binnenland 15 Ophef om 'caviapolitie' Voordeelcruise Dubai... stipreiz< Twee kinderen overleden aan gevolgen Mexicaanse griep Mogelijk netwerk achter M. By j Br°£hureprijsv!a^^65oTl jgr nu met 40% korting 1 Last-minute! woensdag 5 januari 2011 REGEERAKKOORD Oppositie: liever aanpak porno en vrouwenhandel Het plan om vijfhonderd 'animal cops' te introduce ren, blijft de gemoederen be zig houden. Van suggesties voor een andere inzet tot grappen. De dierenpolitie, alias de 'caviapolitie', alias de 'puppypolitie', blijft het kabinet achtervol gen. De oppositie laat geen gele genheid voorbij gaan om alterna tieve bestemmingen te bedenken voor de vijfhonderd 'animal cops', een idee van PW'er Dion Graus. D66 opperde al om de dierenpoli tie in te zetten voor de bescher ming van gebedshuizen die last hebben van vandalisme. Groen links diende een motie in om een deel van de beoogde 'animal cops' te gebruiken voor het bestrijden van kinderporno. Toen de PW sprak over de noodzaak van een militaire interventie in Iran was het antwoord: „Dat moet de die renpolitie dan maar doen." De grappen lopen uiteen van flauw tot melig. In het satirische programma Koefnoen kreeg een 'animal cop' instructies van 'hoofd commissaris' Graus om vooral op te komen voor 'Nederlandse die ren'. Zo zou de huismus voortdu rend lastig gevallen worden door 'exotische schreeuwers' als de hals bandparkiet. Het kabinet mag op last van gedoogpartner PW niet lacherig doen over de dierenpoli tie. Ministers wijzen er trouw op dat dierenmishandeling vaak een voorbode is van andere vormen van geweld - het hoofdargument van de PW. Toch lijkt de verdedi ging soms tegen heug en meug. Premier Rutte antwoordde in de Eerste Kamer lacherig op de vraag of de eenheid zich gaat richten op kleine of op grote dieren. „Ik ben premier van alle dieren." De serieu ze kritiek dat de introductie van de dierenpolitie ten koste gaat van belangrijke thema's, zoals vrou wenhandel en kinderporno, leeft ook bij coalitiepartijen. Zo wil WD-Kamerlid Jeanine Hen- nis-Plasschaert dat de animal cops 'multi-inzetbaar' zijn. „We hebben nu eenmaal een beperkte politieca paciteit", zegt de WD'er. De PW zal dat nooit toestaan, laat Dion Graus weten. „Er komen vijfhon derd animal cops en niet één min der. En ze gaan zich exclusief met dierenwelzijn bezig houden. Zo staat het in het regeerakkoord. Ik accepteer niet dat daar aan wordt getornd. Ik sterf nog liever." zie onze website:binnenland Fragment Koefnoen: een ani-* mal cop krijgt instructies. De politie was op het spoor gezet door een uitzending van een regio nale omroep. Bij de man thuis werd niets gevonden, maar na een tip wer den de dieren bij de vishandel ge vonden. foto Politie Limburg/ANP NIJMEGEN - In de regio Nijmegen zijn eind december twee kinderen overleden door het griepvirus HiNi, beter bekend als de Mexi caanse griep. Dat meldde de GGD Regio Nijmegen gisteren. De kinderen stierven tussen 20 en 27 december aan het virus. Vol gens de GGD lijkt er vooralsnog geen verband tussen de twee sterf gevallen. Een van de twee kinde ren zou een kleuter zijn. De GGD heeft inmiddels voorlichting gege ven op scholen en kinderopvang centra over de griep. Dat heeft niet tot verontruste reacties geleid, al dus een woordvoerster. De gezondheidsdienst in Nijme gen zegt dat ouderen en kinderen met ernstige griepverschijnselen er goed aan doen naar de huisarts te gaan. Symptomen zijn onder meer kortademigheid of snelle verslech tering van de gezondheid. Zwange re vrouwen en mensen met een chronische ziekte lopen extra risi co. De GGD roept ook op de huis arts te raadplegen als kinderen jon ger dan twee jaar met griepklach- ten kampen. Het komt weinig voor dat gezonde mensen overlij den aan de gevolgen van griep, stelt de GGD. Doorgaans is het ver loop van de griep mild en is de pa tiënt na een week weer beter. De Mexicaanse griep dook voor het eerst op in maart 2009 in Mexico. In juni van dat jaar constateerde de Wereldgezondheidsorganisatie WHO dat er sprake was van een pandemie. Volgens het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu zijn er geen aanwijzingen dat de Mexicaanse griep aan een 'co meback' bezig is. AMSTERDAM - Het Korps landelijke politiediensten '(KLPD) is begon nen met een opsporingsonder zoek naar een mogelijk internatio naal netwerk achter verdachte Ro bert M. in de Amsterdamse zeden zaak. Dat maakte het KLPD giste ren bekend. Het korps werkt met een team van twintig man aan de zaak. Het on derzoekt of er sprake is van een netwerk dat zich bezighoudt met het produceren en verspreiden van kinderporno. Het onderzoeks team is verder nog steeds bezig met het ontcijferen van de data van de 27-jarige verdachte in de ze denzaak. Robert M. heeft tijdens zijn verhoren zelf de wachtwoor den voor zijn computer verstrekt. De computer was moeilijk te ont grendelen omdat M. zeer waar schijnlijk het Amerikaanse versleu- telprogramma TrueCrypt gebruik te. Dit gratis te downloaden pro gramma is zeer moeilijk-te kraken. M. wordt ervan verdacht tientallen kinderen te hebben misbruikt. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Pri; 1 boek online of bel 1 1 1 1 020 - 66 22 222 'ggnfl ("jv zen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5