zeeland 119 weer een waar gekkenhuis Raadslid Gijsel: 'Er is één lichtpuntje, Man rijdt vrouw over een halfjaar is Sala vertrokken' vervoig^nsdoór* Hoe gezond l< Test jezelf! Nieuwjaarsveldrit door bos en polder winkeliers doen goede zaken. Magré concerteert op orgel Grote Kerk Jaarlijkse verbranding kerstbomen vanavond Masterclass schilderen en modeltekenen woensdag 5 januari 2011 www.pzc.nl/wellness door Martijn de Koning EEDE - Het Sluise raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) is woest over de reactie van burge meester laap Sala op een brief van de Sluise oppositiepartijen. Daarin stelt Sala onder meer dat er een leugen in de brief staat en dat hem niets bekend is over afspraken die nog geen jaar geleden gemaakt zouden zijn. „De burgemeester noemt ons leu genaars", conludeert Gijsel. „Voor mijn gevoel móet ik daar op reage ren. Ik voel me sterk aangespro ken." Sala ontkent in de brief iets te weten over afspraken die aan het begin van deze bestuursperio de gemaakt zouden zijn tussen op positiepartijen enerzijds en coali tie en college anderzijds. Daarin zou zijn afgesproken dat partijen met respect met elkaar omgaan en elkaar serieus nemen. „Die afspraken zijn wél gemaakt", stelt Gijsel. „Akkoord, ze staan niet op papier; maar een monde linge afspraak is óók een afspraak. Dat de burgemeester hier niks meer van zegt te weten, zegt ge noeg over hem. Het ligt altijd aan een ander, nooit is iets zijn fout. Hij maakt zijn positie op deze ma nier onmogelijk. Er is één licht puntje: ik ben blij dat hij over een half jaar weg is." Gijsel heeft wat dat betreft nog wel een suggestie. „Misschien moeten we maar eens overwegen een Vlaamse burge meester aan te stellen. Ik heb geen enkel vertrouwen meer in burge meesters die uit het noorden hier heen komen." Gijsel reageert op persoonlijke ti tel, zegt hij. „Misschien dat een aantal andere raadsleden het hier bij wil laten, maar dat kan ik niet." Fractievoorzitters Francois Babijn van Lijst Babijn en Lucien van de Broecke (Helder Zeeuws) gaan niet in op de reactie van Sala. Ze willen juist graag een punt zetten achter de 'affaire'. SPUI - De politie is op zoek naar de bestuurder van een bestelauto die maandagavond in Spui is doorgere den nadat hij een 19-jarige Axelse scooterrijdster had aangereden. De vrouw reed rond 18.45 uur op de Spuiweg richting Axel, toen ze werd aangereden door een bestel auto. Ze viel en brak haar voet. De bestuurder van de bestelauto stopte even en zei dat hij zo terug zou komen. Daarna reed hij weg zonder gegevens achter te laten. De politie zoekt de man. Zijn don kerkleurige bestelauto was voor zien van een Nederlands kente ken. Ook getuigen wordt gevraagd zich te melden via 0900-8844. AXEL De Zara in Antwerpen tijdens de solden. Fashionista's graaien ongegeneerd tussen de koopjes en bezondigen zich aan een grote ergernis van winkelbe dienden: het rek achterlaten als een zwijnenstal. foto's Mark Neelemans Toerclub Axel houdt zondag 9 ja nuari de traditionele nieuwjaars veldrit. Het afwisselende en uitda gende parcours is in een nieuw jas je gestoken. Er wordt gereden door de bossen van Axel, Heikant, en Sint ïansteen en via de polder- en dijkwegen. Deelnemers kunnen inschrijven voor de afstanden 30, 40 of 50 kilo meter. Het vertrek is tussen 9.00 en 11.00 uur vanaf café Cambrinus op de Markt in Axel. Info bij voor zitter Bram Dieleman 0115-563260. TERNEUZEN Wim Magré uit Elburg verzorgt morgen een orgelconcert in de Gro te Kerk in Terneuzen, aanvang 20.00 uur. De toegang is 7 euro, tot 14 jaar gratis. Magré speelt werken van onder an deren Willem Hendrik Zwart, Fei- ke Asma, Bach en Handel. Hij maakte verschillende cd's en werk te mee aan twee dvd's. Ook maakte Magré zes tournees naar de VS en Canada. Het nieuwjaarsconcert is de aftrap voor een reeks orgelcon certen die de komende maanden worden gegeven in de Grote Kerk. ZAAMSLAG OOSTBURG Met medewerking van Stichting Jeugd Activiteiten Zaamslag (SJAZ) en de brandweer wordt vanavond in Zaamslag de jaarlijkse kerstboom verbranding gehouden. Bomen kuniien vanmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur worden ingeleverd bij TJEK!, het jeugdhonk van SJAZ aan de achterkant van het multifunctio neel centrum Het Stropievat. Voor elke ingeleverde boom krijgt men een lot. De brandweer steekt het vuur aan om 19.00 uur en SJAZ zorgt voor warme chocolademelk. De afdeling kunsteducatie van Wel zijn West-Zeeuwsch-Vlaanderen be gint woensdag 9 februari een mas terclass modeltekenen- en schilde ren voor gevorderde cursisten. Do centen zijn Jaap Clement (kunstge schiedenis), Theo Jordans uit Groe- de (negen lessen in zijn atelier) en Johnny Beerens uit Breskens. In to taal wordt 36,5 uur les gegeven. De kosten bedragen 334 euro. Aan melden kan tot 28 januari via administratie@welzijnencultuur.nl of OU7-455349-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39