zeeland 119 Ervaring Burgerschap weg dan zul je minder leren' knebuggyfnV0°r Lichte toename van verkeer op de ingetrokken N59 door problemen Vlaketunnel Vierdelige pubquiz eterij Salud van start Benzinedief aangehouden Trefpunt wordt 'leespunt' bibliotheek Champagne, Endrik en Jannekee in dorpshuis woensdag 5 januari 2011 S Bijzonder is dat kinderen tijdens de workshop zelf aan de slag kunnen in een rolstoel, inclusief vallen en opstaan. Zoiets heeft impact. Dit vergeten kinderen nooit meeraldus schooldirecteur Gerard Oele. Het is niet de eerste keer dat Scool on Wheels obs Duiveland aandoet De in steek van het project past bij de artikel-1 status van de school; waarbij bij zondere aandacht uitgaat naar verdraagzaamheid en antidiscriminatie. Kees-Jan van der Klooster (rechts) coacht leerlingen over de drempels. foto's Dirk-Jan Gjeltema renesse - De provincie Zeeland heeft de vergunning voor Kitebug- gyen op het Verklikkerstrand bij Nieuw-Haamstede ingetrokken. Er bestaan nog onduidelijkheden rond de eventuele negatieve effec ten van de kitebuggyers op de zee honden in het gebied en op de vo gels in de omringende natura 2000 gebieden. De provincie heeft dit besloten naar aanleiding van be zwaarschriften van de Natuur- en Vogelwacht en stichting Duinbe houd. Door de uitspraak blijft nu nog één kitesurfgebied over op Schouwen-Duiveland en dat is op de Brouwersdam. De gemeente be raadt zich nog op de uitspraak van de provincie Zeeland. door Joeri Wisse zierikzee - Het verkeer op Rijks weg N59 is sinds begin november vorig jaar met ongeveer tien pro cent toegenomen. De extra drukte wordt veroorzaakt doordat een deel van de automobilisten de weg tussen Zierikzee en het Hellegats plein verkiest boven de de A58 en de A17. Sinds begin november het wegdek bij de Vlaketunnel omhoog kwam, moet het verkeer daar over de vluchtstrook. Ook is de tunnel meerdere malen helemaal dicht ge weest. Om de doorstroming te be vorderen, heeft Rijkswaterstaat even voor de afslag Goes op de A58 een matrixbord geplaatst. Daarop wordt de voorspelde reis tijd tussen Goes en Rotterdam weergegeven. Het komt geregeld voor dat de reistijd route over de N256 (Deltaweg en Zeelandbrug) en de N59 gunstiger uitvalt dan de route over A58 en A17, via Bergen op Zoom en Roosendaal. De toename van tien procent is volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat gebaseerd op 'visu ele inspecties' van de weginspec- teurs. Zij constateren overigens dat de drukte inmiddels weer aan het afnemen is. Op de N59 laat Rijkswaterstaat ook continu exacte tellingen uit voeren, de resultaten hiervan wor den echter pas over drie maanden bekend. Dan is er ook onderscheid te maken tussen auto's en vracht wagens. Het extra verkeer levert geen files op. Wel merkt Rijkswaterstaat dat het drukker is geworden bij de stoplichten op de route. Daarbij gaat het vooral om de verkeerslich ten bij Oude Tonge. Zolang de Vlaketunnel nog niet volledig is opengesteld, laat Rijks waterstaat de borden die wijzen op de alternatieve route op de A58 staan. SCHARENDIJKE In eterij/tapperij Salud in Scharen- dijke wordt vrijdag 7 januari de eer ste pubquiz gehouden. Teams kun nen zich aanmelden om gedurende vier avonden hun kennis te testen. De strijd wordt ook nog gestreden op 28 januari, 11 februari en 4 maart. Aanvang 21.00 uur. Het eet café heeft meer activiteiten in pet to. Daarnaast zijn er foto's van Piet van der Klooster te zien van de bootreis in 1963 naar Lissabon vóór de Europacup halve finale tussen Benfica en Feyenoord. Meer info via www.eetcafesalud.nl VLISSINGEN Bij een huiszoeking bij een 49-jari- ge man uit de gemeente Veere zijn een gestolen fiets en een gestolen aanhangwagen aangetroffen. De po litie kwam de man op het spoor na dat hij zaterdagavond voor onge veer 40 euro had getankt aan de Sloeweg in Vlissingen en zonder te betalen was weggereden. Agenten zagen later de auto over de Bonedij- kestraat in Vlissingen rijden en hielden de man aan. Bij controle bleek dat de auto niet gekeurd en niet verzekerd was. STAD AAN 'T HARINGVLIET Het Trefpunt aan de Oranjelaan in Stad aan het Haringvliet is vanaf vandaag elke woensdagmiddag een Teespunt' van bibliotheek Zuid- Hollandse Delta. Een leespunt is een soort mini-bibliotheek en is be doeld als aanvulling op de bestaan de bibliotheekvestigingen. Lees- punten worden gerund door vrij willigers en zijn bedoeld voor kin deren tot 12 jaar en aan de kern ge bonden inwoners. Het leespunt is elke woensdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur open. DREISCHOR De champagne staat zaterdag klaar in het dorpshuis van Dreischor. De dorpsraad Dreischor nodigt alle in woners van het dorp uit met elkaar het glas te komen heffen op het nieuwe jaar. De gasten worden om 19.30 uur ontvangen met champagne en een openingswoord. Daarna wordt het toneel om 19.45 uur vrijgemaakt voor talentenjacht 'Dreischor's Got Talent'. Cabaretduo Endrik en Jan nekee treedt daarna op. Dat optre den begint om 20.30 uur. Kijk op: www.pzc.nl/wellness

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45