Officier: Wij dulden Kudde deels naar Brabant 2 Gezondheidsrisicotest PZC woensdag De krant 5 weken voor 15 euro! De eerste serie verdachten die werd opgepakt tijdens de jaarwisseling kwam gisteren voor de politierechter. Vrijdag volgt de rest. woensdag 5 januari 2011 door Ernst Jan RozendaaB Kent u ze ook? Mensen die bij een beetje hoofd pijn meteen denken dat ze een hersentumor heb ben? Die een hardnekkige mug genbult al gauw voor huidkanker aanzien? Hoewel ik geen hypo chonder ben, slaat mij soms ook de schrik om het hart. Als ik na het plassen maar blijf uitdruppe- len, bijvoorbeeld. Het zal toch niet m'n prostaat zijn? Je zult maar huisarts wezen. Al die ongeruste mensen op je spreekuur. Was de dokter vroeger een autoriteit, sinds de opkomst van het internet worden zijn ad viezen niet langer voor zoete koek geslikt We stellen onze ei gen diagnoses. Even 'nekpijn' goo- gelen, of'rode vlekken' en hopsa- kee, daar verschijnen de vreselijk ste ziektes op het computer scherm. Probeer die maar weer uit iemands hoofd te praten. Ik kan me dus goed voorstellen dat huisartsen niet blij zijn met de Gezondheidsrisicotest die het Haagse Bronovoziekenhuis maan dag online heeft gezet. Door het invullen van een vragenlijst kan COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter lansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed. T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/8ezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro p.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen- prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal inamj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van.5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om rr iet persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie aan. iedereen bepalen of hij een flinke kans heeft op een van de 31 meest voorkomende kwalen. Een print je van de uitslag kan aan de huis arts worden voorgelegd. Ik zie het al voor me. Dokter, ik heb last van ijzerstapelingsziekte. Nee hoor. Welles, de specialist van het Bronovo zegt het zelf. Ik heb de test meteen geprobeerd. Niet als enige, bleek, want de site was overbelast. Uren duurde het tot dokter A.H.P. Niggebrugge mij liet weten dat ik geen verhoogde kans heb op hart- en vaatziekten, nierfalen of suikerziekte, terwijl ik de uitslag van deze basistest in een paar minuten had moeten hebben. Stel je voor dat ik ook nog de experttest met de andere 28 kwalen had gedaan. Dat was een aanslag geweest op mijn ge zondheid. Nu al liep bij elke 'fout op de pagina' of'service is unavai lable' mijn bloeddruk op, kreeg ik van ergernis bijna een beroerte en dreigde een depressie. En vol gens mij heb ik door het klikken op al die vragen rsi gekregen. Straks maar even langs de huis arts. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns SUPERSNELRECHT door Emile Calon Spijt. Grote spijt heeft een inwoner van Terneuzen omdat hij in de nacht van oud op nieuw een Vlissingse politieman uit schold voor racist. Ter verontschul diging zei hij gisteren tegen politie rechter N. van der Ploeg dat hij die nacht flink had gedronken: acht glazen gevuld met whisky en Se- ven-Up. Hij heeft vooral spijt omdat hij weet dat die politieman een derge lijke belediging niet verdient. Hij kent die agent namelijk van zijn Vlissingse voetbalclub waar de man begeleider is. Met nadruk: „Hij is geen racist." Van der Ploeg „Toch noemde u hem zo." Officier van justitie R. Rammeloo stelde dat onder invloed van alco hol velen rare dingen uithalen. Hij verzuchtte dan ook dat, wat hem betreft, er minder geschonken wordt tijdens evenementen. Zowat alle verdachten die gisteren via snelrecht werden berecht heb ben zich misdragen onder invloed van alcohol. De eerste verdachte, een achttienjarige Vlissinger, had twee patrouillerende agenten uitge scholden voor 'kankerlijers'. Daar na kwamen twee plaatsgenoten die tijdens de jaarwisseling ande ren hadden mishandeld. Alle drie die Vlissingers waren die nacht on der invloed van alcohol. Een van de twee vechtersbazen bekende zelfs dat hij die nacht 'zo zat als een aap was'. Ook de Terneuzenaar had tijdens een feest op het Vlissingse Bel- lamypark wel heel erg veel gedron ken. Zo veel, dat hij de volgende ochtend, tijdens zijn verhoor door de recherche, een enorme kater had en niet goed na kon denken, zo zei hij. Pas de volgende avond thuis op de bank besefte hij de ge volgen van zijn beledigende woor den en 'schaamde ik mij dood'. Rammeloo betoogde dat het tijd wordt voor een terug keer naar normaal gedrag tijdens feestelijkheden als de vie ring van oud en nieuw. „Wij dul den het niet meer dat mensen in publieke