21 zeeland Zo filevrij is Zeeland FNV verliest havengeding 7 Maaskantje PZC \f vrijdag RLE De krant 5 weken voor 15 euro! De bevolking mag dan in omvang krimpen, Terneuzen heeft last van filedruk. Zo zeer zelfs dat werkgevers en handelskamer aandringen op maatregelen. vrijdag 7 januari 2011 door Ondine van der Vleuten Van Brabant - geboorte grond van zowel mijn moeder zaliger als mijn man - wist ik vooral dat de inwoners bourgondisch, katho liek, praatgraag en makkelijk zijn. Vorige week spijkerde ik mijn kennis over de Brabantse volks aard wat bij met een bezoekje aan de film New Kids Turbo, die zich afspeelt in het mooie Maaskantje. Daar eet men dagelijks bij de fri tuur, de dresscode is trainingspak en matje (heren) of geblondeerd haar en te krappe kleding (da mes). Het is bon ton de ganse dag bier te drinken, onder luid ge vloek, en regelmatig iets te vernie len of iemand te mishandelen. Toen ik de kans kreeg om Oud en Nieuw te vieren bij familie die in dit uitgelezen dorp was gaan wo nen, hapte ik uiteraard toe. Oud en Nieuw in Maaskantje! Ter verhoging van de feestvreug de nam ik zelf een karaoke-set mee en een pakket vuurwerk ter waarde van 70 euro. When in Ro me, do as the Romans do. Om tien uur stelde ik de karaoke-set op en wachtte tot iedereen zich vloe kend en bierdrinkend om de mi crofoons verdrong. Of op z'n minst zou proberen die te vernie len. Helaas. Een jolige tante en een melig nichtje zetten vals een liedje in, de rest van het gezel schap bleef beschaafd in toastjes happen en drankjes nuttigen. Niet uit blik, maar netjes uit een glas. Om 12 uur zette ik mijn vuurwerk- bril op. Beetje tam voor Maaskant je, maar ik ben een schijterd. Nu zou het gebeuren! „Zónne grote vuurbal jonge! BAM!", mompelde ik alvast. Om 00.30 uur belde mijn dochter, die in Tilburg op een wild feest zat. „Maaskantje ontploft!", riep ik. „Overal kruitdamp! Het asfalt staat in brand!" Mijn man pakte de telefoon af en rectificeerde: „Het mist heel erg. Verderop heb ben ze vuurwerkresten op een hoop gegooid en aangestoken. Er ligt hier geeneens asfalt." Weer terug in Zeeland zag ik dat het bushokje voor ons huis gron dig vernield was. „Vast im port-Brabanders!", zei ik. „Mis schien zelfs Maaskanters!" „Vast", zei mijn man vermoeid. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-VJaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevóordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden öm u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb .de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ronald Geven: „Een kwartier file kan in je werk al een uur schelen door Marcel Modde en Ondine van der Vleuten Een kwartier in de file staan, kan een uur werk schelen, zegt Ronald Ge ven. Met zijn ploeg tech nici, allemaal contracters van FG International en afkomstig uit de buurt van Eindhoven, staat hij op het parkeerterrein bij Dow. Elke dag gaat het ploegje nog vóór zeven uur op pad vanuit Biervliet, waar de contracters 'in de kost' zit ten, naar Dow. „Vroeger, vóór de afsluiting, reden we altijd over de Braakmanweg. Nu dat niet meer kan, moeten we eerder vertrekken om niet in de file terecht te ko men." Soms lukt dat niet. „Dan is het echt ellende. Je bent zó twintig, dertig minuten extra onderweg. Een kwartier vertraging kan in het werk een uur schelen. Wij moeten namelijk altijd eerst een vergun ning halen voor we aan het werk kunnen. In de vergunninghoek is het om 8 uur topdrukte. Als je dan achteraan moet sluiten, kun je lang wachten." Asbestsaneerder Alex de Groot uit Terneuzen zit met een maat een si garetje te roken op een speciaal rookterrein even buiten het Dow- complex. „Straks wordt het nóg er ger", weet hij zeker. „En die brug bij Sluiskil is al zo'n drama. In maart komt er zo'n 1200 man extra bij Dow werken, vanwege de onderhoudsstop. Nu kom je al vast- te zitten in het verkeer, als je niet buiten de spits komt en gaat. Wij werken van half 8 tot kwart over vier. Meestal hebben we ge luk, dan zijn we net voor de druk te weg. Tien minuten later en het verkeer staat muurvast; dan ver laat de dagploeg van Dow het ter rein en staat er soms een rij van de stoplichten bij de uitgang van Dow tot aan Terneuzen toe. In de Randstad hebben ze zich bij dat soort dingen zeker neergelegd, maar wanneer hebben wij hier nou file?" Zijn maat knikt bevestigend. „Ik zeg: gooi die weg maar weer open. Economisch gezien is het niet slim. Dit kost veel geld. Die weg is afgesloten voor natuurontwikke ling, maar de auto's in die file zet ten hun motor echt niet uit. Niet bepaald goed voor het milieu." De Groot vraagt zich af hoe het door Ben Jansen Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening dc- P2C gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. MIDDELBURG - De NV Zeeland Seaports kan niet worden verwe ten dat interim-havenmeester Ed Heinen op zoek is gegaan naar tij delijke krachten voor de Vlissingse Bootliedenwacht (VLB), waar een arbeidsconflict woedt. De haven meester valt niet onder de NV, maar onder de gemeenschappelij ke regeling. Dit oordeel van de voorzieningen- rechter in Middelburg betekent dat FNV Bondgenoten het kort geding heeft verloren dat ze tegen de NV Zeeland Seaports heeft aangespan nen. FNV-bestuurder Niek Stam was teleurgesteld. „Vorige week werd nog gezegd dat het feit dat we misschien de gemeenschappe lijke regeling hadden moeten dag vaarden niet leidt tot niet-ontvan- kelijk verklaring en nu worden on ze eisen afgewezen. Dit is een vrij brief voor havenmeesters om te doen wat ze willen." Hij zei dat de bond onverminderd doorgaat in het conflict bij de VLB. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports deed niets af aan de erkenning van eerder deze week dat het verkeerd is geweest op zoek te gaan naar extra mensen voor de VLB. „Dat zullen we niet meer doen." Hij zegde ook toe dat Zeeland Seaports zal blijven con troleren of de bootlieden aan de kwalificaties voldoen. Aaneengesloten natuurgebied door afsluiten van weg. Mosselbank Logistiek Park Braakman z West erschelde - Tunnel I Kruisingen met Herbert H. Dowweg dicht. Sluizenf HO°^g(A/67; - Afgesloten - Oude routes Huidige route Vluchtroute (normaal alleen voor landbouwverkeer) HOEK ES3T Files op N252 en bij sluizen door afsluiting van wegen. Verkeersstromen naar industrie Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2