Vonk zette bedrijf in lichterlaaie llllllllllllllllllllll. Trainingsmissie 'Pak fileleed rond Terneuzen aan' WtSESESMÈ Ontslag Vande Lanotte maakt Belgische koning radeloos 9 1953 De Musical bijna klaar voor grote première 25 Vandaag als bijlage bij uw krant VRIJDAG 7 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 5 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN VUURZEE MOERDIJK Werknemers: mogelijk ontstond vonk bij afvullen lading MOERDIJK - De enorme brand bij Chemie-Pack in Moerdijk is woens dagmiddag buiten op het bedrijfsterrein ontstaan. Dat ge beurde tijdens werkzaamheden, het afvullen van een lading. Moge lijk is bij dit proces een vonk vrijge komen die de brandbare vloeistof heeft ontstoken. Hoe dan ook ont stond er plotseling een hevige brand die binnen de kortste keren de nabijgelegen verpakkingsloods bereikte. Dat zeggen werknemers van het verwoeste verpakkingsbe drijf Bedrijfshulpverleners hebben volgens deze getuigen uit alle macht gepoogd het vuur te blus sen. „Maar met hun lichte blusmid delen was er geen houden aan. Het ging veel te snel en iedereen moest weg." Omdat de brand buiten ont stond, hadden volgens de werkne mers collega's die binnen in de ver pakkingsloods aan het werk waren, genoeg tijd het gebouw te verlaten; „Dat was een geluk bij eën onge luk." Op de plek buiten waar het vuur zou zijn ontstaan, worden vol gens zegslieden onder meer tank auto's gevuld en gelost. Bij de brand is volgens-de politie een tankauto in vlammen op ge gaan. Pas nadat het verpakkingsge bouw in brand vloog, volgden vol gens getuigen de eerste explosies. In een verklaring heeft de directie van Chemie-Pack gisteravond laten weten niet te willen speculeren over de oorzaak. Ze betreurt het in cident, zegt ze. Ook de politie doet er het zwijgen toe in afwachting van de resultaten van het onder zoek. „We praten natuurlijk met personeelsleden", zegt een woord voerster. De werknemers van che- mie-Pack worden vandaag bijge praat door hun directie. Burgemees ter Arno Brok van Dordrecht zei gisteren dat bewoners uit de direc te omgeving van de rampplek con tact met eventueel neergedaalde roetdeeltjes moeten vermijden. Brok adviseerde, geen groente uit eigen tuin te eten, kinderen niet op speeltoestellen te laten spelen en huisdieren niet vrij te laten rondlo pen. pagina 6/7: wachten op nieuwe klap Twee brandweerlieden nemen de rokende puinhopen in ogenschouw van het bedrijf Chemie-Pack in Moerdijk, dat woensdag door een grote brand in de as werd gelegd. De brandweer kon gisteren in de loop van de avond het sein 'brand meester' geven. foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - GroenLinks wil leden- beraad houden over de Afghaanse trainingsmissie. Het kabinet heeft steun van die partij nodig om een Kamermeerderheid te vergaren voor het plan 350 trainers naar de provincie Kunduz te sturen. pagina 4: leden geraadpleegd TERNEUZEN - De Zeeuwse werkge versorganisaties dringen bij de pro vincie aan op maatregelen tegen het fileleed bij Terneuzen. Sinds de afsluiting van de secun daire toegangsroutes naar chemie fabriek Dow april vorig jaar, loopt het verkeer bij het sluizencomplex in de ochtend- en avondspits regel matig vast. Ook op de aansluiten de wegen ontstaat zo een onge wenste druk. Leveranties, diensten en afspraken komen daardoor on nodig onder tijdsdruk te staan, constateren de organisaties, pagina 2 en 3: zo filevrij is Zeeland niet meer pagina 3: commentaar Nederland heeft niets te zoeken in Afghanistan reageer op www.pzc.nl reacties: 570 Politie moet boerkaverbod uitvoeren 79% 21% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1