Kenniscampus voorlopig in ijskast ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 17 18 en 19 KOEGORSPOLDER Dow en ROC Westerschelde hebben andere prioriteiten; sportstadion van de baan Gewonde bij ongeval Haarmanweg Geld voor meer groen In en rondom dorpen Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone Auto in Axel blijkt niet gestolen te zijn, maar door politie weggesleept Groendienst schenkt kippen 'Bresjes' was blij met jubileumviering Woensdag 5 januari 2011 i> - rmsmmmimmmm m Antwerpen verandert in gekkenhuis door solden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het plan voor een grootschalige kenniscampus in de Koegorspolder bij Terneuzen gaat voorlopig in de ijskast. De ontwik keling van een sportcampus met een sportstadion is van de baan. De kenniscampus, een technische variant op de Roosevelt Academy in Middelburg, zou gestalte krijgen bij het in aanbouw zijnde voorlich- tings- en trainingscentrum Bioba- se Europe, vlakbij skihal Snowba- se. Dow Benelux en het ROC Wes terschelde wilden als gangmaker fungeren. „Nieuwe ontwikkelingen en de economische crisis hebben inmid dels tot andere inzichten geleid", laat burgemeester Jan Lonink we ten. „Dow wil prioriteit geven aan het Maintenance Value Park (voor Dow zelf en vaste onderhoudsbe drijven, red). Het ROC zit in een fase van heroverweging vanwege de fusie met ROC Zeeland. Dus is het nu niet zo'n goed moment om over een grootschalige kenniscam pus te praten." De gemeente neemt een terughou dende houding aan en focust voor lopig op een stapsgewijze uitbouw van activiteiten in en rondom Bio- base. Lonink: „Met dat instituut krijgen we natuurlijk al een kennis centrum in huis." Burgemeester en wethouders heb ben ook besloten geen initiatieven meer te nemen of te ondersteu nen voor de ontwikkeling van een sportcampus en een sportstadion. Ook daarbij zou het ROC een be langrijke partner zijn. Het ROC heeft echter plannen om de sport- opleiding met sportschool Body Li ne onder te brengen bij sportcen trum Vliegende Vaart. Wethouder Pim Broekhuysen (sport): „Dat zou op zich een ont wikkeling zijn die ik toejuich, want de sportopleiding heeft daar alle faciliteiten bij de hand. Als dat plan doorgaat, hoeven we niet meer over een sportcampus in de Koegorspolder te praten." Een daar te bouwen stadion zou onder dak kunnen bieden aan HSV Hoek die huist in een verouderde accommodatie. Broekhuysen: „Nu duidelijk is dat zo'n stadion zeker de eerste vijf jaar geen optie is, kunnen we opnieuw met Hoek in gesprek over de mogelijkheden." Terneuzen vindt dat ook de pro vincie een steentje moet bijdragen aan een oplossing, omdat Hoek van alle Zeeuwse voetbalclubs op het hoogste niveau speelt. satmasummmzM De kruising Rooseveltlaan-Haarmanweg is botsing volgde, waarbij de auto van de Terneu- voorzien van verkeerslichten. Ze mocht door- zense aan de rechterzijde - dus niet aan de be rijden. Op dat moment kwam voor haar van stuurderskant - behoorlijk beschadigd raakte, rechts, vanaf de Terneuzense binnenstad, een De vrouw is door brandweer- en ambulance vrachtwagenchauffeur. Hij reed ook door. Een personeel uit haar wagen bevrijd en per ambu TERNEUZEN - Voor een 38-jarige automobilis te uit Terneuzen was er gisterochtend haast geen ontkomen aan. Ze reed in alle vroegte, even na half zeven, over de Rooseveltlaan in Terneuzen richting de Mr F. J. Haarmanweg. lance naar het ziekenhuis in Terneuzen ge bracht. Er is niet bekend gemaakt hoe ernstig haar verwondingen zijn. Het sterke vermoe den bestaat dat de vrachtwagenchauffeur door rood is gereden. foto Tim Koster '.«WW»» terneuzen - De schop kan de grond in voor het leefbaarder ma ken van enkele dorpen in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone, on danks uitbreiding van de economi sche activiteiten. Het dagelijks pro vinciebestuur besloot gisteren de komende vier jaar 450.000 euro uit te trekken voor dit doel. Ter neuzen zette eerder hetzelfde be drag opzij voor investeringen in, met name, de leefomgeving van woonkernen in de Kanaalzone. Het in 2009 door een kwaliteits team samengesteld Landschapsuit voeringsplan vormt de basis voor de investeringen. Enkele onderde len daaruit zijn: extra beplanting vlakbij het nieuwe kassengebied in Westdorpe, ook extra groen ten westen van Spui, Schapenbout en Magrette (om het zicht op de in dustrie te 'verzachten'), uitbrei ding van het bestaande dorpsbos van Hoek en meer beplanting tus sen Hoek, de tunnelweg en Dow. cent - In parken en plantsoenen in Gent lopen zoveel wilde kippen en hanen rond dat de groendienst de dieren gaat vangen, waatna lief hebbers de dieren kunnen 'adopte ren'. De actie vindt voor de twee de keer plaats. Vorig jaar vonden tweehonderd kippen en hanen een nieuw thuis, dit jaar wordt ge mikt op zo'n honderd. Voordien werden de dieren gevangen en liet de groendienst hen inslapen. Ze veroorzaken veel (geluid)overlast. axel - Bewoners van de Van Hale wijnstraat in Axel moeten maan dagochtend de schrik van hun le ven hebben gehad. Hun vrij nieu we zwarte Opel Insignia was weg. Ze besloten direct aangifte te doen. De politie meldde de auto diefstal maandagavond in een kort persbericht. Gisteren kwam daar een persbericht achteraan, dat de auto toch niet gestolen was. De po litie had de wagen namelijk zelf la ten wegslepen, omdat die bij een aanrijding aan de voorzijde bescha digd was en er vloeistof uit de au to op de weg liep. Uit voorzorg is de auto daarom weggehaald, zon der de slapende bewoners te infor meren. De wagen moet aangere den zijn door een tot nu toe onbe kend voertuig. Bij de agent die de aangifte opnam, was dit allemaal niet bekend. „Fouten maken is menselijk", aldus een politiewoord voerster. „Er is bij de aangifte ver geten in het systeem te kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37