zeeland 119 moesten het weer ontgelden Loterij om bolletjestrui van Rooks voor Zeeuwse teams Alpe d'HuZes Borsele wil 50.000 euro vorderen van kwekerij Benzinedief (49) blijkt veelpleger bij huiszoeking Links: opgeblazen prullenbak bij de Kloetingseschool. Rechts: zakjesau tomaat voor hondenpoep in de Goe- se Polder is verwijderd nadat de bak uit elkaar was geknald. woensdag 5 januari 2011 B In Kortgene brandde een glasbak tot de grond toe af. foto's Ronald den Dekker VLISSINGEN - Een 49-jarige man uit de gemeente Veere die werd aange houden voor bezinediefstal bleek bij nader inzien heel veel meer op zijn geweten te hebben. Bij een huiszoeking op zijn huisa dres werden een gestolen fiets en een gestolen aanhangwagen aange troffen. De politie kwam de man op het spoor nadat hij zaterdaga vond voor ongeveer 40 euro had getankt aan de Sloeweg in Vlissin- gen en zonder te betalen was weg gereden. Agenten zagen later de au to op de Bonedijkestraat in Vlissin- gen rijden en hielden de man aan. Bij controle bleek dat de auto niet gekeurd en niet verzekerd. De man wordt vandaag voorgeleid. door Claudia Sondervan KRABBENDIJKE - De bolletjestrui van de winnaar van het bergklasse- ment in de Tour van t988, Steven Rooks, is de hoofdprijs van de lote rij die Trimclub De Trappers uit Krabbendijke houdt op woensdag 19 januari. Een tweede trofee is het tricot van meervoudig Nederlands kam pioen wegrennen, Koos Moeren hout. De loterij is ten bate van de sponsortocht Alpe d'HuZes op 9 juni dit jaar. Vanuit TC de Trap pers gaan veertien renners probe ren om de berg uit het Tourpar- cours in totaal vijftig keer te be klimmen, ad duizend euro de man per keer. Dan zouden de teams Al pe d'HuZes 1 en 2 vijftigduizend euro kunnen schenken aan KWF Kankerbestrijding. Woensdag 19 januari worden de twee teams voorgesteld in het dorpshuis te Kruiningen door meervoudig deelnemer aan de ac tie Rudy de Klerk.'De Belgische te levisiecommentator José de Cau- wer en Steven Rooks zijn te gast op de avond, die duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Teamleider van Alpe d'HuZes 1 Adriaan van Zijp draagt al 2,5 jaar een rood bandje om zijn pols met het motto: Opgeven is geen optie. Dat motto van de Alpe d'HuZes-actie geldt kankerpatiën ten en dat geldt hemzelf, als hij straks zes keer naar boven rijdt. „Er zijn zes a zeven leden die de klim zes keer willen maken. Eén ie mand rijdt zelfs zeven keer. Hij ver telde dat hij afgelopen jaar zeven mensen heeft zien ondergaan aan kanker." Elke deelnemer heeft zijn eigen mensen voor ogen bij het rij den van de tocht - 14 kilometer omhoog, met een hoogteverschil van 1100 meter. Van Zijp draagt zijn beklimming op aan Patrick, de 27-jarige zoon van een vriend. „Vorig jaar 9 juni kreeg hij de diag nose. In december moesten we hem vaarwel zeggen." door Lilian Dominicus KWADENDAMME - De gemeente Borsele wil ruim 50.000 euro aan dwangsommen en proceskosten vorderen bij kwekerij Het Groene Weegje in Kwadendamme. Dat meldt de gemeente in een persbericht naar aanleiding van de uitspraak van de Hoge Raad van 24 december. Die heeft de gemeen te na een tien jaar lang durend sle pend conflict in het gelijk gesteld. Volgens de gemeente staan sinds 1996 illegale bouwwerken op het terrein van de kwekerij. Daarvoor zou geen vergunning zijn aange vraagd. In 2001 werd een dwang som opgelegd om de gebouwen te laten verwijderen. Naast het invor deren van de dwangsom en de pro ceskosten zal de gemeente met de kwekerij in gesprek gaan over 'het alsnog laten verwijderen van de il legaal gebouwde bouwwerken', al dus de gemeente. Wim Wevers van kwekerij Het Groene Weegje laat in een reactie weten de uitspraak eerst te willen lezen en te overleggen met de ad vocaat. Wel zegt hij het er niet bij te laten zitten. „Weliswaar zijn we in Nederland voor wat betreft de dwangsom uitgeprocedeerd, maar dit vonnis leidt er toe dat wij deze maand nog een klacht zullen voor leggen aan het Europese Hof voor de Rechten van de mens in Straats burg wegens schending van men senrechten door de gemeente Bor sele en de Staat der Nederlanden. Ook langs andere weg zullen wij verder procederen", stelt hij. Volgens Wevers heeft de kwekerij de cassatiezaak enkel en alleen ver loren 'omdat wij in 2001 verzuimd hadden tijdig beroep in te stellen tegen de oorspronkelijke dwang sombeschikking van Borsele'. „De ze zaak is door de rechtbank en de Hoge Raad niet inhoudelijk behan deld. Met andere woorden: er is door rechtbank en Hoge Raad blin delings uitgegaan van aanname van de juistheid van het besluit van Borsele uit 2001 zonder enige inhoudelijke behandeling", aldus Wevers. Eerder liet hij aan deze krant weten dat de schuur en de vergroting daarvan wel degelijk met een bouwvergunning zijn neergezet. In 1996, 2004 en 2006 zijn die aangevraagd. Het was juist de gemeente die op geen van deze aanvragen binnen de wettelijke ter mijn een besluit heeft genomen. Kijk op: www.pzc.nl/wellness

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53