PZC 1x7 VOF zet bouw Goese Schans door Nieuws BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 WONINGBOUW Ontwikkelaars willen vooruitlopend op nieuw bestemmingsplan toch eerste huizen bouwen Bouw tunnel begonnen Fietsenstallingen bij stations uitgebreid Subsidie voor aanleg parlevinkerspad almanak Tip? redactie@pzc.nl Verkeerslichten werken weer Vooral de vuilnisbakken moesten het weer ontgelden Woensdag 5 januari 2011 Marokkaan heeft: na remigratie heimwee naar Middelburg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Hoewel er geen geldig be stemmingsplan ligt, is Ontwikke lingsmaatschappij Goese Schans VOF toch van plan de eerste 37 stadswoningen te bouwen, en mo gelijk ook 32 huurappartementen. Voor de woningen beschikt de combinatie over een bouwvergun ning, voor de appartementen loopt de bouwaanvraag. De Raad van State haalde in de cember een streep door het be stemmingsplan Goese Schans, om dat daarin de positie van betonbe drijf Haringman niet goed is gere geld, Bezwaren van omwonenden verklaarde de Raad van State onge grond. Niettemin loopt het woningbouw project een half tot een heel jaar vertraging op, omdat de bestem mingsplanprocedure moet worden overgedaan. De partners in het wo ningbouwproject - woningcorpora tie en de projectontwikkelaars Pro per Stok Heijmans en Van Garde- ren Dekker - kunnen voorlopig alleen zo'n 70 woningen bouwen aan de noordrand van de Goese Schans, omdat ze daarvoor be schikken over een geldige bouw vergunning (voor de stadswonin gen) of die binnenkort verwach ten (voor de huurappartementen). Nieuwe bouwaanvragen zullen worden afgewezen bij gebrek aan een bestemmingsplan. De ontwikkelingscombinatie had ook kunnen wachten met bouwen totdat er wel een geldig bestem mingsplan is, om zo het risico te vermijden dat er straks een groep je mensen een tijd lang geïsoleerd op een kale vlakte woont. Volgens RWS-directeur Maarten Sas, woordvoerder van de ontwik kelingscombinatie Goese Schans VOF, is er weinig keus. „Er is geen weg terug. We moeten beginnen om kopers niet teleur te stellen. Te gen de tijd dat die woningen wor den opgeleverd, hopen we dat er wel een goedgekeurd bestemmings plan is en dat we meteen kunnen doorbouwen." Sas denkt dat repa ratie van het bestemmingsplan eenvoudig is, omdat alleen een op lossing voor Haringman nodig is. „Andere bezwaren zijn door de Raad van State ongegrond ver klaard en zuilen in een nieuwe pro cedure vrijwel geen kans maken." De Goese raadscommissie praat 27 januari over de kwestie. De Goese Schans behelst de transformatie van het havengebied tot woon wijk. KAPELLE - Deze graafmachine zou op het eer- wegbeheerder ProRail is deze week officieel zullen straks damwanden worden aange- maart 2012 moet de tunnel gereed zijn. De ste gezicht om het even wat aan het doen kun- met die klus begonnen. bracht, waarvan omwonenden geluidshinder aanleg kost miljoenen euro's, waarvan Kapelle nen zijn, maar in dit geval zijn het voorberei- De onderdoorgang voor fietsers en voetgan- kunnen ondervinden. In het weekend van 21 er drie betaalt. Ook de provincie en het Rijk dende werkzaamheden voor de aanleg van gers zal de woonwijk Zuidhoek (achtergrond) en 22 mei wordt het tunneldek ingeschoven, dragen bij aan het project, een tunnel onder het spoor in Kapelle. Spoor- verbinden met het centrum van Kapelle. Er er is dan geen treinverkeer mogelijk. Eind foto Ronald den Dekker sr**** inwmii inw»» iu—mhiin» h«mwh»iii—iibii«ii—in—ii i— KRUININGEN HANSWEERT De onbewaakte fietsenstallingen bij de Reimerswaalse NS-stations zijn uitgebreid. Station Kruinin- gen-Yerseke heeft nu 192 plekken, Krabbendijke 56 en Rilland-Bath 160. Volgens de gemeente voorziet de uitbreiding in een behoefte. De kosten worden gedeeld door de gemeente en de provincie (beide een kwart) en door spoorwegbe heerder ProRail, die de helft be taalt. De dorpsraad Hansweert krijgt van de gemeente Reimerswaal een sub sidie van 2000 euro voor de ont wikkeling van een historische wan delroute door Hansweert. In sa menwerking met de Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil de dorpsraad een 'parlevinkerspad' aanleggen. Parlevinkers waren on dernemers die met hun waar langs de schepen leurden. Het idee ont stond begin vorig jaar. De route moet er op korte termijn zijn. GOES De verkeerslichten bij de spoor wegovergang Buys Ballotstraat /Patijnweg in Goes werken weer. Maandag raakten ze buiten wer king toen een aannemer een kabel beschadigde. Energiebedrijf Delta laat in de buurt van het kruispunt momenteel kabels vervangen. De gemeente trommelde verkeersre gelaars op om het verkeer in goede banen te leiden. De schade is giste ren hersteld, zodat de verkeerslich ten 's morgens weer werkten. Twitter. Door de één verguisd, door de ander verafgood. Dat eerste door de niet-twitteraars, dat laatste door- juist. Maar eerlijk is eerlijk, heel soms wordt er wel eens iets nieuws waardigs de wereld ingeslingerd via de korte berichtenservice op internet. Dat is dan weer handig voor de jour nalisten onderons. Er zijn ook jour nalisten die zelf twitter en. Regel één is dan natuurlijk dat je geen nieuws weggeeft via Twitter, al was het maar uit concurrentieoverwegingen. Maar sommigen schijnen dat princi pe nog niet helemaal te begrijpen. Zo twitterde de verslaggever van die regionale omroep onlangs dat onver laten hadden gepoogd de pinauto maat in zijn dorp op te blazen. Dat was voor de redacteur van deze krant reden om meteen in actie te ko men. Wat leidde tot een volgende tweet van de omroep-journalist: 'Hé, het staat nu ook op de PZC-site!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51