2ol zeeland Kenniscampus 'Ik heb heimwee naar in de ijskast pï Tweede exploitant voor Music Hall KOEGORSPOLDER Andere prioriteiten REMIGRATIE Marokkaan Mohammed Mouradi keerde twee jaar geleden Geld voor KiKa Veere waakt over Moluks monument Auto in Axel blijkt niet gestolen te zijn, maar door politie weggesleept Rechter sust boze cafébaas bij carnavalsgrap woensdag 5 januari 2011 door Eugène Verstraeten terneuzen - Het plan voor een grootschalige kenniscampus in de Koegorspolder bij Terneuzen gaat voorlopig in de ijskast. De ontwik keling van een sportcampus met een sportstadion is ook van de baan. De kenniscampus, een technische variant op de Roosevelt Academy in Middelburg, zou gestalte krijgen bij het in aanbouw zijnde voorlich- tings- en trainingscentrum Bioba- se Europe. Dow Benelux en het ROC Westerschelde wilden als gangmaker fungeren. „Maar inmid dels hebben ontwikkelingen en de economische crisis geleid tot ande re inzichten", zegt burgemeester Jan Lonink. „Dow wil op dit mo ment prioriteit geven aan het Maintenance en Value park. Het ROC zit in een fase van heroverwe ging in verband met de fusie met ROC Zeeland. Dus is het nu niet zo'n goed moment om over een grootschalige kenniscampus te pra ten." De gemeente neemt een te rughoudende houding aan en fo cust voorlopig op een stapsgewijze uitbouw van activiteiten in en rondom Biobase. Lonink: „Met dat instituur krijgen we natuurlijk al MEEST GELEZEN 1. Nuis: 'minder klagen, meer.....' 2. Kramers mijden Scherpenisse. 3. Genieten van Maartenshof STUUR UW TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto goes - Leerlingen van Mytylschool de Sprienke in Goes hebben 1095 euro opgehaald voor stichting Ki Ka. De leerlingen hebben vanaf de herfstvakantie tot kerstochtend on der meer geld gespaard en kerst kaarten verkocht. een kenniscentrum in onze ge meente." Burgemeester en wethouders heb ben ook besloten geen initiatieven meer te nemen of te ondersteu nen voor de ontwikkeling van een sportcampus en een sportstadion. Ook daarbij zou het ROC een be langrijke partner zijn. Het oplei dingscentrum heeft echter plan nen om de sportopleiding samen met sportschool Body Line onder te brengen bij het sportcentrum Vliegende Vaart. Wethouder Pim Broekhuysen (sport): „Dat zou op zich een ont wikkeling zijn die ik toejuich, want de sportopleiding heeft daar alle benodigde faciliteiten bij de hand. Maar als dat plan doorgaat, hoeven we niet meer over een sportcampus in de Koegorspolder te praten." Een daar te bouwen sta dion zou onderdak kunnen bie den aan HSV Hoek die huist in een verouderde accommodatie. Broekhuysen: „Nu duidelijk is dat zo'n stadion zeker de eerste vijf jaar geen optie is, kunnen we met Hoek gaan praten." Omdat Hoek van alle Zeeuwse voetbalclubs op het hoogste niveau speelt, vindt Terneuzen dat ook de provincie een steentje moet bijdragen aan een oplossing. door Henk Postma middelburg - De gemeente Veere krijgt het Moluks monument in ei gendom dat op zi maart wordt onthuld op de zeedijk van Westka- pelle. Dat betekent dat de gemeen te ook het onderhoud voor reke ning neemt. Zodra de Middelburgse kunstena res Trinette Ledelay het monu ment oplevert, is Veere 'verant woordelijk voor beschadiging of te nietgaan van het monument'. Het provinciebestuur, dat opdracht gaf tot de vervaardiging van het ge denkteken, heeft dit alsnog laten vastleggen in een overeenkomst met de gemeente Veere. In het ge denkteken worden resten ver werkt van het voormalig Moluks woonoord in Westkapelle. Het gaat om overblijfselen van de ba rakken die