2o zeeland Naaktrecreatie mag op meer plekken Bekend beeld Acht maanden cel voor twee pakken waspoeder UITSPRAAK Niet gemeente maar rechter gaat over verbod weekenddiensten PROMOTIE Ondernemers in Vrouwenpolder en vrijdag 7 januari 2011 W door Martijn de Koning BIERVLIET - Het is aan de rechtbank om te bepalen waar het verboden is om naakt te recreëren, en niet aan de gemeenteraad. Dat is het ge volg van een uitspraak van de recht bank in Middelburg, eerder deze week. De rechter sprak een man vrij die afgelopen zomer was bekeurd we gens naaktrecreatie op het strand bij de Paulinapolder, tussen Bier vliet en de Braakman in Zeeuws-Vlaanderen. Dat strand is door de gemeente Terneuzen niet aangewezen als naaktstrand en daarom is het daar, stelt de gemeen te, niet toegestaan ongekleed te zijn. Andere gemeenten, waaron der Sluis, redeneren ook zo. De wet is echter niet sluitend op dit punt, vond de bekeurde man. Die stelt immers dat naaktrecreatie, naast door de gemeenteraad aange wezen plekken, ook mogelijk is op 'voor ongeklede recreatie geschikte plaatsen'. De rechter in Middelburg maakte daaruit op dat het aan het Open baar Ministerie is om te bewijzen dat een bepaalde plaats ongeschikt is voor naaktrecreatie. In het geval van de Paulinapolder slaagde de of ficier van justitie daar niet in, on der meer doordat de plek niet druk bezocht wordt en vanaf de openba re weg niet zichtbaar is. De bekeur de man werd daarom vrijgespro ken. De uitspraak heeft als gevolg dat een rechter voor ieder strandvak apart kan bepalen of dat geschikt is voor naaktrecreatie, bevestigt een woordvoerster van de rechtbank. Als de rechtbank in zo'n geval posi tief beslist, krijgt de gemeente er (vaak tegen wil en dank) dus een naaktstrand bij. De Naturisten Federatie Nederland (NFN) is blij met de uitspraak en ziet er reden in om ook de gemeen te Sluis te vragen meer naaktrecrea tie toe te staan dan enkel op het daarvoor aangewezen strandgedeel- te bij Groede. Sluis heeft onlangs juist aangegeven strenger te gaan controleren, nadat er klachten kwa men over naaktrecreatie ter hoogte van de radartoren, tussen Cadzand en Nieuwvliet. Daar wordt naaktre creatie al jaren gedoogd. Zeeuws-Vlaanderen is voor de natu- ristenvereniging een belangrijk ge bied, omdat hier veel interesse is in naaktrecreatie, met name door Vla mingen. De federatie gaat Sluis offi cieel verzoeken de gedoogsituatie weer in te voeren of het strand ter plaatse aan te wijzen als naakt strand. Terneuzen krijgt van de NFN het verzoek om bij de Paulina polder niet meer te controleren op naaktrecreatie. e i ai j Zaterdag 8 en zondag 9 januari Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in. weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: W.L. Schinkelshoek, D. Koddelaan 15a, Zoutelande, tel. (0118) 561282. zon 22.30-ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen P. de Boer, Molenwater 77, Middelburg, tel. (0118) 613320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Buurtzorg: Souburg tel. 0612375210, Ge meente Veere tel. 0610226772. informatie van het waterschap Watervergunning Goud Grondverzet C.V. in Waarde Op 3 januari 2011 is een watervergunning op grond van de Waterwet vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de wasplaats bij de inrichting van Goud Grondverzet C.V. aan de Weelweg 10e op de wegsloot langs de Weelweg in Waarde. Het besluit ligt vanaf 10 januari 2011 tot en met 21 februari 2011 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; - degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is waterschapScheldestromen Postadres; Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Maurits Sep Weken voordat het dna van Vlissingen werd gepresen