zeeland I.21 met jubileumviering Cafébaas Hulst verliest zaak over carnavalsstuk regioagenda Barrage brengt show in Ledel 'Leraren blijven altijd nodig. Ik ben ervan overtuigd dat ik na de Pabo snel als docent aan de slag kan.' woensdag 5 januari 2011 en Rein Leentfaar (vlnr) op een voor '500 jaar Bresjes' symbolisch zonnig Spuiplein. „Dat was moeilijker dan dat van de volwassenen." Helemaal niet, vindt mees ter Rein, opsteller van bei de taaltoetsen. „Zeker wel", weet-'amateur-speller' Suzan „want ik had minder fouten bij het dictee voor volwassen." Dat dictee voor volwassenen had ze 'behoorlijk goed' gemaakt, weet ook Rein zich te herinneren. „Ik niet, ik was laatste. En dat weet ie dereen ook nog", lacht Luciën. Dé jubileumkampioen van het af gelopen jaar was voor Boersma WOENSDAG 5 JANUARI 2011 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur; Biljarten, handwerken, schieting; 20.00 uur: Dames- gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; een onbekend echtpaar. „Ik ken ze niet, maar man en vrouw zijn echt bij alle activiteiten geweest. Aan het dictee deden ze niet mee, maar ze kwamen wel kijken. Fan tastisch vond ik het." Bewondering had het trio ook voor een klein wit hondje. Het beestje maakt deel uit van het en semble dat de Nachtwacht van Rembrandt uitbeeldt. Luciën: „En dat hondje kon echt stil zitten hoor, als een planke zo stief." Leentfaar, Van de Broecke en Boer sma genoten het afgelopen jubi leumjaar vooral als ze zagen dat an- Ter hoogte van Vremdieke, tussen Rozenlaan en Kreek, 19.00 uur: kerstboomverbran ding; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, aerobic; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fy- sio gym;13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; 14.30 uur: Nieuwjaarsre ceptie; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café, koffie drinken; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hamelink; KLOOSTERZANDE - WIG Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Filmmiddag; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur; Krant voorlezen; 13.30 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, bridge, biljarten, kaarten; SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten+ 19.30 uur: To neel; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sportcentrum de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 14.00-15.30 uur: Wakdui- ken tijdens vrijzwemmen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop papier creaties Steunpunt Terneuzen; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; door Harmen van der Werf HULST - Een Hulster cafébaas moet het voor lief nemen dat hij in 2009 in de carnavalskrant van stichting De Vossen door een collega op de korrel is genomen. De Middelburg se rechtbank vonniste onlangs dat de collega vrijuit gaat en dat de ca fébaas voor de proceskosten van zijn collega moet opdraaien, te we ten 1.082 euro. In de carnavalskrant van De Vos sen stond in 2009 een advertentie waarin de .cafébaas en zijn kroeg werden gehekeld. Het café zou een andere naam krijgen. Het komi sche duo Um et Um zou er optre den. En er werd een carnaval aan gekondigd 'tussen doomos en tra- vestiete'. De advertentie bleek ge plaatst door een collega die er grap pig mee dacht te zijn. Zo voelde de cafébaas dat echter niet. Hij,deed aangifte van belediging bij de poli tie, maar de zaak werd niet ernstig genoeg gevonden voor vervolging en geseponeerd. Er volgde nog een gesprek tussen beide heren en bur gemeester Jan-Frans Mulder, tij dens welk onderhoud zij elkaar de hand schudden. De cafébaas hand haafde toch zijn aangifte. De zaak is vorig jaar voor de civiele rechter in Middelburg alsnog behandeld. Onlangs kwam de uitspraak. De ca fébaas eiste 5.000 euro vergoeding voor immateriële schade (aantas ting in zijn goede naam) en 1.577 euro, omdat huurders van kamers boven zijn café vanwege 'de affai re' waren vertrokken. Hij is deels in het gelijk gesteld. De adverten tie kan als beledigend worden op gevat, aldus de rechter, maar de tekst heeft alles te maken met car naval. 'Het is aannemelijk dat le zers dit met een korreltje hebben genomen', stelt de rechtbank. Dat de cafébaas de advertentie niet 'als een vrolijke knipoog beziet, maakt dat niet anders'. OOSTBURC - Het internationale ge zelschap Barrage speelt komende vrijdag in het Ledeltheater in Oost burg. De jonge groep uit Canada, VS en Engeland staat garant voor spektakel. In een wervelende show brengen ze alle soorten mu ziek op viool, drum, basgitaar en gitaar. De groep brengt de nieuwe show Animado!, wat in het Spaans 'opzwepend' betekent. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 25 euro en zijn te bestellen via www.ledeltheater.nl of in het theater'zelf www.barrage.ca foto Mark Neelemans deren genoten: jong én/of oud. Het maken van een dansje bij een oud draaiorgel, kindertekeningen exposeren in Hooge Platen, een concert van Frank en Mirella, een korendag in de kerk of een groot feest in de tent, veel viel in de smaak bij een groot of kleiner pu bliek. De Stichting 500 jaar Bresjes heft zichzelf binnenkort op. Op de er varing van de leden kan en mag in de toekomst een beroep worden gedaan. „Maar plannen om zelf nieuwe activiteiten op poten te zet ten, hebben we niet." "In groep 8 wist ik het al: ik word juf! Na mijn mbo ben ik in februari dit jaar begonnen aan de opleiding Leraar Basisonderwijs. Toen ik een hogeschool moest kiezen, twijfelde ik geen mo ment. Het slagingspercentage van de Hogeschool Zeeland is hoog en de reis tijd vanaf mijn huis is prima. Al snel merkte ik dat ik de juiste beslissing had genomen. Het is een persoonlijke school en alle medewerkers, van docent tot directeur, zijn continue betrokken bij de studenten." Stage lopen "Vanaf dag 1 - merk je dat theorie en praktijk goed op elkaar aansluiten. Je gaat vier dagen naar school en loopt gemiddeld één dag per week stage. De stof die je in de les behandelt, pas je direct toe in je stage. Ook leer je om te gaan met diverse soorten kinderen." Veranderingen "Het onderwijs staat niet stil. De onder wijsvisie verschilt per school, maar over het algemeen leren kinderen nu meer in groepjes te werken. Een andere ontwik keling is het werken met de nieuwste technologische middelen. Denk aan een digiboard. Daar moest ik echt even aan wennen." Rekenen en taal "Op school wordt veel aandacht geschonken aan rekenen en taal. Voor dat je begint met de opleiding maak je een toets, en tijdens de studie ben je zowel met je eigen vaardigheden bezig als met de didactiek." "Over het vinden van een baan maak ik me geen zorgen. Leraren blijven altijd nodig. Ik ben ervan overtuigd dat ik na het behalen van mijn diploma een leuke baan als docent kan vinden in de provincie Zeeland, of West Brabant." Linda Snel (20) volst de voltijdopleidins Leraar Basisonderwijs (Pabo) op de Hogeschool Zeeland en woont in Bergen op Zoom. Oe opleiding Leraar Basisonderwijs van de Hogeschool Zeeland start ook op 1 februari 2010 en biedt je de moge lijkheid om vier jaar later af te stude ren. Meer informatie? Ga naar www.hz.nl en zet je eerste stap naar een baan als leerkracht! Hogeschool JfY Zeeland Ifoznl,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41