Meer ruimte voor winkels in Domburg Rotonde Serooskerke 181 zeeland Camperclub prijst Middelburg 20% TOT 70% KORTING Ut winkel I OP DE WINTERCOLLECTIE! nr blauwe Centrum moet levendiger worden Ondanks roze kleren toch verdacht van plan voor plegen overval Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 7 januari 2011 -4 W JEANS a CASUALS door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere overweegt de grenzen van het win kel- en horecagebied in het cen trum van Domburg op te rekken. Het is denkbaar dat ook de Bad- straat, als belangrijke verbinding tussen het centrum, het Nehalen- niagebied en het strand ook win kel- en horecagebied wordt. Maar zo ver is het nog niet. Burge meester en wethouders hebben dan ook twee verzoeken afgewe zen om in de Badstraat en in de Weststraat een woning te gebrui ken als winkel. Daarbij heeft meegespeeld dat straks, in het huidige winkel- en horecagebied, al meer woningen beschikbaar komen voor een grote variëteit aan andere functies, waar onder ook detailhandel. Daarmee hoopt Veere het centrum van Domburg levendiger en aantrekke lijker te maken. De gemeente wil dit regelen in een herziening van het bestemmingsplan Kom Dom- MIDDELBURG - Het voorarrest van twee mannen, die verdacht wor den van een overval op een Mid delburgse woning, is verlengd. Hun advocaten vroegen vergeefs om schorsing. Samen met twee an deren moeten ze in maart voor de rechter verschijnen voor een in houdelijke behandeling. De vier werden op 24 september aangehouden. Bij het doorzoeken van hun auto vond de politie bi- kinderdag verb Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentiinmiddelburg.nl burg, die in voorbereiding is. Nu in het centrum al meer panden be schikbaar gaan komen voor detail handel of horeca, vindt de gemeen te het ongewenst de grenzen van dit gebied nu al op te rekken. Dat kan uiteindelijk wel aan de or de komen bij de verdere planont wikkeling voor het Singelgebied. Het is de bedoeling dat in de omge ving van het Marie Tak Poortvliet- museum, bij de Oostraat, Zuid straat en de Singel, een sfeer ont staat die verwijst naar de periode dat Domburg een kunstenaarskolo nie was. „Dat vereist kleinere win keltjes, die 'niet meer van hetzelf de' zijn, maar zich onderscheiden en een cultuur- en kunstminnend publiek aantrekken", schrijft het college van B en W. Daarbij wordt gedacht aan galeries, sieradenwin- kels, kunst- en antiekwinkels. Als deze 'kwalitatieve verbetering' van dit gebied aan de orde is, dan willen B en W bekijken of het cen trumgebied ook kan worden uitge breid met de Badstraat. vakmutsen en een pistool. Justitie gaat ervan uit dat ze die dag wil den toeslaan. Raadsman J. Wou ters zei dat zijn cliënt, een Vlissin- ger (29), dat niet van plan was. Hij wees erop dat hij die dag roze kle ren droeg. „Dat zijn geen kleren die een overvaller draagt." De rechtbank was niet onder de in druk van het argument van Wou ters en besliste dat allen in de cel hun strafzaak moeten afwachten. „7, door Maurits Sep MIDDELBURG - De Nederlandse Kampeerauto Club heeft Middel burg uitgeroepen tot de op twee na beste gemeente voor kampeer auto's. Alleen Gouda (winnaar) en Huizen zijn nog vriendelijker voor campers. Middelburg heeft de derde plaats vooral te danken aan de snelheid waarmee zij vorig jaar aparte plaat sen voor kampeerauto's heeft ge maakt, zegt voorzitter Willem Hel wegen van de NKC. „In drie we ken tijd zijn drie extra camper plaatsen gemaakt langs de Kanaal- weg. Ik moet bekennen: we doen er in sommige gemeenten ook wel eens drie jaar over." De camperclub is ook erg blij met de vijf andere camperplaatsen op het parkeerterrein op het Hof van Tange. „Die liggen namelijk dicht bij het centrum van de stad en daar willen de mensen toch naar toe." Om hoger te eindigen op de rang lijst moet Middelburg vooral meer camperplaatsen maken, zegt Hel wegen. „Het volume is nog wat klein. Eigenlijk heb je er twintig tot vijfentwintig nodig." Binnen Zeeland zorgt Middelburg ook voor een positief geluid over kampeerauto's, vindt Helwegen. „In Zeeland zijn ook tegenkrach ten. Bijvoorbeeld vanuit campings, die vinden dat campers op een camping thuishoren. Middelburg heeft dus echt zijn nek uitgesto ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18