dienst worden beledigd. Het mag niet zo zijn dat mensen met de grootste bek het voor het zeggen hebben op straat." Om die reden wil het Openbaar Ministerie iedereen die bijvoorbeeld agenten of brandweerlieden heeft uitge scholden, hard aanpakken. Hij kwam dan ook met forse eisen. Advocaten die gisteren rondliepen in de Middelburgse rechtbank schrokken toen ze hoorden dat Rammeloo een boete van maar liefst 870 euro eiste tegen de Vlis- Tot tweehonderd procent zwaardere straffen De zaken die maandag en dinsdag voorkwamen, vielen onder het su persnelrecht. Landelijk hebben 28 personen zich in een supersnelzit- ting moeten verantwoorden. Vorig jaar waren het er enkele tientallen meer. De komende twee weken behan delt de rechtbank iets moeilijkère zaken, die meer onderzoek vergen: die vallen onder het snelrecht. Het OM eist in strafzaken die te maken hebben met de jaarwisse ling hogere geldboetes, taakstraf fen of gevangenisstraffen. De strafeis zal in alle oud en nieuw-zaken 75 procent hoger lig gen dan anders, Geweid tegen mensen met een pu blieke taak worden nog zwaarder bestraft: 200 procent hoger. Opgelegde taakstraffen moeten direct na de jaarwisseling uitge voerd worden en opgelegde gevan genisstraffen zullen direct aanslui tend op de (super)snelrechtzitting moeten worden uitgezeten. Ook kan huisarrest voor de volgende jaarwisseling opgelegd worden. i De aangerichte schade wordt op de daders verhaald. Dit kan al tij- dens het (super)snelrecht. singer voor het uitschelden van twee agenten. Raadslieden vinden dat agenten tegen een stootje moe ten kunnen. Rammeloo wees er in zijn requisitoir juist op dat agen ten extra bescherming verdienen, ook als ze 'alleen maar' worden be ledigd. Ook de politierechter stel de dat het 'niet leuk is voor agen ten als ze beledigd worden'. Ze raadde aan agenten tijdens de jaar wisseling juist een 'prettig nieuw jaar' te wensen. „Dat is voor ieder een leuker." Vier jongemannen uit West- Zeeüws-Vlaanderen stonden te recht voor een vergrijp dat 'hoort' bij de jaarwisseling. Met zwaar ille gaal vuurwerk hadden ze afvalbak ken bij Breskens vernield. Ramme loo stelde dat hij over een jaar waarschijnlijk weer zulke wetsover treders zal doorsturen naar de poli tierechter. Advocaat R. Maat hekelde tijdens het verdedigen van een van de twee Vlissing se vechtersbazen het politieonder zoek. Volgens hem was alles erop gericht de beide mannen zo snel mogelijk voor de rechter te krijgen en was dat ten koste gegaan van de degelijkheid en zorgvuldigheid van het onderzoek. Zo stelde hij vast dat er nauwelijks getuigen wa ren gehoord en dat alles wel heel snel was afgewerkt. Volgens hem is het snelrecht na de jaarwisseling dan ook vooral bedoeld om de po litiek en de media te plezieren. Op vallend was echter wel dat Maat niet, om aanvullend onderzoek vroeg zodat er voor de politierech ter geen reden was de strafzaak te gen de cliënt van hem aan te hou den. Rammeloo ging in zijn betoog nog wel in op het effect van snelrecht. Hij erkende dat er geen weten schappelijk bewijs is dat snelrecht effect heeft op het gedrag van de Nederlandse inwoners tijdens de jaarwisseling. Zijn gezond ver stand-zegt hem echter dat dat ef fect er wel degelijk is. Vrijdag komen nog drie verdach ten voor de politierechter. door Frank Balkenende NISSE - De Zeeuwse Schaapskudde is deels verplaatst naar West-Bra bant. De niet-drachtige schapen staan er in een winterstalling om herder Carola van den Handel te ontlasten. Zij is druk bezig de drachtige schapen in de schaaps kooi bij Nisse te helpen lammeren. Dat zegt voorzitter jaap Gelok van Stichting Zeeuwse Schaapskudde. De schapen zijn ondergebracht bij Van Driel in Moerdijk. De verplaat sing voedt de speculaties over het voortbestaan van de Zeeuwse Schaapskudde. Een aantal dona teurs, liefhebbers, dorpsraadsleden en leden van het comité Schaaps- scheerdersfeest in Nisse vreest dat dit deel van de kudde niet meer te rugkomt. Dat blijkt ook uit briefjes die op wegwijzers aan wandelpa den in de Zak van Zuid-Beveland zijn geprikt. Het stichtingsbestuur haalde zich vorig jaar de woede op de hals door aangifte te doen te gen de (ontslagen) herder Koen Pille, die de kudde mee naar Nisse troonde om van hét dorp afscheid te nemen. Het bestuur vond dat diefstal, het dorp waardeerde het juist. Het stichtingsbestuur wil ove rigens van de kudde af en heeft al een aantal schapen verkocht. Het melkschapenbedrijf De Zwaakse Weel is in beeld om de kudde en de schaapskooi over te nemen. Zorg over de toekomst van de kud de spreekt uit briefjes die op weg wijzers in de Zak zijn geprikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2