Zeeland PZCIr 'Overvallen zijn impuls' Goed voorbereid WALCHEREN 20 en 21 18 en 19 Bordenbos miljoen Zeelandbrug nacht afgesloten almanak Vrijdag 7 januari 2011 Ondernemers Vlissingen en Vrouwenpolder spelen in op dna-project Domburg is toe aan meer ruimte voor winkels en horeca Tip? walcheren@pzc.nl OVERVALLEN Politie Zeeland vermoedt geen bende door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Ook al is het aantal wo ningovervallen in Zeeland, met name op Walcheren, afgelopen jaren enorm toege nomen, de recherche gaat er niet vanuit dat daar een bende achter zit. Het is een landelijke trend, stelt de poli tie, en veel overeenkomsten tussen de af zonderlijke gevallen zijn er niet. Sterker nog: „Het lijkt er juist op dat het veel im- pulsovervallen zijn", zegt politievoorlich- ter Mireille Aalders. „Overvallers lopen voorbij een huis waar bewoners in een soort etalage zitten, met gordijnen open, veel verlichting en een laptop op tafel, en slaan dan toe. De gelegenheid maakt soms de dief." Daarom raadt de politie 'een gezonde do sis achterdocht' aan. Aalders: „En als het je dan toch overkomt, werk de overvaller niet tegen. Beter kun je je energie beste den aan het onthouden van een signale ment of kenteken." In Zeeland is het aantal woningoverval len in drie jaar tijd bijna verdrievoudigd. Vandaar dat de politie een speciaal over vallenteam heeft samengesteld. Dat telt tien en binnenkort zelfs twaalf recher cheurs. Op verzoek van dat team hebben agenten gisteren getuigenonderzoek ver richt in Arnemuiden, waar de meest re cente overval is gepleegd. Dat onderzoek vond in de namiddag plaats in de trein van Middelburg naar Arnemuiden, rond het tijdstip dat de vermoedelijke daders daar dinsdag zouden zijn gesignaleerd. Volgens eerste bevindingen van de poli tie zijn die daar te voet terechtgekomen, anderhalf uur nadat ze de woning aan de Verlengde Weg naar Veere hebben over vallen. In die tijd hebben ze zesenhalve kilometer afgelegd: vanaf de woning in zuidelijke richting langs het Veerse Meer, tot aan de jachthaven van Oranjeplaat. Van daaruit is het tweetal vermoedelijk richting de Steigerweg gelopen. Jl. III plaats overval VEERSE MEER y Kleverskerke Route overvallers Jachthaven Oranjeplaat Arné'muiden Willem Adriaansens erksepa SEROOSKERKE - Naast de bergen oud asfalt en andere 'restma teriaal' van de wegenbouwers is een opmerkelijk bos uit de grond geschoten langs de Gapingseweg bij Serooskerke. Het zijn de verkeers- en omleidings- en straatnaamborden die (voorlopig) overbodig zijn geworden door de aanleg van de nieuwe N57 die van Nieuw- en Sint Joosland via Middelburg, Serooskerke en Vrouwenpolder naar de Veersedam leidt. pagina 18 en 19: Rotonde Serooskerke begin en het einde mmsmsmm GOES - De Zeelandbrug zal in de nacht van maandag 10 op dinsdag u januari 2011 afgesloten zijn voor al het wegverkeer. Van midder nacht tot ongeveer 5.00 uur in de ochtend is de brug wegens werk zaamheden niet toegankelijk voor verkeer. Tijdens de nachtstremming wor den werkzaamheden aan de tra jectcontrole uitgevoerd en als de weersomstandigheden het toela ten wordt de brug ook gereinigd. Tip? redactie@pzc.nl Langzaam maar zeker heeft de regen de vuilwitte sneeuwresten doen weg smelten. Maar het dikke winterkleed dat er lag, ligt nog vers in het geheugen van die Zierikzeeënaar die met enige afschuw terugdenkt aan natte sneeuw-broekspijpen, bijna-valpartij- en en angstwekkend wegglijdende automobielen. En gebrek aan 'materiaal om die gladheid te bestrijden. De pekel is dan wel van de auto ge wassen en het platte dak bevrijd van dikke sneeuwlost, Koning Winter is nog niet uitgeregeerd, zo redeneert de man. Dus is onder meer de huishoudelijke zoutvoorraad aangevuld. De nieuw ste aanwinst staat pontificaal glim mend in de weg in de hal: een heuse sneeuwschuiver. De man is nu echt klaar voor de win ter...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17