TO©S 41 binnenland MKB in actie tegen misleidende website Politie stuurt minder jongeren naar Halt Overvallen aan huis: 'Vertrouw niet iedere postbode of melkboer' Minder bezoekers voor dierentuinen Vier jaar cel geëist tegen 'Hyvespooier' PAUL KUSTERS Zeehondjes in koelcel woensdag 5 januari 2011 DEN HAAG - MKB-Nederland on derneemt stappen tegen de websi te bedrijvengidsonline.nl. Volgens de ondernemersorganisatie zou den advertentieverkopers van de website ondernemers misleiden. Dat heeft MKB-Nederland giste ren bekendgemaakt. Zowel bij MKB-Nederland als bij het Steunpunt Acquisitiefraude ko men de laatste tijd klachten bin- nen van ondernemers die zich mis leid en bedrogen voelen door ad vertentieverkopers van bedrijven- gidsonline.nl, een internetgids van Infosite BV en Website Services BV. Ondernemers zouden telefonisch worden misleid. Zij krijgen per fax een overeenkomst voorgeschoteld die qua inhoud niet zou overeen komen met de telefonische infor matie. MKB-Nederland heeft Info site BV en Website Services BV ge sommeerd daarmee te stoppen en gedupeerden schadeloos te stellen. Als beide bedrijven daar voor 8 ja nuari niet op reageren, brengt MKB-Nederland de zaak voor de civiele rechter. De ondernemersor ganisatie roept gedupeerde onder nemers op zich te melden op de website ikbenmisleid.nl. MKB-Ne derland wil op die manier zo veel mogelijk ondernemers bij elkaar brengen om een juridische proce dure te beginnen. Voor onderne mers zijn daaraan geen kosten ver bonden. Volgens Website Services BV klopt er niets van de beschuldi gingen. „Er is geen juridische rela tie met bedrijvengidsonline.nl en we hebben ook geen sommatie- brief ontvangen van MKB-Neder land", zei de advocaat van Websi tes Services BV. LEIDEN - De politie heeft in de pe riode rond de jaarwisseling 1.766 jongeren die verkeerd omgingen met vuurwerk, doorverwezen naar Halt. Het zijn er fors minder dan de 2.299 van vorig jaar. Dat bleek gisteren uit een inventa risatie van Halt Nederland, de lan delijke organisatie van de Haltbu reaus. Jongeren tussen de twaalf en acht tien jaar kunnen doorverwezen worden naar Halt door opsporings ambtenaren. De algemene taak van Halt is het voorkomen en be strijden van jeugdcriminaliteit. Verreweg de meeste doorverwij zingen (73 procent) waren voor het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijd en 20 procent wegens illegaal vuurwerk. In die laatste categorie zit wel een opval lende stijging. In 2009 ging 14 pro cent van het aantal doorverwijzin gen hierover. De Haltbureaus kre gen bij vuurwerkzaken vrijwel al leen jongens te zien. Redenen voor doorverwijzing zijn verder onder meer het veroorza ken van overlast en vernieling. De Haltbureaus hebben het afgelopen jaar zwaar ingezet op het voorko men van problemen met het vuur werk. Ze zeggen met hun voorlich tingscampagne ongeveer 400.000 jongeren te hebben bereikt. AMSTERDAM Voor de dierentuinen in Nederland is 2010 een minder goed jaar ge weest Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse vereniging van Die rentuinen (NVD). De vijftien die rentuinen die aangesloten zijn bij de NVD, hebben ongeveer 9,8 mil joen bezoekers getrokken. Dat is 7 procent minder dan in 2009. ZUTPHEN Tien meisjes, van wie vijf minder jarig, zou een 19-jarige Apeldoor- ner via Hyves en MSN hebben ge ronseld om voor hem de prostitu tie in te gaan. Justitie eiste gisteren vier jaar gevangenisstraf. De man wordt ervan beschuldigd dat hij de vrouwen met geweld bedreigde, als ze niet deden wat hij zei. VENLO - Twee zeehondjes liggen in de koelruimte van een vishandel in Venlo. De eigenaar van de vishan del, een 47-jarige man, is gistermid dag door de politie aangehouden. Bezit van zeehonden is verboden. De dieren zijn naar een opvangadres gebracht. Wat de man met de zee hondjes wilde doen is niet bekend. DEN HAAG - Twee nepagenten trok ken de aandacht van een Haags ge zin door in de achtertuin een man te arresteren. Toen zij de achter deur openden om te kijken, storm den de 'toneelspelers' naar binnen en overmeesterden de bewoners. Vader, moeder en dochter werden vastgebonden en opgesloten in het toilet. De overvallers doorzoch ten de woning en namen een geld bedrag mee. „Dit is zeer ernstig", zegt een woordvoerder van de politie. „De ze overvallen met geweld grijpen erg in op het persoonlijk leven van de slachtoffers. Mensen voelen zich zelfs in hun privéomgeving niet meer veilig." Overal in Neder land worden meer woningen over vallen, terwijl het aantal overval len op postkantoren, taxi's en dro gisterijen afneemt. Vooral ouderen zijn erg kwetsbaar. In 2009 zijn 160 55-plussers thuis overvallen, halverwege 2010 stond de teller al op 93. De aanpak en het oplossen van overvallen en inbraken blijft daarom prioriteit voor de politie. Mensen hoeven niet bang thuis te zitten, maar ze zijn vaak nog te naïefj zegt een woordvoerder van het Centrum Crimininaliteitspre- ventie en Veiligheid (CCV). „Mensen wanen zich veilig in hun eigen huis, maar overvallers zijn steeds creatiever. Vertrouw niet meteen iedereen die zich voordoet als postbode of melkboer." Het CCV benadrukt dat mensen zich zelf beter moeten beschermen door er bij voorbeeld voor te zor gen dat de deur niet verder open gaat dan op een kier. „Het werkt preventief en het voorkomt dat een overvaller in de eerste secon den kan toeslaan." Ook het CCV merkt dat het geweld bij overval len steeds grover wordt. „Overvallers deinzen er niet meer voor terug om een paar flinke klap pen uit te delen. Een onachtzaam moment en ze zijn binnen. Zoiets voorkomen wordt dus steeds be langrijker." Korpschef Pim Miltenburg van het korps Midden-Gelderland zet extra rechercheurs in om het aan tal overvallen terug te dringen. „Te veel mensen worden overvallen. En we nemen het vooral hoog op omdat slachtoffers bang worden en psychische klachten krijgen", zegt een woordvoerder van het korps. „De impact van een overval is zo groot, daar moet wat aan ge beuren." Veiligheidstips Doe nooit zomaar de deur open. Een overvaller heeft maar een paar seconden nodig om binnen te komen. Een kierstandhouder zorgt ervoor dat iemand de deur niet zomaar open kan duwen. Zorg altijd dat je kunt zien wie voor de deur staat. Dat kan met be hulp van een spionnetje. Zorg er ook voor dat uw buitenverlichting in or de is. Laat nooit de deur open staan als u geld haalt voor een collectant. Leg een klein geldbedrag vlak bij de voor deur zodat u het huis niet in hoeft om geld te halen. Zet nooit lege dozen van een nieu we televisie prominent buiten. Vertel niet op Twitter waar u alle maal naartoe gaat. Pas op voor onaangekondigde mensen aan uw deur, ook als ze in uniform zijn. Deze mensen moeten zich altijd kunnen legitimeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4