voor de NFN een belangrijk gebied, omdat hier veel interesse, vooral van Vla mingen, is voor naaktrecreatie. De federatie gaat Sluis officieel verzoe ken de gedoogsituatie weer in te voeren of het strand ter plaatse aan te wijzen als naaktstrand. Terneu zen krijgt van de NFN het verzoek om bij de Paulinapolder niet meer te controleren. HULST - Weer of geen weer, de Driekoningen- tocht door de Den Dullaertwijk in Hulst gaat door. Zo ook gisteravond, hoewel het kort na de start ging regenen. De opkomst was klei ner dan vorig jaar, toen het koud was. Regen schrikt meer af. Een kleine twintig kinderen, geflankeerd door ruim twintig ouders, liepen naar het Van Ceulenplein, waar traditiege trouw voor de Driekoningentocht een levende kerststal staat. Kinderen hadden lichtjes bij zich, de meeste van plastic. Eén had een papie ren lampion, die het hemelwater niet overleef de. Op het Van Ceulenplein wachtten Maria, Jozef, schapen, warme chocomel, glühwein en cake. In Aardenburg vierde het Jongerenkoor ook Driekoningen. foto Mark Neelemans Trekking 10 januari belastingvrij i Staatsloterij TERNEUZEN - Twee onderwijsamb- tenaren en een tolk uit het Georgi sche Kobuleti hopen van Terneu- zense collega's en leerkrachten van LeerTij te leren hoe ze alle kinde ren uit de havenstad naar school kunnen krijgen. De drie Georgiërs kijken van maandag 17 tot vrijdag 21 januari rond op het Terneuzense gemeen tehuis en enkele scholen in de re gio. In Georgië is de registratie van leerlingen allesbehalve waterdicht. Aan schoolverzuim en handha ving van de leerplicht schort ook het een en ander. Door relaties tus sen scholen onderling en tussen scholen, gemeente, inspectie en ministerie te verbeteren, is al veel te winnen. Hoe die verbeteringen kunnen worden doorgevoerd, ho pen Terneuzense ambtenaren en leerkrachten de Georgiërs bij te brengen. Het bezoek van de Geor gische onderwijsmensen vloeit voort uit het Terneuzense Millen niumproject 'Alle kinderen naar school'. Tijdens het bezoek is spe ciale aandacht voor de opvang van gehandicapte en moeilijk lerende kinderen op scholen. In Kobuleti vallen die kinderen vaak tussen wal en schip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37