teerd, lanceerden winkeliers een boekje met bijzon dere winkels in de stad. In de vorm van een boei en bedoeld om door het centrum te navigeren. Volop maritieme verwijzingen dus - het dna van Vlissingen. Alleen de titel al: Winkelen aan zee. Op de vraag of de vertrouwde beel den uit het dna van Vlissingen vol doende inspireren om tot bijzon dere, nieuwe vórmen van stadspro motie te komen, laat mede-initia tiefnemer Henk van der Kooij een volmondig 'ja' horen. „Ons boekje zou er echt anders hebben uitge zien zonder het dna-project. We waren bezig met iets veel eenvou- digers. Tot we in contact kwamen met de mensen achter het dna." Precies hetzelfde gebeurde aan de andere kant van Walcheren. Ter wijl het dna van Veere op papier werd gezet, was de ondernemers vereniging Vrouwenpolder bezig met het ontwerpen van een nieu we website. Die wordt waarschijn lijk volgende week gelanceerd. En ook die ziet er dankzij het dna-pro- ject heel anders uit dan aanvanke lijk de bedoeling was, erkent Jacco Duvekot, secretaris van de onder nemersvereniging. „We laten nog steeds de goede kanten van ons dorp zien. Maar we hebben nu be halve voor Vrouwenpolder ook veel aandacht voor de plaatsen om ons heen. Domburg, Veere, Mid delburg. Die horen net zo goed bij Vrouwenpolder. Door het dna-pro- ject zijn we verder gaan kijken dan Vrouwenpolder. We hebben ge leerd dat de omgeving net zo be langrijk is." Er is dus een rechtstreeks verband tussen winkelgids/website en dna. „Natuurlijk zijn het de bekende beelden die je in het dna terugziet. Je kunt zeggen dat het voor ons al lemaal 'gewoon' is geworden wat we om ons heen zien. Maar toch Het dna van Veere en Vlissingen prikkelt voldoende om tot goede promotie van de gemeenten te komen reageer op www.pzc.nl/walcheren Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: Dierenkliniek De Ark, Bluesroute 2, Mid delburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). Vlissingse winkeliers lieten zich door het dna-project inspireren tot een boekje in de vorm van een boei: Vlissingen, Winkelen aan zee. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Voor een poging om twee pakken waspoeder te verduis teren mag een Vlissinger acht maanden de cel in, vindt officier van justitie E. Bethlehem. Ze vroeg gisteren aan de Middelburg se rechters de man te veroordelen tot zes maanden. Hij heeft echter ook nog een voorwaardelijke straf van twee maanden achter zijn naam staan. Ook die mag hij uitzit ten, aldus de officier. Ze kenschetste de man als een be kende veelpleger die zeer regelma tig betrapt is bij het bestelen van de Vlissingse middenstand. De man heeft al heel wat tijd in de ge vangenis doorgebracht en is ook begeleid door de reclassering maar het lukt hem niet zijn leven op or de te krijgen, aldus de officier. De laatste keer dat hij de cel verliet, was op 24 september van het vori ge jaar. Twee dagen later zat hij weer vast omdat hij gepoogd had Albert Heijn op te lichten. Op het parkeerterrein voor de supermarkt had hij een kassabon gevonden. Vervolgens ging hij de winkel in, pakte de twee pakken waspoeder en probeerde aan de balie die te ruilen voor contant geld. De mede werker van AH rook onraad en haalde de politie erbij waarna de man werd aangehouden. De man zelf verscheen gisteren niet voor de rechtbank. Ook had hij zijn advocaat niet gemachtigd, zodat zijn raadsman geen verdedi ging kon voeren. De officier liet weten dat ze het liefst de man voor twee jaar had willen laten op sluiten via een speciale maatregel. De procedure daarvoor is echter nog niet afgerond zodat ze zes maanden tegen hem eiste. „Die twee jaar krijgt hij nog wel." Uitspraak 20 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20