vorig jaar zijn gesloopt. axel - Bewoners van de Van Hale wijnstraat in Axel moeten maan dagochtend de schrik van hun le ven hebben gehad. Hun vrij nieu we zwarte Opel Insignia was weg. Ze besloten direct aangifte te doen. De politie meldde de auto diefstal maandagavond in een kort persbericht. Gisteren kwam daar een persbericht achteraan, dat de auto toch niet gestolen was. De po litie had de wagen namelijk zelf la ten wegslepen, omdat die bij een aanrijding aan de voorzijde bescha digd was en er vloeistof uit de au to op de weg liep. Uit voorzorg is de auto daarom weggehaald, zon der de slapende bewoners te infor meren. De wagen moet aangere den zijn door een tot nu toe onbe kend voertuig. Bij de dienstdoen de agent was dit niet bekend. door Theo Giele Wilders? De PW? Ach, weet je, als iemand in de po litiek naar bo ven wil dan geeft hij de buitenlanders de schuld. Maar als zo iemand een maal de baas is, dan hoor je hem er niet meer over." Mohammed Mouradi kan zich niet opwinden over het debat over mi granten in Nederland. Sinds 2008 woont hij weer rn zijn geboorte land Marokko. Het kille klimaat in Nederland was voor hem de reden om terug te gaan. Letterlijk het kille klimaat, de kou, want met politiek had zijn ver trek na veertig jaar Nederland niets te maken. „Reuma", legt Mouradi uit. „Marok ko is toch een beetje warmer dan Nederland, dus dat helpt. Het had ook niets met heimwee te maken. Ik heb nu eerder heimwee naar Middelburg." De nu 74-jarige Mouradi woonde bijna vier decennia in de Zeeuwse hoofdstad. In 1966 ging hij weg uit Marokko. „Niet omdat er in Marok ko zelf geen werk was. Maar als je daar vijftig euro verdient en je kan in Europa honderdvijftig euro ver- Mohammed Mouradi met zijn vrouw Clivia, even terug in Middelburg. door Theo Giele middelburg - Om de Music Hall op het ZEP in Middelburg ook overdag gevuld te krijgen, zijn ge sprekken gaande met een tweede exploitant naast Theater BV uit Terneuzen: Die tweede uitbater zou vooral moeten zorgen voor de invulling overdag. Nadat de gemeenteraad vorige maand twee ton beschikbaar stel de voor de 'afbouw' van het ZEP is wethouder Johan Aalberts 'con stant' in gesprek met de eigenaar en exploitanten van het bedrijven terrein in de Mortiere. Theater BV, die al het Scheldetheater in Terneu zen exploiteert, zou ook voor de programmering van de Middel burgse Stadsschouwburg én de Mu sic Hall op ZEP gaan zorgen. „De Music Hall zou overdag nog te wei nig benut worden. Daarom is ge zocht naar een tweede exploitant die de hal kan benutten voor het organiseren van bijvoorbeeld een mosselfeest, ijsbaan of een fair." Wie de beoogde tweede exploi tant is, kan Aalberts nog niet zeg gen. Wel zegt hij dat het streven is de Music Hall nog voor de zomer vakantie te openen. De gemeente gaat zelf komend voorjaar de weg naar het ZEP van een definitieve asfaltlaag voorzien. HULST - Een Hulster cafébaas moet het voor lief nemen dat hij in 2009 in de catnavalskrant van stichting De Vossen door een collega op de korrel is genomen. De Middelburg se rechtbank vonniste onlangs dat de collega vrijuit gaat. De cafébaas moet de proceskosten van zijn col lega betalen: 1.082 euro. In de car navalskrant van De Vossen stond in 2009 een advertentie waarin de cafébaas en zijn kroeg werden ge hekeld. De cafébaas eiste 5.000 eu ro vergoeding voor aantasting in zijn goede naam. De tekst was be ledigend, beaamde de rechter, maar het is 'aannemelijk dat lezers dit met een korreltje hebben geno men', stelt de rechtbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54