zeeland 123 Bitter debat vorming coalitie waterschap in Goes SNER1 iEKEND in VEERE Straf geëist na aanrijden fietsers SCHELDESTROMEN SGP-voorman schudt kritiek van zich af Malle Jantje Zee, water schuim brieven Lastenverhoging waterschap moet beperkt blijven vrijdag 7 januari 2011 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het nieuwe, nog eni ge Zeeuwse waterschap Schelde- stromen krijgt -zoals verwacht een dagelijks bestuur bestaande uit de partijen SGP, WD en CDA plus twee leden namens bedrijven en de landbouw. De vijf bestuurders werden gisteren in de eerste alge mene vergadering van Scheldestro- men met ruime meerderheid geko zen, maar van unanieme steun was geen sprake. De Partij voor Zeeland en de buiten de coalitie ge houden Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen - de winnaar van de verkiezingen - stemden naar ver wachting ongeldig of onthielden zich van stemming. Aan de stemming ging een ietwat bitter debat vooraf. Lijsttrekker Jos Verdurmen van Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen won de verkie zingen, maar verloor de onderhan delingen over het dagelijks bestuur (db). In een soms emotionele speech die hij nuchter uitsprak, he kelde hij de opstelling van met na me SGP, WD en CDA. Hij noem de de totstandkoming van het da gelijks bestuur 'een belediging voor alle andere partijen en boven al van de kiesgerechtigden in Zee land'. Zijn partijgenoot Miel de Koek voorspelde dat de gang van zaken het waterschap kan bezu ren. „Nog minder mensen zullen gaan stemmen, waarmee de basis onder het waterschap wegvalt en Den Haag kan besluiten de water schappen op te heffen." Het bleef onduidelijk waarom de Waterschapspartij Zeeuws-Vlaan deren is buitengesloten. „De ver kiezingsprogramma's van de coali tiepartijen sloten het best op el kaar aan", zei SGP'er Guiljam van der Schelde, die de kritiek als drup pels water van een oliejas afschud de. Hij klonk ook niet euforisch. Frans van Kollem van de groene partij Water Natuurlijk was blijer, al komt zijn partij niet eens in het db. Met de Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen in het db had het waterschap volgens hem lande lijk een modderfiguur geslagen. Verdurmen glimlachte en gaf ver der geen reactie. met 85 procent vermindert. De cam pagne wordt betaald door de provin cie en de ZLM. foto Dirk-Jan Gjeltema paraat, dan kunnen we dat zelf re gelen. Ik kan als oogarts een nieuw instrument nodig hebben, een andere specialist vindt juist een ander nieuw instrument heel belangrijk. Die strijd moet je eerst uitvechten. Daar hebben we hier geen last van. Wij kunnen efficiën ter zorg leveren. Onze tarieven zijn lager dan die in het zieken huis. Een grotere omvang brengt vaak logheid. Door het systeem van budgetten is de zorg vooral aantrekkelijk voor mensen die minder doen, dan meer." „Zeeuwen kunnen hun voordeel doen met onze kliniek. Mensen die nu nog naar Bergen op Zoom reizen, kunnen bij ons terecht. We doen behandelingen die in Zee land nog niet plaatsvinden: staar operaties met bijzondere lenzen bijvoorbeeld en we zijn goed in be handeling van diabetes en glau coom. Of we een concurrent zijn voor het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis? Ik hoop dat het met het ADRZ goed gaat, we hoeven geen concurrent te zijn; in Bergen op Zoom zijn er - sinds ik begon - ook alleen maar meer patiënten bijgekomen." Meer informatie: 076-5040909. www.stolmedklinieken.nl morgen (za. 8 januari)sen overmorgen (zo. 9 januari) ..-bij iedere* 15,- die u morgen en overmorgen bij één van de onderstaande winkels leesteed krijgt u een snert/glühweinbon t.w.v. 10,- cadeau! Goed voor heerlijke *ytensoep, plus roggebrood met katenspek en een glas (glüh-)wijn. Deze bon kunt u gelijk "opeten" bij Suster Anna - Markt 8 of In den Struyskelder - Kaai 25/27 - Veere. *met een maximum van het aantal gezins-/groepsleden* Keukenspullen en houtenspeelgoed. 365 dagen per jaar open! MAGAZIJN WINKEL met o.a. alles van PIP en BLOND Markt 20 - Veere A f Atelier "de Schapekop" Kerkstraat 3 - Veere Enorme collectie truien voor binnen en buiten. Heerlijke duffelse en wax-jassen. En altijd open! Momenteel 'n winkel barstensvol warme en mooie sjaals. En binnenkort volop voorjaarsmode! Markt 28 - Veere Tel. 0118 - 501481 Alle winkels iedere weekend-dag open, vanaf 10 uur. