zeeland 121 inspireert tot nieuwe kijk Goes allure-dag opruiming te|co <^V Gors-cliënten komen mogelijk in hoeve Kloetinge allure ouw Vlissingen gebruiken dna-project voor nieuwe winkelgids en website 'De Piraat' Coese Rosanne Goud kampioen met duif Reimerswaal verkoopt veel bedrijfsgrond met heel veel keus vrijdag 7 januari 2011 helpt het om met een andere blik te kijken naar je omgeving en naar de mensen om je heen. Dat inspi reert", heeft Duvekot gemerkt. De vraag is of ondernemers, orga nisaties en instellingen straks net zo geïnspireerd raken door het dna dat zij ook met verrassende vormen van Vlissingen- en Veere- promotie komen. „Ik heb het idee dat de uitwerking sterk afhankelijk is van het individu dat ermee aan de slag gaat", zegt Van der Kooij. „Maar ik denk ook dat ze door te kijken naar de beelden in het dna-boek over Vlissingen de beel den in hun hoofd zullen aanpas sen. En het is altijd verstandig om te kijken of je de bekende beelden op een frissere manier kunt pre senteren. Zonder zware slogans die je niet waar kunt maken." Dat is in zijn ogen ook al voldoen de om van 'ambitie' te spreken. „We hebben in Zeeland namelijk nog een hele inhaalslag te maken in het beeld dat we naar buiten kunnen uitdragen. Het beeld dat het hier oubollig is, is echt onte recht. Het wordt hard tijd dat ie dereen dat gaat inzien. En waarom denken ze in Nederland nog steeds vooral aan Friesland als het over watersport gaat? We hebben in Zeeland zeker zo veel te bie den." Het is daarvoor helemaal niet no dig om met opgeklopte verhalen de boer op te gaan, meent Van der Kooij. „De kwaliteiten van Vlissin gen zijn typisch voor Vlissingen. Dat je hier zo dicht bij de stad boeien in het water ziet drijven, heb je bijna in geen andere stad in Zeeland. Deze en andere kwalitei ten zijn niet beter of anders dan die van andere plaatsen. Ze horen gewoon bij Vlissingen. Dat moet je laten zien. En dan zullen de mensen buiten de provincie dat ook gaan herkennen: in Zeeland Op www.pzc.nl/walcheren staat een stelling over dit onderwerp. Daarbij staan ook artikelen uit de krant en pdf-documenten van het dna van Veere en van Vlissingen. gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle draaien ze er niet omheen. Maar je moet natuurlijk wel al het moois van Zeeland laten zien." Van der Kooij heeft het bewust over Zeeland en niet alleen over Vlissingen. Net als Duvekot bena drukt hij dat 'we breder moeten kijken'. „Wat goed is voor Zeeland, is ook goed voor Vlissingen." ZUTPHEN Tijdens de Nederlandse kampioen schappen van de Algemene Neder landse Bond van Vogelhouders in de Hanzehal in Zutphen is de Goe- se Rosanne Goud Nederlands kam pioen geworden in de categorie tro pische duiven. De diamantduif waarmee Goud, lid van de vogelver eniging Inter Scaldis in Yerseke, zo hoog scoorde, heeft ze zelf ge kweekt. In de Hanzehal in Zut phen zijn nog tot en met zondag de 5000 mooiste vogels van Neder land te zien. /P Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl KRUININGEN Het afgelopen jaar was zeer gun stig voor de verkoop van bedrijfs grond in Reimerswaal. Vooral be drijventerrein Nishoek bij Kruïnin- gen was in trek. Daar werd bijna 60.000 m2 grond verkocht. Daar naast werd op bedrijventerrein Ol- zendepolder in Yerseke nog 4500 m2 verkocht. In 2009 werd 'slechts' 7000 m2 bedrijfsgrond verkocht. De grond is vooral uitgegeven aan Reimerswaalse ondernemingen. Ook was er belangstelling uit West-Brabant en de Bevelanden. Vrouwenpolder promoot zichzelf op een nieuwe website onder meer met 'stoere mannensporten'. archieffoto Lex de Meester KLOETINGE - Er mag een woonzorg voorziening van Stichting Het Gors komen in boerderij HofWel- tevreden in Kloetinge, mits de zorgstichting daarvoor in de buurt draagvlak peilt. Die voorwaarde stelt het Goese college van burge meester en wethouders aan verde re medewerking. 't Gors heeft haar oog laten vallen op de boerderij voor de huisves ting van tien mensen met een ver standelijke beperking en/of een psychiatrisch verleden. De stich ting voert daarover gesprekken met de eigenaar van de boerderij, ambachtsvrouwe Van Dijk- van 't Velde. De boerderij zou inpandig moeten worden verbouwd tot tien appartementen. Ook de schuur aan de Jachthuisstraat (een voor malige wagenloods) zou de zorg stichting willen benutten, onder meer als gastenverblijf Wilt u meer informatie over de ins en outs met betrek- king tot de bouw van uw droomhuis (op uw eigen kavel)? Kom dan op maandag 10 januari naar onze informatiemiddag/- avond in Van Der Valk Hotel Goes! da's thuiskomen www.allurebouw.nlwww.conceptwonen.nl Overigens staat volgens directeur Jaap Hulstein van 't Gors nog niet vast dat het project doorgaat. Dat hangt ervan af of er voldoende cliënten zijn die op die plek willen wonen. Momenteel peilt 't Gors de interesse daarvoor. Daarnaast is het onduidelijk of het woonproject financieel haalbaar is. Hulstein zegt dat het steeds moei lijker wordt om dit soort verbou wingen financieel sluitend te krij- lange vorstslraat - goes Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW gemak! gen. „Er komt minder rijksgeld be schikbaar." Volgens hem heeft het pas zin draagvlakonderzoek te doen als het plan concreet wordt. „Dat zijn we overigens gewoon te doen, waarbij het wel tegen de borst stuit dat het college dit als voor waarde stelt. In ons beleid zien we onze cliënten als gelijkwaardig aan mensen zonder beperking. Ze moeten overal kunnen wonen." Bestel online: l www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 ■OHBSKKB38SS8 MEEST GELEZEN 1Er zal altijd geprobeerd worden om aan geld te komen (foto) 2, Man thuis overvallen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21