20 zeelan Kenniscampus 'Ik heb heimwee naar in de ijskast Tweede exploitant voor Music Hall Provinciale subsidie voor landartproject mf *2gZE3ïïi KOEGORSPOLDER Andere prioriteiten REMIGRATIE Marokkaan Mohammed Mouradi keerde twee jaar geleden Bouw tunnel begonnen woensdag 5 januari 2011 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het plan voor een grootschalige kenniscampus in de Koegorspolder bij Terneuzen gaat voorlopig in de ijskast. De ontwik keling van een sportcampus met een sportstadion is ook van de baan. De kenniscampus, een technische variant op de Roosevelt Academy in Middelburg, zou gestalte krijgen bij het in aanbouw zijnde voorlich- tings- en trainingscentrum Bioba- se Europe. Dow Benelux en het ROC Westerschelde wilden als gangmaker fungeren. „Maar inmid dels hebben ontwikkelingen en de economische crisis geleid tot ande re inzichten", zegt burgemeester jan Lonink. „Dow wil op dit mo ment prioriteit geven aan het Maintenance en Value park. Het ROC zit in een fase van heroverwe ging in verband met de fusie met ROC Zeeland. Dus is het nu niet zo n goed moment om over een grootschalige kenniscampus te pra ten." De gemeente neemt een te rughoudende houding aan en fo cust voorlopig op een stapsgewijze uitbouw van activiteiten in en rondom Biobase. Lonink: „Met dat instituur krijgen we natuurlijk al een kenniscentrum in onze ge meente." Burgemeester en wethouders heb ben ook besloten geen initiatieven meer te nemen of te ondersteu nen voor de ontwikkeling van een sportcampus en een sportstadion. Ook daarbij zou het ROC een be langrijke partner zijn. Het oplei dingscentrum heeft echter plan nen om de sportopleiding samen met sportschool Body Line onder te brengen bij het sportcentrum Vliegende Vaart. Wethouder Pim Broekhuysen (sport): „Dat zou op zich een ont wikkeling zijn die ik toejuich, want de sportopleiding heeft daar alle benodigde faciliteiten bij de hand. Maar als dat plan doorgaat, hoeven we niet meer over een sportcampus in de Koegorspolder te praten." Een daar te bouwen sta dion zou onderdak kunnen bie den aan HSV Hoek die huist in een verouderde accommodatie. Broekhuysen: „Nu duidelijk is dat zo'n stadion zeker de eerste vijf jaar geen optie is, kunnen we met Hoek gaan praten." Omdat Hoek van alle Zeeuwse voetbalclubs op het hoogste niveau speelt, vindt Terneuzen dat ook de provincie een steentje moet bijdragen aan een oplossing. door Theo Giele Wilders? De PW? Ach, weet je, als iemand in de po litiek naar bo ven wil dan geeft hij de buitenlanders de schuld. Maar als zo iemand een maal de baas is, dan hoor je hem er niet meer over." Mohammed Mouradi kan zich niet opwinden over het debat over mi granten in Nederland. Sinds 2008 woont hij weer in zijn geboorte land Marokko. Het kille klimaat in Nederland was voor hem de reden om terug te gaan. Letterlijk het kille klimaat, de kou, want met politiek had zijn ver trek na veertig jaar Nederland niets te maken. „Reuma", legt Mouradi uit. „Marok ko is toch een beetje warmer dan Nederland, dus dat helpt. Het had ook niets met heimwee te maken. Ik heb nu eerder heimwee naar Middelburg." De nu 74-jarige Mouradi woonde bijna vier decennia in de Zeeuwse hoofdstad. In 1966 ging hij weg uit Marokko. „Niet omdat er in Marok ko zelf geen werk was. Maar als je daar vijftig euro verdient en je kan in Europa honderdvijftig euro ver- door Theo Giele MIDDELBURG - Om de Music Hall op het ZEP in Middelburg ook overdag gevuld te krijgen, zijn ge sprekken gaande met een tweede exploitant naast Theater BV uit Terneuzen. Nadat de gemeenteraad vorige maand twee ton beschikbaar stel de voor de 'afbouw' van het ZEP is wethouder Johan Aalberts 'con stant' in gesprek met de eigenaar en exploitanten van het bedrijven- terrein in de Mortiere. Theater BV, die al het Scheldetheater in Terneu zen exploiteert, zou ook voor de programmering van de Middel burgse Stadsschouwburg én de Mu sic Hall op ZEP gaan zorgen, „De Music Hall zou overdag nog te wei nig benut worden. Daarom is ge zocht naar een tweede exploitant die de hal kan benutten voor het organiseren van bijvoorbeeld een mosselfeest, ijsbaan of een fair," Het streven is de Music Hall nog voor de zomervakantie te openen. Mohammed Mouradi met zijn vrouw Clivia, even terug in Middelburg. door Lilian Dominicus GREVELINGEN Lees de artikelen die verschenen zijn in de PZC over het Grevelingenmeer op www.pzc.nl/grevelingen MEEST GELEZEN 1Makelaar moet schade betalen 2. 'Geen garantstelling Renessetour 3. Nóro-virus in verpleeghuis TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl llllM 1111 iMmmjHiirm— WILHELMINADORP - De provincie heeft 25.000 euro toegezegd aan het Centrum Beeldende Kunst in Middelburg voor het landartpro ject in de Wilhelminapolder. Het project bestaat uit negen beelden die over de hele polder zullen wor den verspreid. Dat hebben gedeputeerde staten gisteren besloten. Directeur Kath- rin Ginsberg is verheugd over het nieuws. „Het heeft even op zich la ten wachten, want informeel had den ze in 2009 al hun steun toege zegd." De gemeente Goes had eerder al 50.000 euro aan het landschapspro ject beloofd. Het CBK wacht nu nog op toezeggingen van andere fondsen. In totaal is zo'n 450.000 euro nodig. Tijdens de viering van het 200-ja- rig bestaan van Koninklijke Maat schap De Wilhelminapolder in 2009 is door een jury unaniem voor het ontwerp van de Duitse kunstenaar Michael Beutler geko zen. De negen witte bollen, waar mee Beutler een spel met de hori zon en het hoogteverschil in de polder wil uitbeelden, zullen in en om de schuur bij hofstede Hon- gersdijk aan de Langweg in Wilhel- minadorp worden geplaatst. KAPELLE - Prorail is begonnen met de aanleg van een tunnel onder het spoor in Kapelle. De onderdoorgang voor fietsers en voetgangers zal de woonwijk Zuidhoek (achtergrond) verbinden met het centrum van Kapelle. In het weekeinde van 21 en 22 mei wordt het tunneldek ingeschoven. Daar door is er dan geen treinverkeer mogelijk. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46