geen beledigingen meer zeeland 13 Provinciegeld voor zorg 'Caviapolitie' commentaar woensdag 5 januari 2011 'Het mag niet zo zijn dat mensen met de grootste bek het voor het zeggen hebben op straat.' Officier van justitie R. Rammeloo 'Het snelrecht na de jaarwisseling is er vooral om de politiek en de media te pl+ezieren.' Advocaat R. Maat Belediging van agenten Terneuzenaar (22 jaar) Eis: werkstraf 150 uur (50 uur voorwaar delijk) en huisarrest tijdens oud en nieuw Vonnis: 120 uur werkstraf (40 uur voorwaardelijk) en huisarrest Vlissinger (18 jaar) Eis: 870 euro boete Vonnis: 600 euro boete Vernieling afvalcontainer Schoondijkenaar (20 jaar) en Bressiaander (21 jaar) Eis: werkstraf 60 uur (30 uur voorwaardelijk) en huisarrest tijdens oud en nieuw Oostburger (20 jaar) Eis: werkstraf 70 uur (30 uur voorwaardelijk) en huisarrest tijdens oud en nieuw Vonnis: 60 uur werkstraf (30 uur voorwaardelijk) Vonnis: conform eis Mishandeling Vlissinger (25 jaar) Eis: werkstraf 200 uur (50 uur voorwaar delijk) en huisarrest tijdens oud en nieuw Vonnis: 160 uur werkstraf (40 uur voorwaardelijk) en huisarrest Vlissinger (21 jaar) Eis: werkstraf 150 uur (50 uur voorwaar delijk) en huisarrest tijdens oud en nieuw Vonnis: 120 uur werkstraf (40 uur voorwaardelijk) en huisarrest In het regeerakkoord is het vastgelegd: er komen vijf honderd 'animal cops'. Het kabinet presenteert in fe bruari een uitgewerkt plan. On dertussen raken de gemoede ren nu al verhit als de dierenpo- litie ter sprake komt. Voor de PW - en met name voor beden ker Dion Graus - is het een hals zaak. Er mag niet aan het getal getornd worden. „Ik sterf nog liever", zo laat hij weten. De po litie is sceptisch. In het regeer akkoord staat dat er 3.000 agen ten bij komen, maar in novem ber liet minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) weten dat dat niet doorgaat, sterker nog, de 500 animal cops moe ten uit de huidige sterkte ko men. Dat zint de korpsen aller minst. Een geërgerde hoofd commissaris Bernard Weiten spreekt daarom consequent over 'caviapolitie'. Omdat dit onderwerp zo gevoelig ligt bij de PW, kan het kabinet niet an ders dan de plannen loyaal uit voeren. Tegen heug en meug. En in de wetenschap dat dit speeltje van de PW zo goed als zeker zal worden afgeschaft door een volgende coalitie. De eerste veroordelingen zijn door de snelrechter in Middelburg behandeld, www.pzc.nl/video COLUMNS Voor iedere dag een andere columnist. Alles is terug te lezen op: www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PZC op Twitter? twitter.com/pzcredactie MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft het project Signs of Safe ty voor 2011 een subsidie van 221.476 euro toegekend. Daarmee is het voortbestaan van het project voor 2012 verzekerd. Signs of Safety draait om de veilig heid van kinderen. Organisaties en instanties zoals het maatschappe lijk werk, de GGD en ziekenhui zen werken erin samen. De inspan ningen zijn erop gericht vroegtij dig signalen van verwaarlozing, mishandeling en andere bedreigin gen op te pikken en in te grijpen, zodat erger voorkomen wordt. De provincie onderschrijft met de toe kenning van de subsidie het be lang hiervan. Tijdig handelen voor komt dat kinderen bij Jeugdzorg te rechtkomen, wat goed is voor de kinderen én de wachtlijsten. Aan Bureau Jeugdzorg is voor 2011 een provinciale subsidie van 10.486.850 euro toegekend. Daar van gaat 43.000 euro naar de Kin dertelefoon. De provincie heeft be sloten AZZ (Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland) voor 2011 een subsidie van 18.061.106 euro te ver lenen. AZZ is in 2010, als een van de eerste instellingen in Neder land, begonnen met een nieuwe fi nancieringssystematiek. Deze ver nieuwing moet leiden tot landelij ke eenheidsprijzen voor zorg. Dat moet meer inzicht geven in de werkelijke zorgkosten. In 2012 zal blijken wat de financiële conse quenties van deze aanpak zijn. Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 3 januari 2011 hebben besloten de sluiting van de jacht op fazanthanen, wilde eend, konijn en hout duif op_te heffen. Ook het gebruik van de op grond van artikel 68 van de Flora- en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen. grauwe gan zen en smienten is weer mogelijk. Het verbod was met ingang van 20 december 2010 ingesteld in verband met de extreme weersomstandigheden. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3