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl OV-kaart senioren Net op de valreep van het nieuwe jaar werden de senioren van Schou- wen-Duiveland 'verrast'. De gratis OV-kaart voor 65-plussers wordt met onmiddellijke ingang ingetrok ken. Dit gebeurt zonder dat het re sultaat van de proef wordt afge wacht en zonder enig overleg met de Seniorenraad of de ouderenbon den. De bedoeling van deze OV-kaart was om in de onrendabele daluren van Connexxion de ouderen de ge legenheid te geven om familiebe zoek af te leggen, boodschappen te doen of om de dokter of specialist te bezoeken. Overdag zijn de bus sen meestal halfleeg. Voor allerlei evenementen, zoals de Giro d'Italia en de Tour de Fran ce was volop geld beschikbaar om Zeeland te promoten. Nu moet zo'n waardevol initiatief zomaar verdwijnen. K. Mandemaker I.M. van de Bijlstraat 18, Zonnemaire Zeeuwse tong Het is een interessante discussie tussen visser Anton Sinke en Ri- nus Platschorre (krant van 28 de cember). Hier is goed het verschil te zien tussen het te gebruiken ka pitaal van een particulier en subsi diegelden. Aan de reactie van de heer Plat schorre (voorzitter stichting Zeeuwse tong) kun je zien dat er subsidiegeld wordt gebruikt. On voorbereid en niet in staat om sce nario's te bedenken wat er kan ge beuren en waar rekening mee moet worden gehouden. Hij maakt de indruk er gemakkelijk over te denken. Dat komt waarschijnlijk omdat hij subsidie heeft gekregen en de stich ting niet hoeft te denken 'let op, het is mijn eigen geld'. Het is wel een prestatie om 6,5 miljoen euro subsidie te ontvangen. M.A.C. de Vette Grevelingenhout 170, Bruinisse Toekomst Eens droomden wij van een betere toekomst. Ons land lag in puin, maar wij koesterden idealen en ga ven kansarmen hoop. Wij waren solidair met verschoppelingen van overal. Ons kleine land werd de tiende wereldeconomie. Wij dans ten om het gouden kalf, maar wel steeds ontevredener. Er kwamen vreemdelingen. Gevaarlijk veel, vol gens ons geblondeerde orakel, dat het vaderland raszuiverder belooft te maken. Hij inspireert en diri geert thans de mannen die het erf goed van onze christelijke bescha ving verdedigen. Mannen met bal len, zoals Gerd Leers. Terwijl de kranten schrijven over duizenden Afghaanse oorlogsslachtoffers, stuurt hij Sahar en vele landgeno ten zonder pardon terug. In dit land, dat geen moederland mag heten, dreigt de geschiedenis zich te herhalen. Maar als het dan opnieuw in puin ligt krijgen saam horigheid en liefde wellicht weer betekenis. En kunnen wij dromen van een betere toekomst. Met Sa- har. Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere TERNEUZEN - Waterschap Schelde- stromen zal de Zeeuwen niet extra op kosten jagen. Het nieuwe dage lijks bestuur heeft afgesproken 'te streven' naar lastenverhogingen in 2012, 2013 en 2014 die gelijk zijn aan de stijging van het algemene prijspeil, de inflatie. In de meerjarenplanning 2011-'14 staan veel forsere verhogingen, tot ruim vijf procent in 2012. De nieu we financiële dagelijks bestuurder Denis Steijaert (CDA) liet gisteren weten dat te willen veranderen. Hij kon nog niet aangeven hoe. Het waterschap staat zo goed als zeker voor een extra uitgave van 2,5 miljoen euro per jaar, omdat Den Haag taken (muskusrattenbe- strijding en dijkwerken) overhe velt. Steijaert: „Dat wijzigt niets aan ons uitgangspunt" door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie W. Smeenk hield een Goesenaar (20) gisteren voor dat een auto geen middel is om fietsers aan de kant te drukken. „Als er fietsers voor u rijden en u kunt niet passe ren, dan wacht u. Dan blijft u ach ter hen rijden." Volgens haar had die Goesenaar dat laatste niet gedaan toen hij op 30 april van het vorige jaar de 'sHeer Hendrikskinderenstraat in Goes nam en een aantal fietsers voor hem reed. Volgens de officier ging de jonge man heel dicht achter hen rijden. „U ging drukken." Daarbij raakte hij zelfs een fiets waardoor de be rijder in onbalans raakte en samen met zijn passagier van de fiets moest springen. Volgens Smeenk was hier sprake van een ernstige poging tot het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel. Ze eiste tegen de Goesenaar een werkstraf van 200 uur en een rijontzegging van achttien maan den waarvan zes voorwaardelijk. „Mensen moeten weten dat dit verkeersgedrag niet getolereerd wordt. Het had mensenlevens kun nen kosten." Raadsman M. Dunsbergen vond het betoog van de officier zwaar aangezet. Hij erkende dat de auto de fiets geraakt moet hebben. Maar dat gebeurde volgens hem niet met opzet. Hij wees ook naar de verklaring van de fietspassagier. Tegenover de politie had ze gezegd dat ze 'niet het idee had dat ze moest springen voor haar leven'. Ook constateerde hij dat de politie geen technisch onderzoek had ge daan naar de aanrijding zodat hij alleen af moest gaan op de verkla ringen van de getuigen. Hij conclu deerde dan ook dat er onvoldoen de bewijs was voor opzet. De officier had ook doorrijden na een ongeval ten laste gelegd. Vol gens Dunsbergen had de chauf feur niets gemerkt van de aanrij ding en kon er dus ook geen spra ke zijn van schuld. Uitspraak op 20 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23